Pokrzywa Pokrzywa komentáře u knih

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Nemůžu si pomoct, ale tahle knížka byla fakt průměrná, až nudná. Byl jsem rád, že ji "mám za sebou".

28.08.2017 3 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Pro ty, kteří by chtěli Prof. Růženě Vackové zapálit svíčku na hrobě, nebo donést květinku jako symbol úcty k této důležité osobnosti našich dějin, tak může na hřbitově na Malvazinkách - oddělení EI, číslo hrobu 41 (hlavním vchodem z ul. U smíchovského hřbitova rovně, kolem kostela sv. Filipa a Jakuba, pořád rovně, je asi v polovině. Prostý žulový hrob s kovovým křížkem na vrchu). Narození 23. 4. 1901, úmrtí 14. 12. 1982. Díky všem, kteří se tam jen zastavíte a vzpomenete si na ni.

14.07.2017 5 z 5

Veselá vdova Veselá vdova Vladimír Neff

Asi nejslabší z celé pentalogie, touhle knížkou jsem se fakt musel prokousat a občas jsem bez rozpaků přeskakoval celé odstavce nezáživného textu. Škoda.

14.07.2017 2 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Knížka s dobrým (a poměrně důležitým) námětem, která je zpracovaná hodně žensky. Rady, jak žít, abychom toho zpětně nelitovali, jsou podané upřímně, mile, ale dost rozvláčně a ukecaně. Dámská část promine, ale věty typu " ...vychutnávali jsme společně vzácný moment ticha, které se rozhostilo v probouzející se zahradě a dýchali vzduch provoněný tisíci květy..." nebo "...odevzdala jsem se do rukou vyšší moci, kterou jsem vždy cítila jako laskavou ochranu před zlem vnějšího světa..." mě opravdu přišly příšerně pitomé. Přesto jsem knížku (s občasným skřípěním zubů) dočetl až do konce a jsem za to rád. Bronnie Ware tím vším opravdu prošla a má co sdělit. Shodné informace lze najít v mnoha self-improvement knížkách, tahle je ale psaná více jako beletrie než jen pouhé pokyny co, kde a jak. Dámy - vám se bude líbit celá, pánové - ty dojímavé pasáže s klidem přeskočte, o nic podstatného nepřijdete. Jo a pokud ji budete číst na veřejnosti, tak si ji zabalte, ten růžový obal docela vzbuzuje pozornost.

26.06.2013 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Opravdu rozvl

29.11.2012 3 z 5

Kniha iluzí Kniha iluzí Paul Auster

Těžká nuda, asi jsem měl velká očekávání.

11.10.2012 2 z 5