Prateri Prateri komentáře u knih

Šepot nebes Šepot nebes Candice Proctor

Víte, co je šepot nebes? Tahle kniha je ho plná. Je to láska šťastná i nešťastná, dokonce může být i zakázaná, společensky odsouzená, ale láska to je. To jsem se v této knize dočetla. Romantika jako hrom mezi trestancem a dcerou bohaté rodiny. Trestanecké kolonie v Austrálii - tak to mám radost, když se někomu podaří z této kolonie zdrhnout. Knihy jsou fajn, je v nich nemožné možné.

21.04.2024 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Tohle bylo hodně krutý. Hlavně, že jsem si před časem říkala, že nechci nic číst, kde je dětem ubližováno. Začátek se mi jevil zdlouhavější, ale pak to jelo. Policie nasbírala indicie a vyrazila s pouty. A konec - no, to snad ne!

18.04.2024 4 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Četla jsem už dříve za tři hvězdičky. Zůstanu na nich. Na knihy pana Hrabala jsem nedorostla.

18.04.2024 3 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Kdyby mohlo být všechno jinak, bylo by to asi veselejší čtení. Ale kdyby vlastně neexistuje. Jedno rozhodnutí, a dokáže zničit život. Je to hrozné, něco takového žena z mysli nevymaže a žít s tím - musí být peklo. Obě linie příběhu jsou stejně otřesné. Brr:-(

18.04.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Knihy s romantikou moc nevyhledávám. Romantické útěky od Julie Caplin mají u nás mnoho čtenářů, tak jsem to také zkusila. Bylo mi celkem jedno, který díl si přečtu. Zklamaná jsem nebyla - snadná četba, přes počáteční nesnáze, všechno dopadne, jak se na správnou romantiku patří. Nechám na ostatních dílech série, jestli si mě najdou samy. Já zatím cíleně za romantikou utíkat nebudu.

09.04.2024 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Volání hvězd - kniha o velké bolesti, smutku, smrti, ale i radosti z nového života, ale to musíte mít štěstí, aby vás nesemlel počátek dvacátého století se španělskou chřipkou a světovou válkou. Kniha vypráví o třech dnech na porodnickém oddělení irské nemocnice, o nedostatku zdravotního personálu, otřesných podmínkách, o životě visícím nad tak tenoučkém provázku, že žasnete nad snahou porodní sestry zvrátit nepříznivý osud rodiček i děťátek.
Kniha, která mi z paměti nezmizí.

07.04.2024 5 z 5

Lékařská čest Lékařská čest Gilbert Schlogel

Lékařská čest - čest, která chybí těm mocným (nejen lékařská) proti bezmocným.
Pravda se těžko hledá, což hledá - ona je i jasná, ale dokažte to a obhajte ji. Je to na lékařích, kteří svou čest neztratili a vydrží i nějakou tu nakládačku. Dobrá kniha.

30.03.2024 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Rozhodně čtivé, ale smutné. Bože, tam je psychopat. Inspektorka Lottie má co dělat, jak vyhmátnout správného pachatele. Každý něco tají a někdo má i to pověstné máslo na hlavě, ale vede to po každé k vraždě? Zase další krimi s pachatelem nečekaným. Ale fakt už nechci nic ke čtení, kde je dítě v ohrožení.

30.03.2024 5 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Před čtrnácti dny jsem knihu dočetla, tak teď už jen napíšu, jaký pocit u mne přetrvává. Je to pocit nepříjemný, uhnízděný pod hrudní kostí. Matka a dítě - silný vztah, který dokáže mnohdy udělat téměř nemožné.

30.03.2024 4 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Vnučka tu knihu zapomněla. Nádherné ilustrace, příběh kratičký, plný lásky ke knihám. Knížečka už u mne zůstane - zachráním ji.

30.03.2024 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Jestli se chcete vyděsit, tak čtěte. Jestli chcete mít pohodu v duši, tak nečtěte.
Paní Wiseman mě svými knihami vyděsí pokaždé, přesto je vyhledávám a v duchu prosím: ať to dobře dopadne. Vždy skvěle napsané. Ale ty "americké školy" pro postižené děti nebo děti nechtěné je očistec i peklo zároveň - není to hrozné, je to hrůzné.

