Polík

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Líbí se mi stručný jazyk autorky, žádné zbytečné a zdlouhavé detaily.
Konec byl překvapující, doufala jsem, že uteče, anebo se bude násilně bránit. A Zuzana si vybrala tento druh pomsty. Škoda, že to takto skončilo, strašně by mě zajímalo, co bylo dál..

14.09.2020

Na smrtNa smrtJozef Karika

Právě jsem dočetla a opravdu velmi silně to na mne zapůsobilo. Myslím, že popisy by snad ani reálnější být nemohly. Spoustu odstavců jsem musela jenom proletět očima, nedělalo mi dobře číst detaily.
Zápletka opravdu bravurní, hlavně druhá polovina knihy je velmi zdařilá a více čtivá - od doby, kdy se Viktor vrátil nazpět domů a jeho následný osud. A jiný konec jsem ani nečekala, po tom všem by nedokázal žít obyčejný život.

15.06.2020

Zulejka otevírá očiZulejka otevírá očiGuzel Jachina

Naprosto dechberoucí kniha, od začátku až do samotného konce. O gulazích mám trochu načteno, nicméně o přesídlencích jsem nic nevěděla. Je neuvěřitelné, co všechno člověk může přežít. Ta síla neobyčejných lidí, kteří si zachovají lidskost, ryzí přátelství, odvahu a naději. Fascinující, výjimečná kniha!

07.07.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Skvělé, stejně jako první díl! Moc bych si přála, aby to pokračovalo dále. Zůstalo mnoho nevysvětleného, nedopovězeného.. Tomaszek, Halčino neštěstí, Ženčin Němec..

19.08.2021

EugenieEugenieJana Poncarová

Celkem mne kniha zklamala. Eugenie byla studená jako psí čumák a pořád tak nějak mimo okolní dění. Chápu, že to nebylo vysněné manželství, ale kdyby si vzala toho kluka, který ohříval kaštany a čepoval limonádu, bylo by jí lépe? Rozhodně ne. Měla vše, na co si pomyslela, k tomu velké bohatství a dvě zdravé děti, ničím netrpěla. Nemusela nikdy pracovat a stejně byla neustále "melancholická".
A dle závěru knihy hotel nechala ve správě pana Ulče, jelikož tušila, že by o něj přišla. Ale houby, o nic se nezajímala. Byl tady konečně zajímavý muž, jí ubíhají roky, proto s ním odjíždí pryč. Nikoliv kvůli nastupující změně režimu.

21.07.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Tento spisovatel je fantastický, každá jeho kniha doslova pohladí po duši. Na jednu stranu Vás naprosto dojme k slzám, jelikož je plná citu, různých druhů lásky a bolesti. A na druhou stranu Vás dokážete naprosto pobavit a rozveselit.

06.04.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla najednou, protože mi to nedalo se od ní odpoutat, nicméně pořád jsem tam hledala nějakou naději, obrat.. A to částečně přišlo až ke konci po nastěhování ke Karle. Ale musím říct, že už dlouho jsem nečetla něco tak smutného.

01.05.2021

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůSpolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůMary Ann Shaffer

Příběh mi připadal naprosto úchvatný, dopisová forma se mi opravdu velmi líbila (podobným typem jekniha Dopisy z ostrova Skye), nejraději bych se tam ihned rozjela podívat a zapsala se do místního spolku čtenářů :-)

06.01.2016

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Jsem velice mile překvapená, skvělá knížka! Sice to na první pohled vypadá, že je to oddechovka, ale cítíte tam ohromnou vnitřní bolest při umírání otce, potom Vás zase rozveselí drobné úsměvné příhody kolem hovnocucáře, pak zase smutek na první láskou, která se sice mohla vrátit, ale nevrátí.
Vynikající!

21.09.2018

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Úžasné! Hlavně vyprávění těch starých lidí, jejich bolesti, smutky, starosti a radosti. Neměla jsem žádná očekávání a byla jsem velmi mile překvapená.

