PotterBara PotterBara komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Krásná, a velmi podivná série. Za tím si budu vždycky stát. Celé to je geniálně vymyšlené, napínavé, plné zvratů. Ale ten konec?! Musím si co nejrychleji přečíst další díl! :D

10.12.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Neskutečně čtivý, zábavný, nemám vůbec co vytknout. Jenny to prostě umí. Miluju její příběhy.

30.11.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná, dojemná kniha. I slza ukápla. Všem doporučuji.

04.11.2017 5 z 5

Smrtící pouto Smrtící pouto Jaime Reed

Prvni díl byl zkrátka lepší, ale i tak jsem si ho užila. Bylo to velmi napínavé, na to, jak je ten kambionský svět docela i složitý, bylo to hodně oddechové :). Plný počet jsem nedala z prostého dovodu- něco mi tam chybělo a celkově mi to přišlo slabší se srovnáním prvního dílu :). A co ten otevřený konec? Ten je vážně hustej :D

09.10.2017 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Podle anotace jsem se bála, že to bude nějaký nudný příběh podobný těm z wattpadu. Ale nakonec mě to mile překvapilo. Příběh je svižný, autorčino psaní je velmi čtivé :). Své mínus u mě má hlavně epilog. Ten jsem nějak nepochopila :D (kdo četl,snad mi rozumí). Eden se tam chovala obzvlášť divně.
Příběh se mi velmi líbil. Těm, kteří mají rádi romanťárny nebo si chtějí přečíst něco velmi oddechového, jedině doporučuji :).

01.10.2017 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

První díl byl rozhodně lepší, ale to nemění nic na tom, že se mi knížka líbila. Styl psaní je neuvěřitelně čtivý, čte se to úplně samo. Tahle knížka si prostě zaslouží plný počet hvězd :).

03.09.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

První polovina knížky mě moc nebavila. Ale když jsem se do knihy konečně dostala, moc se mi líbila. Není to ten typ knihy, od které se nemůžete odtrhnout, jen že ji čtete jen tak. Nejvíce se mi líbil ten konec, po dočtení, si musíte projít hlavou co všechno byla vlastně pravda a to mě ohromilo.
Příjemně bláznivá a milá knížka :).

30.08.2017 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Začátek byl pro mě nejtěžší, zvyknout si na cizí slova, a vlastně si zvyknou i na ten jiný svět. Když si ale projdete tím začátkem, neuvěříte vlastním očím, co to vlastně čtete. Autorka má určitě úžasnou představivost, o tom není pochyb. Všechno dokázala tak čivě napsat, že se od knihy nemůžete odtrhnout. Mohu jedině doporučit :).

26.08.2017 5 z 5

U téhle knihy jsem se NIKDY nenudila. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, autor píše velmi čivě :) . Sem tam jsem se bála, ale i tak mi to připadala jako pohádka :D. Knihu krásně doplňují fotografie (a dopis) který mi hned pomohly si ty postavy představit. Jelikož jsem ještě neviděla film, tak mě celý děj příjemně překvapil :).
Jediné co můžu ještě říct je,že jsem si tu knihu naprosto zamilovala a všem ji doporučuji :) (i těm, kteří jsou takoví strašpytlíci jako já, a to já se bojím úplně všeho :D).

11.08.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Po přečtení,nebudete v pořádku,a možná ani ne v půlpořádku (kdo četl,ví :D). Strašně byste chtěly pokračování,ale zároveň by jste ho vůbec nechtěly. O psacím talentu autorky ani nemluvě,hned při prvních větách jsem si její styl psaní zamilovala.
Příběh jako takoví je fantastický.
Každá postava je naprosto jiná, každá měla něco do sebe. Všechny postavy se mi moc líbily(když pomineme chovaní hlavní postavy na konci knihy-myslím její svádění viny na ostatní).
/Mordýř,mučedník,monarcha,mdlé mysli/, to mě naprosto odrovnalo,tak 'jednoduché', a tak geniálně ukončené. Závěr se mi ne zrovna líbil ,ne že by nebyl dobře vymyšlený, chyba je ve mně. I když jsem věděla že to neskončí zrovna dobře, stejně jsem tomu nevěřila. Každou přečtenou stránkou jsem doufala, že to skončí dobře...no.
Samozřejmě nechyběly i slzy, někdy jsem brečela možná víc než pan (pa)želv :D. Taky musím zmínit Šprýma ...Ihned v anotaci jsem se do něj zamilovala :D.
Pokud milujete říši divů, neváhejte a knihu se přečtete,totéž platí i pro ty kteří říši divů moc nemusí(pokud takoví někdo existuje). Na začátku příběhu jsem si musela říkat: "To má být říše divů?" Skoro mi to jako říše divů nepřipadala :D (až na pár detailů).
Tahle kniha se mi moc líbila a mile překvapila :).

