povermaster povermaster komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Jsem fanouškem kosmonautiky a z fyziky jsem maturoval (dávno), ale první zakousnutí do románu bylo těžší, než jsem čekal (Marťan byl o mnoho lehčí). Ale i tak to byla paráda a druhé zakousnutí si již užívám s úsměvem od ucha k uchu. Téměř můj obličej prosakuje jen proto, že to není delší…..

25.05.2022 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Tak tohle byla paráda. Robert Fabián je borec. Tohle by mělo být natočeno jako film! Doporučuji!

04.05.2019 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

I když jsem fanda těchto věcí, tak toto bylo opravdu těžké čtení. Některé věci jsem si musel přečíst snad 3x a i tak si nejsem zcela jist, zda jsem tomu porozuměl. Spíše bych řekl, že po dočtení této knihy jsem se dozvěděl, jak neznalý a hloupý člověk ještě jsem.

05.03.2019 3 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Opět dobrá kniha, mnohokrát jsem se upřímně zasmál.

25.11.2018 4 z 5

Apokalypsa Z: Začiatok konca Apokalypsa Z: Začiatok konca Manel Loureiro

I když se jedná o zombie knihu, častokrát jsem se začal smát nad zážitky a komentáři, které hlavní hrdina popisuje. Netuším, zda to byl záměr, ale kniha mě velice bavila v komediálním slova smyslu. Zombie apokalypsa byla perfektní hlavně ze začátku, poté jsem měl pocit, že tempo uvolňuje. Každopádně vřele doporučuji těm, kteří mají rádi zombie a černý humor.

03.02.2017 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Ze začátku jsem se ztrácel v postavách, ale po čase se to zlepšilo. Když se člověk zamyslí nad myšlenkou, kterou kniha prezentuje, dojde Vám, že světové korporace opravdu zásadně ovlivňují vše kolem nás včetně nás, i když si to nepřipouštíme. Kniha je super, ale pro mě byly úplně nejlepší poznámky autora. Postavy jsou napsány tak, že jim opravdu držíte palce. V x případech jsou akce značně přitažené za vlasy, ale toto není dokumentární film.... I když po ukončení četby možná ano....
Doporučuji přečíst!

21.01.2017 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Knihu bych přirovnal ke knize "Pád", která se mi velice líbila. Zápletka vcelku slušná, skupina stepních vlků je ostřejší a důvtipnější než stádo agentů 007, ale trochu mě zklamal konec.

12.10.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Super, začátek mě moc nechytil, ale pak už jsem se nedokázal odtrhnout. Osmdesátá léta jsou super! Dodatek: po 2 letech jsem si poslechl i audioknihu a můžu vřele doporučit. Dobře se to poslouchalo a hlavně zde zazněly všechny zmíněné skladby + byl použit podkres pomocí zvuků ze starých herních automatů. Doufám, že filmové zpracování bude alespoň v 65-70% rovno knize.

12.09.2016 5 z 5

Šachmat Šachmat Tom Clancy

Bylo to pěkné. Asi bych to přirovnal k Jamesu Bondovi po americku, kdy jeden zachrání svět a cestuje po všech koutech světa.

20.07.2016 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Tak tohle mě naprosto vtáhlo do pralesa a vyplivlo mě to zpět do reality až po dočtení poslední stránky. Start byl pomalejší, ale pak jsem hltal stránky tak, že jsem odháněl všechny doma, aby mě nerušili, že jsem zrovna pralese. Prostě paráda!!!

Marťan Marťan Andy Weir

Tohle byla parádní knížka, sci-fi miluji a Mark Watney byl bezkonkurenční! Takhle špičkově napsáno "možné" přežití na jiné planetě jsem nečekal. Film byl také super, ale kniha o 30% lepší!

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Kniha super, film natočen skoro přesně dle knihy, jasných 5 hvězd.

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Perfektní sci-fi, kniha chytla a nepustila až do konce! Jasných 5 hvězd!

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Super, jinak se to napsat nedá!

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Kdyby kniha neměla téměř na každé druhé stránce výpis druhů, poddruhů a čeledí ryb, dal bych klidně 5 hvězd, ale tohle mě strašně rozčilovalo.

20.07.2016 3 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Skvělé! Marťanovi se to ovšem vůbec nepodobalo. Ale i tak jsem se bavil.

19.07.2016 5 z 5