PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Žaludové království Žaludové království Iveta Kumstátová

Mojí 10leté dceři se knížka moc líbí. Pustila se už do druhého dílu a byla zklamaná, že neexistuje i třetí díl :)

08.06.2022 5 z 5

Talíř na míru Talíř na míru Jan Kysela

Už se vám stalo, že jste kuchařku četli jedním dechem a s obrovským zájmem a údivem, ačkoliv vaření není vaším koníčkem? :)
S touto knížkou plnou rad a postřehů a krásně vysvětlených zákonitostí se vám to podaří.

05.04.2022 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Toto je naprosto úžasné dílo. Skvělé! Knihu jsem četla sama pár kapitol dopředu, abych mohla vstřebat ty myšlenky. Poté jsem to četla dětem. Některé pasáže jim dovysvětluju. U některých se zastavíme a diskutujeme o nich. U některých se smějeme. Taky zkoušíme létat :) A zkoušíme vidět bez očí, slyšet bez uší... :) Je to krásné čtení a Sára nám změnila život. Ne jednou se mi stalo, že mi dcera poradila: "Mami, ty máš teď zavřený ventil."

Dopisy jedné mrtvé Dopisy jedné mrtvé Chico Xavier

Je to krásné čtení. Dojemné a velmi pozitivní.

Odvaha Odvaha Chico Xavier

Nádherná knížka, úžasné myšlenky. Potřebovala jsem hodně času a tužku. Čas na to, abych mohla o jednotlivých radách přemýšlet. Tužku proto, abych si ty, které mě oslovují nejvíc, mohla podtrhnout :)
Např.: "Také je nezbytné vnést soucit do nabízené rady, aby vysvětlení nezranilo toho, kdo jej vyslechne."
Určitě se budu ke knížce vracet.

Srdce člověka Srdce člověka Pavel Pražák

Tuto útlou knížečku si budete číst opakovaně. Příběh Vás vezme za srdce. Potěší. Dojme.

30.08.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Sečteno a podtrženo, z komentářů zde vyplývá, že ženám byla hlavní hrdinka spíše nesympatická, mužům naopak. Ani já nevystoupím z řady, měla jsem k Emmi výhrady a moc sympatií si u mě nezískala. Kniha místy vtipná, oddechová, ale bez druhého dílu by byla nedokončená.

02.01.2018

Pan Cavendish, jestli se nemýlím Pan Cavendish, jestli se nemýlím Julia Quinn

Tak to se paní Quinn fakt nepovedlo. Okopírovala první díl. A čtenář byl z větší části dokonce nucen číst i stejné dialogy. Což by snad nevadilo, kdyby se jednalo o kdovíjak čtivé nebo humorné dílko. To ovšem fakt není... :(

23.08.2017

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Místy vtipné, místy nudné. Ale ten konec fakt neměl chybu!! :)

28.06.2017

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Literatura pro dívky, náctileté lásky, náctileté problémy, autorka dělá rozdíl mezi hrdinkou a jejími vrstevníky na straně jedné a mezi dospělými (které označuje jako ty dospělé).

19.06.2017

Sourozenci bez rivality Sourozenci bez rivality Adele Faber

Moc chytrá a čtivá knížka. Nevnucuje Vám pravidla, co dělat. Nejprve Vám dokáže, že ten nápad stojí za to. Chystám se ji někdy brzy přečíst znovu. Všem doporučuji. Nejen rodičům. Ale i dospělým, kteří mají nedořešené vztahy se svými sourozenci.