29.07.2017 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila a vůbec nezklamala. Všechny postavy se mi moc líbily. Rozhodně se těším a chystám na další díly. Je to moc příjemný čtení,jen pár věcí jsem očekávala,občas to bylo docela předvídatelný

24.07.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Naprosto úchvatná kniha. Jak tam nejsou úplně dlouhé kapitoly,tak se čte strašně rychle. Knihu krásně doplňují ilustrace které nakreslil,jak všichni víme David Yoon. Má i velmi překvapující konec, kniha rozhodně nezklamala.

24.07.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Chvilku mi trvalo než jsem se do toho pořádně dostala,ale pak se to úžasně rozjelo. Děj se pořád a pořád vyvíjí a skoro pořád se tam něco děje. Často mi vadil Morfeus v tom, jak Alysse pletl hlavu,ale jinak jsou postavy vážně skvělé. Moc se těším až si přečtu další díly.

09.07.2017 5 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Zajímavá kniha,ze začátku,se mi moc nelíbila,ale pak se to skvěle rozjelo. Sice to není kniha kterou bych hned někomu doporučila,ale ano,líbila se mi :).

06.07.2017 4 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného,ale tohle jsem vážně nečekala ! První část,jo,ušla,ale nebylo to úplně ono,ale ta druhá ? Ta mě tak bavila (pak mě tedy bavily i ostatní části :D ) ! Nikdy jsem zas tak moc nemusela sci-fi,ale tahle knížka mě naprosto odrovnala :D. Strašně napínaví příběh,dokázala jsem se do knížky pořádně vžít a v nějakých chvílích jsem se i bála co bude následovat :).Překvapivě i v takovéhle napínavé knížce nechyběl humor, takže jsem se i zasmála :). Bála jsem se otevřeného konce,sice byly mé některé otázky zodpovězeny,ale ne všechny,moc by mě zajímalo, co následovalo po tom konci :). Myslela jsem,že název nebude úplně vystihovat knihu,ale to teda není pravda :D,v průběhu děje,tam je opravdu něco víc :).

02.07.2017 5 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Dalo by se říct že je to něco jako poseroutka,ale pro holky .Když touto knížku srovnám s poseroutkem,tak v deníku mimoňky je více povídání. Kniha je jednoduchá,vtipná,a nemusíte se u toho moc zamýšlet.Tuto sérii knížek jsem milovala .Ilustrace hezké,nápad zajímaví,nechyběla ani romance, i zápletka,sem tam se objeví nějaký vtip.
Takže tuhle knížku doporučuji hlavně...pro nečtenáře, a menší holky které chtějí začít se čtením :).

21.06.2017 4 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Největším problémem byl nezvyk...zvyknout si na tenhle typ knih,jak už všichni víme,kniha je napsaná stylem zpráv a to byl pro mě problém,ale po pár kapitolách už to bylo v pořádku. V knize je tolik vtipů ! Strašně jsem se u toho zasmála . I nápad byl velmi originální a já jsem se u toho nenudila :D :).

10.06.2017 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Tato knížka není pro lidi které nemusí románťárnu,protože tady ta romance přímo srší :D! Ale pokud jste jako já a máte v oblibě romance,tato knížka se vám určitě bude líbit :). Kniha se četla strašně rychle,úryvky z blogu jsou také úžasné i samotný děj je hezky vymyšlený. Rozhodně patří k oddechové četbě :).

10.06.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Četla jsem ji jednou,ale rozhodně se k ní vrátím. Ale asi není úplně pro mladé čtenáře,obzvlášť malé děti. Každopádně jsem si tuto knihu zamilovala. Krásně napsaná,příjemná,oddechová a postavy jsou vážně skvělé :).

10.06.2017 5 z 5