21.09.2018

Sběratel sněhuSběratel sněhuJan Štifter

Geniální příběhy.. Opravdu poutavě napsáno.

14.10.2018

BaletkyBaletkyMiřenka Čechová

Baletky mě fascinovaly od doby, kdy jsem někdy v 90.letech viděla německý seriál Baletka Anna. Ale za ladností pohybů je opravdu neskutečná dřína, krev, pot a slzy. A tato kniha to opravdu velmi reálně ukazuje. Du forma mi nevadila, spíš trochu to přeskakování z jedné dějové linky na druhou. Ale byl to fascinující pohled do zákulisí.

07.08.2020

Po povrchuPo povrchuTomáš Třeštík

Opravdu se mi líbí styl jeho psaní, hlavně popis jeho rodiny. Maminka je fantastická, otec má šmrnc. Je určitě třeba se oprostit od hodnocení povahy autora, protože na mne často působil jako nabubřelý nesnesitelný floutek :-) Ovšem jeho fotky jsou mimořádné, styl psaní velmi upřímný, takže doufám, že brzy vydá další knihu. Ráda si ji přečtu.

17.03.2021

První šifraPrvní šifraDenise Rudberg

Začátek se mi líbil opravdu hodně, nicméně druhá část už byla až příliš předvídatelná. Snad další díl vyjde brzy a trochu vylepší ten otevřený konec.

23.07.2021

MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

Musím říci, že mne kniha naprosto vtáhla hned od začátku. A Marcův příběh, úkryty, kličky a skrývání se mne plně fascinovaly. Tak moc, že Carlův vztah s Monou či Lisbeth, anebo vyšetřování požáru lodi, mne trochu otravovaly, jelikož to zdržovalo od Marcova osudu :-)

23.08.2021

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

(+ SPOILER) Je to zvláštní, ale za celou dobu mi v knize nepřišlo, že by vlastně vypravěč byl vrahem. Je to tak dobře sepsáno, že to vlastně všechno vypadá, jako by to bylo nezbytné. On nezabíjí z potěšení, ale z nutnosti.
Opravdu skvěle sepsáno!

22.11.2021

Levandulová zahradaLevandulová zahradaLucinda Riley

Za sebe musím říci, že jsem knihu četla jen kvůli ději z 2.světové války. Prakticky neustále jsem měla pocit, že s tou Emilií musím zatřepat, aby se probrala a začala být konečně trochu rozhodná a samostatná. Vždyť ji vůbec nic pořádně nezajímalo, ani (ze začátku) zámek, vinice, knihovna, jídlo, peníze, historie rodu, ani snad ta zvířata (i když jméno Frou-Frou je skvěle vymyšleno). A to mají veterináři můj neskonalý obdiv! Kniha sice nebyla špatná, ale nenadchla, nezanechala ve mně vůbec žádný pocit, možná mírné znechucení. Nemohla jsem to přestat srovnávat s knihou Krycí jméno Verity - ta byla oproti tomuto dílu naprosto brilantní.

26.01.2016

VdovaVdovaFiona Barton

Nebylo to špatné, ale pořád jsem čekala nějaké napínavé rozuzlení a to nepřišlo. Konec byl velmi rychlý, ale bez zvláštního spádu..

07.09.2017

Toskánské dítěToskánské dítěRhys Bowen

Vcelku jednoduché, ale moc hezký popis krajiny a zvláště pak receptů. Nicméně ten konce byl tak nějak uspěchaný. A když se v nouzi nejvyšší objevil pod zříceninou ten právník, tak mi to přišlo přitažené za vlasy :-) Ale jako odpočinková a nenáročná kniha dobré.

