poetree poetree komentáře u knih

Kniha pohádek Kniha pohádek Enid Blyton

Velmi příjemné pohádky.

26.02.2019 4 z 5

QUEEN ve 3D QUEEN ve 3D Brian May

Neumím si představit že je v ČR fanoušek Queen, který po ní netouží :-) Dokonalá 3D technologie, dokonalý příběh....akorát tuto limitku najít na Aukru pod 10tisíc je problém :-(

14.02.2019 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

bohužel kromě 1. vázaného vydání s barevnými fotkami nic moc. Další vydání obsahují faktografické i tiskové chyby a nemají fotografie. Také proto byla kniha stáhnutá z prodeje a skončila v levných knihách :-( Mnohem přesnější je Queen ve 3D

14.02.2019 3 z 5

Dětem Dětem Lev Nikolajevič Tolstoj

Coby nadšený čtenář Anny Kareniny jsem šáhla do archivu naší knihovny, že bude před spaním trochu klasické pohádky, ale ne... přečetla jsem tak 80 % knihy, tak polovina se mi nelíbila ani tématy (furt mužici loví) ani stylem psaní... a u toho příběhu, jak holčičku přejede vlak jsem byla úplně v čudu, jak ta "pohádka" dopadne... uf (asi hormooony? :-D )

13.02.2019 2 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Pecka! Svěrák prostě umí.

11.02.2019 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

U nás se ujala zejména kapitola o stopách, kolčavici a kolasici :-D

31.01.2019 5 z 5

Sněhurčiny Vánoce Sněhurčiny Vánoce Walt Disney

Příjemná pohádka, kratší příběh o tom, jak se Sněhurka ze zámku vydá za trpaslíky vyměnit si dárky a ještě se u toho ztratí Šmudla, který se Sněhurce vydá naproti.

29.01.2019 5 z 5

Kryštůfek a lesní bytosti Kryštůfek a lesní bytosti Jaroslav Kalousek

Viděla bych to tak na 90 %. Je to velmi příjemné počtení, poetické, klidné (i když se odehrává drama ztracení se v lese..), má krásné, snové ilustrace, a asi je i účinné: malý už u této pohádky 2x usnul a já si ji 2x dočetla jen pro sebe :)

21.01.2019 5 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Zajímavé pohádky cizokrajné, zaujaly nás, ale zároveň mě ani úplně nenadchly... třeba Jógátky mi přišly lepší :)

16.12.2018 4 z 5

Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Henci Goer

Nestihla jsem přečíst celé, ale četlo se to lehce a zdálo se mi, že autorka se snaží shrnout všechna nastudovaná fakta nejrůznějších výzkumů, které hovoří ve prospěch co nejmenšího počtu zásahů do přirozeného porodu...

16.12.2018 5 z 5

Chaos - vznik nové vědy Chaos - vznik nové vědy James Gleick

Tedy... přečetla jsem jen úvod a kousek (když jsem čekala v autě...), ale i když je to odvětví dost mimo můj rozsah, fakt mě to zaujalo a bavilo. Kdyby byl čas, ráda dočtu...

25.08.2018 5 z 5

Jakou barvu má svět Jakou barvu má svět Dagmar Hilarová

Velice krásné leporelo, nádherné ilustrace

16.08.2018 5 z 5

Apolenka a její oslíček Apolenka a její oslíček Maria Krüger

Moc se mi líbily ilustrace. Text byl trochu slabší, ale dejme tomu, malému se to líbilo. A trochu mi vadilo moc zdrobnělin občas: ....."u staré kašničky stál malý šedý oslíček."

13.08.2018 4 z 5

Mé nejkrásnější pohádky Mé nejkrásnější pohádky kolektiv autorů

Četla jsem ji jako malá a i teď znovu tříletému a líbí se mi pořád - pohádky na slušné úrovni, pěkné ilustrace.

05.08.2018 5 z 5

Ema ve školce Ema ve školce Gunilla Wolde

Mne to zas tak nebaví, ale tříletý syn si ji žádal už několikrát, takže úspěch má a dokonce si na ni vzpomněl i jen tak venku ("Ema spadla") a děsně řeší, kde všude má krev (v těle), kterou měla Ema na čele... :-)

31.07.2018 5 z 5

Zootropolis - Filmový příběh Zootropolis - Filmový příběh Walt Disney

Četla jsem dnes a přišlo mi to strašně zamotané, překombinované, náročné.. nebudu se k ní vracet :-) ... ilustrace pěkné.

31.07.2018 3 z 5

Čti a doplňuj: Malované pohádky Čti a doplňuj: Malované pohádky Stuart Lynch

Pohádky jsou dost zkrácené a osekané, ale tříletý syn si je velmi oblíbil a už jsem všechny četla 10x :-)

22.06.2018 4 z 5

Vombat Jirka Vombat Jirka Eva Papoušková

Pěkné ilustrace, kvůli nim jsem po knize v knihovně sáhla. Text mi stačil jednou a dost jsem se divila.. Jak jako "nepůjdeš si hrát-hrabat, dokud se nevykakáš"? Na povel? To neee..

02.06.2018 2 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Hodnotím kladně, pobavilo mě to a malý byl nadšen množstvím tučňáků :-)

28.01.2018 4 z 5

Medvídek Pú - Do teplých krajin Medvídek Pú - Do teplých krajin Walt Disney

Zvěřáci bloudí po lese a dojdou až do pochmurného zákoutí a mrknou na blátivou louži a pak dobrou noc :)

22.01.2018 4 z 5