Pravda.Shin Pravda.Shin komentáře u knih

Kaidžú č. 8 (1) Kaidžú č. 8 (1) Naoja Macumoto

Začátek slabší (ale s výhledem na slušnou řežbu). Jen mi tam chyběl ten zmiňovaný humor.

01.11.2023 3 z 5

Asgard Asgard Xavier Dorison

Docela nuda. Kresba taky za moc nestojí. Vyhozené peníze. Je to vlastně celé o lovu přerostlého úhoře, což je opravdu nezajímavá zápletka. Žádná magie ani příšerky...

01.11.2023 1 z 5

Wika Wika Thomas Day

Kresba fakt pěkná, ale příběh za moc nestál.

06.08.2023 3 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

(SPOILER) Na jednu stranu mě to bavilo. Bylo fajn vidět, jak jde vše doháje a jak musí hrdinové zabíjet. Současně mě to fakt zklamalo. To vytírání si s fyzikálními zákony je příšerné. Aby Superman pohltil celou hmotu našeho slunce? No wtf? To má nekonečný žaludek? Chtělo by to, aby autoři trochu přemýšleli.

02.07.2023 2 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Otřesná kresba a nudný příběh.

14.05.2023 1 z 5

Útok obrů Útok obrů Kevin Hearne

Snažil jsem se, ale dočíst to nešlo. Vlastně jsem zvládl jen pár kapitol. Vyprávěno nejenom nudně, ale je tam plno postav a každá má tři stránky knihy, než se přejde k další. Neměl jsem šanci si je jakkoliv oblíbit.

28.07.2021 1 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Tak tohle je špatné. V prvních dvou knihách si vše vytřískal a teď už jen plácá jedno přes druhé. Expení ztratilo význam, hlavní hrdina získá po čem si zamane a i nezamane!

23.08.2020 1 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Od knihy jsem dostal to, co jsem z popisku očekával. Zklamání. Kniha se chce tvářit, že Je’diové jsou jiní, než Jediové. Prý používají světlou a i temnou stranu Síly. To je první zklamání. Sílu si idealizují, místo aby ji přijali jaká skutečně je. I přestože mají prý používat obě strany Síly, jsou v Síle stejně slabí jako Jediové, kteří ji cíleně potlačují. Autor nám chce namluvit, jak Je’diové využívají mnoho aspektů Síly a ukáže nám třeba iluze. Ty hlavní hrdinka umí v malé míře ovládat už jako malá. Přesto je v boji ani jednou nepoužije. Vlastně kromě klasického odhazování (a malého experimentu) Sílu nepoužívá snad vůbec. Navíc bylo fakt uvalené, jak tak velké nebezpečí řešila jen jediná mladá Je’di a ostatní byli jen pasivní. Nijak se to neliší už od tolika jiných příběhů s Jedii. Kniha dokonce byla podezřele podobná některým starým komiksům.

18.08.2020 2 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Příběh sice měl potenciál, ale charaktery postav dílo zničily. Nevím, zda je to nějaká móda vytvářet slabomyslné, hloupé a nudné hlavní hrdiny. Kterým samozřejmě vše vychází a získají, po čem touží - prostě protože se spisovateli chce. Příběh se děěěěěsně táhnul, ale na druhou stranu styl vyprávění byl dobrý a vtáhlo mě to do děje. Magie se mi taky líbila, přestože Svět snů tam zůstal téměř nevyužit.

25.05.2020 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Opravdu nechápu, jak tohle někdo může přirovnávat k Potterovi. Ano, odehrává se to v Anglii a ano, jsou tam kouzla. Ale to je jediná podobnost. Slušnou část knihy jsem se skoro až nudil, protože je tam plno zbytečných informací, většinou se týkající Anglické kultury. A vzhledem k počtu stránek je to hlavní obsah knihy. Zbytek je divná detektivka a Peterova potřeba si vrznout. Vtip se taky moc nevydařil. Jediné plus můžu dát asi jen pro Peterův charakter a sílu. A velké mínus mocné Paní Temži, která je obyčejný slaboch.

23.05.2020 2 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Děj je strašně urychlený. První povídka měla 50 stran, přitom tam bylo děje tak na 300 stran. Ostatní povídky to samé. Je tu plno krutostí, díky kterým by to neměly číst děti a současně je to dětsky naivní.

29.11.2019 2 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Tak tohle bylo velké zklamání. Místo hlavního příběhu se skoro celou knihu řeší problémy ve vězení a občanská válka. Musel jsem dost přeskakovat, jak jsem se nudil. Celé se to jen protahovalo a něčeho kloudného jsem se dočkal až na úplném konci. A i to jsem si skoro všechno domyslel už u minulé knihy.