15.04.2020

KatkaKatkaMichael Třeštík

Dokument jsem neviděla, četla jsem jen tuto knihu. Lidské tělo je opravdu schopno vydržet až neuvěřitelné množství zničujících zásahů.
Katku jednou najdou někde v rozpadlém squattu buďto předávkovanou, případně to její tělo už nedá a vypoví službu. Když ji ani vlastní dítě nedokázalo z toho srabu vyhrabat, tak už opravdu nic.
Nicméně překvapuje mě, že je schopná ještě celkem srozumitelně vést konverzaci, to jediné mne zaujalo, jinak je to pro mne opravdu troska.
Každopádně povinně dokument či knihu sdílet na základních a středních školách, ať je opravdu vidět, že tudy cesta rozhodně nevede.

03.08.2020

CejchCejchZdeněk Šmíd

Vynikající vyprávění, má spád, úplně Vás vtáhne do této krajiny.

21.08.2020

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Vcelku poutavá detektivka, hodně dialogů. Ale trochu mi vadily přezdívky osoby - opravdu si takto lidé na vesnici u nás říkají? Tony, Sandy, Naty... ? Tu Naty bych ještě pochopila, ale postarší chlap na dědině a Tony?? Přišlo mi to jakoby se autorka snažila "bejt světová" :-)

25.10.2020

Alžběta a NinaAlžběta a NinaJana Poncarová

Zajímavý příběh, ale mrzelo mne, že příběh končil už v 50.letech - ještě tolik toho mohlo být řečeno.. Více o Františkovi, o rozvodu s Jiřím, o vztahu s tchýní a švagrovou, s dětmi..

02.01.2021

SmršťSmršťJozef Karika

Tak přečetla jsem za pár hodin, nemohla jsem se od toho odtrhnout.. ale je fakt, že filozofické debaty jsem očima přeskakovala, na to moc nejsem. Děsivé, jako všechny knihy od Kariky :-)

23.05.2021

Slyšet jeleny zpívatSlyšet jeleny zpívatFrantišek Šmehlík

Zaujal mne obsah, obal a i začátek knihy, ale pak už to nešlo dál. Dialogy mezi kolegy mi přišly neskutečně stupidní, snažila jsem se přes to přenést, ale opravdu to nešlo. Zkazilo mi to celý dojem, který byl na začátku opravdu velmi dobrý.

16.10.2021

Ostrov bouříOstrov bouříLeonora Christina Skov

Podle mne vynikající kniha! Solidní zápletka, skvěle promyšlené postavy, děj mne vysloveně vtáhnul. Nadchlo mne, jak se potom všechno na konci propletlo a ukázal se "sponzor". Vřele doporučuji! :-)

17.02.2017

FínaFínaDaniela Šafránková

Nápad rozhodně zajímavý, ale nevěrohodně zpracováno. Zápisy do deníku slohově rozhodně neodpovídaly době, překvapilo mě, že tam nebyla ani zmínka o válce.
Američanka Lisa byla krajně nesympatická, místo, aby si vyřešila život doma, tak se spakuje, odjede do země, o které nic neví, vědět nijak zvlášť nechce, a o které neřekne pozitivního slůvka.

01.05.2019

Dědictví minulostiDědictví minulostiBarbara Erskine

Četla jsem od autorky všechno a tohle byla jedna z těch slabších. Zápletky jsou víceméně totožné, už není čím překvapit. Vnímavá hrdinka neustále se hodiny ztrácející v minulosti, zatímco nepřítel číhá opodál. A spolehliví přátelé ochotni kdykoliv přispěchat na pomoc. Nemůžu si pomoci, ale už je to "na jedno brdo".

23.07.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Vcelku zajímavá kniha, ale překvapilo mne množství pravopisných chyb..

27.01.2020

Ženy bez slitováníŽeny bez slitováníCamilla Läckberg

Krátké, stručné, výstižné. Moc se mi to líbilo. Dvě ženy jsou na perfektní pomstu málo, ale tři - dokonalé.

21.02.2021