poník654 poník654 komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha mě velmi zaujala. Jelikož moc krimi nečtu, překvapil mě vrah. Vůbec jsem to nečekala. Postava Harryho se mi ze začátku zamlouvala, pak ale tam byl jeden zlomový bod, kde se mi přestal líbit a už to se to táhlo do konce. Každopádně doporučuji neznalcům a moc nečtenářům krimi:)

22.01.2024 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Knížka se mi nejmíň ze série líbila, jelikož mi tam neseděl Nolan. Vztah mezi profesorem a studentkou jsem si vždy představovala, že profesor je o hodně starší a studentka mladší. Na tenhle ,,typ" knih moc nejsem, ale jinak za mě moc hezky napsaná a postava Everly mi seděla.

24.05.2023 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Moje první pořádná detektivka! Je plná napětí a když jsem si myslela, že už víc vyšetřovatelé nenajdou, něčeho se chytli. Už se těším, až si pustím seriál:)

01.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

O této knize jsem hodně slyšela a tedy jsem neváhala a knížku si přečetla. Je úžasně napsaná, moc hezky se čte a nedá se od ní odtrhnou oči! Chvíli jsem se ztrácela v postavách, pak už to šlo hezky hladce. Už se těším, až přečtu další knihy od této autorky. Knihu rozhodně doporučuji!

30.03.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Díky čtenářské výzvě jsem se odhodlala si knížku konečně přečíst. Jelikož to bylo moje první sci-fi, nemohla jsem si vůbec představit ty stroje a ani letadla atd. I přesto se mi knížka líbila, je plná humoru a napětí. Rozhodně doporučuji pro milovníky sci-fi a pro ,,začátečníky" si nejdřív pustit film, aby jste si to všechno dokázali představit:)

11.03.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

O této knize se furt někde bavilo, takže jsem se rozhodla si ji přečíst. Velice mě překvapila. Je napínavá a nedá se od ní odtrhnout oči. Takový konec jsem nepředpokládala. Rozhodně jen doporučuji:)

10.02.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha plná napětí a záhad. Doporučuji nečtenářům, jelikož je krátká a svižná. Přiznávám, měla jsem trošičku strach:)

07.01.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Dlouho jsem na tuto knížku čekala, takže jsem si musela trochu oživit, co se v minulých dílech odehrálo. Za mě nejlepší díl z této série. Vůbec nevadí, jestli se čte jako první či poslední, postavy v předešlých dílech se tam jen tak trochu mihli. Určitě doporučuji:)

05.01.2023 5 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Tento díl nebyl tak skvělí, jako ten předchozí. Je zde vidět opravdová láska i přesto, že jsou trochu jinačí, než si o sobě mysleli. Snad bude poslední díl lepší.

17.11.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tohle byla moje první pořádná detektivka. Jako nečtenář detektivek jsem vraha na rozdíl od ostatních neuhodla. Líbila se mi její napínavost a hlavně postupy k dopadení vraha. Už se moc těším, až si přečtu druhý díl.

17.11.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Knihu jsem přelétla jako vítr. Je plná napětí, záhad a také i strachu. Konec knihy mě už tolik nenadchl, ale už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. Rozhodně bych NEdoporučovala číst v noci:)

17.10.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Chtěla jsem si knihu přečíst v rámci čtenářské výzvy. Docela mě překvapuje, jak je kniha psána. Poppy je psána v ich-formě, kdežto Ryan v er-formě. Pro mě se četl Ryan docela blbě, ale nikdy jsem se s takovou ,,formou" nesetkala. Jinak skvělá oddychovka, nad kterou nemusíte tolik přemýšlet:)

09.10.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nemohla jsem od knihy odtrhnou oči! Hrozně moc se mi líbila, je plná napětí. Nejvíc se mi líbila hlavně téma ty knihy, protože ta doba, ve které se děj odehrává, může klidně nastat. Film ani seriál jsem neviděla, ale určitě si někdy najdu čas a podívám se na to:)

04.10.2022 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Dobrá oddychovka, děj není složitý a je tam docela málo postav. Už se moc těším, až přečtu další díl!

25.09.2022 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Na fantasy moc nejsem, ale tohle je výjimka. Je plná napětí, dobrodružství a také přátelství. Líbila se mi víc než Hobit a už se moc těším, až si přečtu pokračování:)

18.09.2022 5 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Kniha plná napětí a záhad. Přelétla jsem ji rychlostí světla. Bylo mi trochu líto Cory. Zajímavé vyšetřování z pohledů různých lidí.

19.08.2022 4 z 5

Vinnetou II Vinnetou II Karel May

Tato kniha byla moje první Májovka, kterou jsem přečetla. Kniha plná dobrodružství a bojů, ale i velkého smutku. S odchodem Vinnetoua jsem nebyla zcela smířená, avšak se potrestali ti, kteří páchali zločiny.

10.08.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha mě opravdu vzala dech. Je plná napětí a hlavní hrdinka se musí sama o sebe postarat. Velice mě to dojalo. U téhle knihy by mi nevadilo si ji přečíst i vícekrát. U mě se řadí mezi nejlepší knihy, jaké jsem kdy četla. Jsem zvědavá jaký bude film:)

08.08.2022 5 z 5

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Nechce se mi uvěřit, že je to poslední díl! Kniha plná napětí a ani nechybí humor. Musím přiznat, že jsem nechtěla, aby dobrodružství Volavek skončilo. Nemohu říct, které díly se mi líbili nejvíce, všechny jsou skvělé:)

03.08.2022 5 z 5

Dlouho jsem se chystala Hobita přečíst, ale neměla jsem odvahu. Pak nakonec jsem se odvážila a knihu přečetla. Musím přiznat, že jsem nechtěla, aby jejich cesta skončila. U téhle knihy by mi nevadilo ji číst vícekrát:)

03.08.2022 5 z 5