01.06.2017 5 z 5

Závazky Závazky Barbara Delinsky

SPOILER (nebo jak se tomu říká).
To jako fakt??? Hrdinka má peněz jak šlupek, takže si může dovolit armádu pečovatelek a zdravotních sester, ale odloží Nickyho do ústavu a potom se těší na nové miminko?
Chápu, že nedávala péči o Nickyho, která obnášela téměr 24hodinové směny, kdy se nevyspala, neodreagovala. Ale potom přece mohla mít Nickyho v domě, nablízku, mohla mít personál, který by se o něj staral. A Nicky by měl mámu každý den u sebe.
Jenomže ona ho nechá v ústavu a pak si nalhává, jak je Nicky rád, že bude mít sestřičku.
To mě teda zvedlo ze židle.
Téma je to těžké. A 24hodinová péče není zvládnutelná, když ji musí dělat jen jeden člověk. Ale tahle zazobaná dáma to mohla vyřešit úplně jinak, než se 1x za 14 dní přijet podívat, jak se daří jejímu 3letému andílkovi, jak povyrostl, jak se mu krásně kudrnatí vlásky...

16.05.2017

Stopy po ženě Stopy po ženě Barbara Delinsky

Jako romance ucházející, možná ale až moc sladké, zejména ty Ryanovy projevy lásky vůči Carly. Neholduju žánru detektivek, ale ta trilerová či detektivní část knihy mi přišla velmi plochá a podprůměrná.

02.05.2017

Tajemství ctnostné dámy Tajemství ctnostné dámy Victoria Alexander

Scéna, když Daniel přichází za Sarah a setkává se tam s Cordeliiným bratrem, ta opravdu nemá chybu. Tekly mi slzy od smíchu.
„Je to amazonka.“
„Prosím?“
„Amazonka. Statná, nebojácná, s vycházkovou holí.“
Daniel pokýval hlavou. „Však víte.“
:))

28.03.2017

Rozum a vášeň Rozum a vášeň Sabrina Jeffries

Byla jsem vděčná za tento závěrečný díl série. Protože jejich dopisy mě v předchozích knihách dost otravovaly, konečně jsem je v tomto díle nemusela číst :) Kniha se číst dala, ale řadím ji k průměru, který aspoň mně v hlavě dlouho nezůstane.

12.02.2017

Svůdný vikomt Svůdný vikomt Sabrina Jeffries

Knížka mi přišla jako milý a svižně plynoucí příběh. Oba hrdinové mi přišli sympatičtí. No jo no, mám slabost pro inteligentní postavy, když se to projevuje i v jejich dialozích, zálibách a činech. Zápletka neotřelá, romantika pěkná, erotiky si tam člověk taky užil, místy jsem se i zasmála.

29.01.2017

Nevyzpytatelný vévoda Nevyzpytatelný vévoda Sabrina Jeffries

Čtení mi přišlo nepříjemné a místy zdlouhavé a nudné. Vadilo mi to intrikaření a ta politika. Simonovy úskoky byly psány tak věrně (bravo paní Jeffries), že se mi znelíbil a těšila jsem se, až bude knížce konec. Takže tak nějak souhlasím s Lenkou 9778.

29.01.2017

Bílý květ Bílý květ Julie Garwood

Další milá jednohubka paní Garwood. Bylo vtipné, jak Isabela byla všem v okolí vděčná a chtěla jim jejich pomoc vrátit ;) "Cole, můžeš na minutku?" :))

23.10.2016

Růžový květ Růžový květ Julie Garwood

No to bylo jako co? Po velmi výživném prvním díle (Mary Rose) přijde takováto kratičká "harlekinka"? Havrmoni mi vzala slovo, když jsem to chtěla nazvat jednohubkou. Jako by paní Garwood tato série už nebavila a chtěla se těchto postav co nejrychleji zbavit? Příběh milý, to ano. Hrdinové sympatičtí. Ale je nezvyklé, že po románu autor píše pokračování série jen formou povídek.

22.10.2016

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Tak toto bylo opravdu milé a duši hladící. Líbilo se mi, jak Mary Rose uvažuje. Harrison byl sympaťák. V knížce nechyběl humor a romantika. Anglická část byla popsána opravdu dobře, úplně jsem se vžívala do jejích pocitů. Takže jak jinak, těším se na další bratry :)

21.10.2016