09.03.2024 5 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Obálka knihy je hvězdná, pro mne je hvězdný i příběh lidí kočovného cirkusu na kolejích - svět iluzí a pozlátka, svět mistrovských výkonů. Cirkusový vlak s námi jede přes dvacet let životem hrdinů - životem těžkým, poznamenaným nemocí, válkou. I nechvalně proslulá pevnost Terezín v rukách nacistů se silně dotkla iluzionistů cirkusu. Jednou válka skončí - Lena, Alexandre, Theo najdou se? Moc jsem si to přála.

04.03.2024 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Odporné to bylo. Mistrně napsané, ale přesto nadále knihy pana Kinga vyhledávat nebudu.

28.02.2024 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Knížka láskyplná, knížka bolesti a smutku, knížka z prostředí, kde slzy a smutek provázejí člověka. Správkyně hřbitova dokázala zmírnit bolest pozůstalých svou laskavostí a pochopením. A co ona sama? Dokáže někdo pomoci jí?
Neříkám, že se mi všechno líbilo, ale život umí dělat kotrmelce. Milá Viollete, jsi pětihvězdičková.

24.02.2024 5 z 5

Poslední dny dinosaurů Poslední dny dinosaurů Vladimír Socha

Jeden citát od pana Wericha praví, že nejhorší je srážka s blbcem. Tato kniha nás přesvědčí, že může existovat i jiná srážka. I včasné varování by nám bylo k ničemu. Svět dinosaurů v sci-fi knize nenávratně zmizel. Odborníci zde procházejí jakousi škvírou v čase a apokalypsa z pravěku je jim v patách. Populární tyrannosaurus a jeho kolegové také neměli snahu se s vetřelci 21. století přátelit. Kniha má pěkné ilustrace, časovou osu objevů i závěrů vědců,
strašlivé jsou závěry vědy při srážce asteroidu se Zemí.
Velké nahuštění textu na stránkách mi vadilo.

20.02.2024 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

To je smutné, velmi smutné. Těžko se čte i smyšlený příběh, kde je ublíženo dětem. Detektivní příběh, který začíná před několika lety, nedá spát dvojici vyšetřovatelů Lauře a Adamovi - co kdyby přece jen ty nebohé děti byly někde naživu. A čas je žene. Poslední čtvrtina knihy ukradla i můj spánek.

16.02.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Česká detektivka, moc pěkná. Sice mi také při čtení blikla myšlenka, kdo je vrah, ale nevadilo. Podezřelých se nabízelo mnoho, bylo zajímavé pozorovat jejich zařazování mezi kandidáty na pachatele. Vyšetřovatelé skvělí. Takže vrah je usvědčen a já jdu na další krimi od paní Trpkové - Vesnice. Jdu na venkov.

13.02.2024 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Nelehké dětství, hladové dětství - je jedna strana dospívání Elin. To je jedna část knihy. Druhá část je o úspěšné Elin, které náhody pomohly k lepšímu životu. Přesto ji straší minulost a to dost. Ta nová Elin mě trochu štvala, někdy hodně.
Je to neštěstí, když vám život utíká v nedorozumění. Bylo to čtivé. Zvědavá jsem byla, zda tajemství z minula, přestane být tajemstvím.

13.02.2024 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Nemožné ihned a zázraky dříve než do třech dnů - tak pracuje mozek detektiva Huntera, a mozek Chrise Cartera tomu šéfuje. Tak dobře - brutality bylo ubráno, to se zdá čtenářům - ale řekněte to oběti, žádná by nesouhlasila. Zase dobré, napínavé, překvapivé.

03.02.2024 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Nějak jsem zapomněla, jak dokáže být Chris Carter ve svých knihách drsný. Měla jsem větší pauza mezi pátráním detektiva Huntera, tak mne síla brutality v knize srazila na kolena. Líto je vám dítěte Červa, který poznává nelidskost člověčího netvora. . . Ale ten konec mi podráží nohy znova.

28.01.2024 5 z 5