06.11.2019 1 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Tahle kniha mi vlastně (až na jisté detaily) neřekla nic nového. Ale skvěle se k tomu hodí jedna z posledních vět v knize: "Nejnovější vědecké objevy tak nejsou pro milovníky zvířat žádným opravdovým překvapením. Spíše jim dávají jistotu, že ve vztahu ke zvířecím kamarádům mohou důvěřovat svým pocitům."

Autor píše dobře a knihou jen profrčíte. Své tvrzení prokládá zdrojovými informacemi, kdyby náhodou někdo pochyboval o jejich pravdivosti. Tohle by si měl rozhodně přečíst každý, kdo se opájí svou lidskou výjímečností, či považuje zvířata za něco podřadného.

20.03.2019 5 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Tohle bylo dost... jednoduché. Jednoduchý příběh, ploché postavy a magie, co se snažila tvářit složitě. Začátek sice ušel, ale čím dál jsem se v knížce dostával, tím víc jsem se nudil. Příliš předvídatelné. Žádnou postavu jsem si nedokázal oblíbit a i když bojovaly o život, nic to se mnou nedělalo. Takzvaně originální magie je vlastně normální magie slov. Jen se místo odříkávání musí sáhodlouze rozepisovat. Autor ale alespoň dokáže do děje trochu vtáhnout. S odřenýma ušima tři hvězdy.

28.12.2018 3 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Hmm. Asi jako první mě zklamaly neustálé vulgarismy. Nepřišlo mi to jako nejšťastnější nápad upoutání čtenáře. Jako druhé mě zklamaly snad všechny rasy. Autor jen asi prolistoval nějaký časopis "Věda, zvířátka a druhy hulení". Mořský koník za kancelářským stolem, hlavy přímo na nohách, robot s hlavou televize... Udělat válku mezi magií a vědou zní sice zajímavě, ale tohle je jen přehnaná space opera, která sází na erotiku. Když už nic, alespoň mě to vyloženě nenudilo. A kresba je celkem nad průměrem.

01.11.2018 2 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Příběh i způsob jeho podání teda za moc nestojí. Lady Mechanika navíc nepatří mezi nejchytřejší (ani nejzajímavější). I když to ani její protivníci ne. A na slovo "nevinní" už začínám být docela alergický. Mám dojem, že se tahle série stala úspěšnou jen díky skvělé kresbě. Které teda nemám co vytknout. Nakonec jediné, co mě na tomhle komiksu láká je ona záhada. Ne záhada jejího původu, ale záhada magie a jejího využití, která se tam tak jemně hlásí o slovo.

01.11.2018 3 z 5

Pod křídly smrti Pod křídly smrti Stjepan Šejić

Zajímalo by mě, kam se ztratil slibovaný humor a horor. Slečna Smrt je očividně Smrtí, jen proto, aby to autor udělal zajímavější. Ale se Smrtí má společnou asi jen příslovečnou bledost. Spíš je to pár milénií stará puberťačka. Jde o obyčejný příběh boje dobra se zlem (brrrr). Teda příběh... ono se tam buď bojuje, nebo si vylívají svá křehká srdíčka. Předvídatelné, ploché, neoriginální a z větší části nudné.

29.10.2018 1 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Nic extra to teda není. Kresba sice skvělá (až na odfláknutá místa), ale příběh moc nezaujme. Je to klasické klišé "každý se mě snaží sejmout, ale já u toho musím zachránit celý svět". Navíc to nemá zrovna nejlepší způsob vyprávění. A z koček jsem teda dojem koček neměl. Každopádně mě to zabavilo dostatečně na to, abych vyzkoušel, zda druhý díl bude lepší. Snad tam trochu vysvětlí pravidla magie, protože teď to vypadá jen jako styl "dám tam, co mě zrovna napadne".

28.10.2018 2 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Kniha je rozhodně nadprůměrná, i když nemyslím, že si ji budu chtít přečíst znova. Autor mě opravdu zaujal podstatou bohů (která mě v jiných knihách spíš iritovala) a lidí. Lidská povaha najednou dávala smysl a bohové byli skutečnými Bohy. I způsob, jakým autor přemýšlí nad emocemi, je zajímavý. Jen jsem nemohl vystát autorovu aroganci, kde ze zvířat udělal nemyslící, necítící bytosti.

06.08.2018 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tak tohle jsem ani nedokázal přečíst. Asi 20x jsem usnul, než jsem se dostal do poloviny. Aby půlka knihy byl jen opis krajiny a toho jak jedí, je na mě fakt moc.

15.07.2018 1 z 5