pocketka pocketka komentáře u knih

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

První díl (Vzduch, který dýchá) byl pro mne emotivní masakr, který jsem celý probrečela. Ten už žádná z knih v sérii nepřekonala. Nicméně i přesto všechny díly stojí za přečtení, budou vás bavit, příběhy jsou vcelku neotřelé a originální. Opět doporučuji

27.11.2022 5 z 5

Peklověk Peklověk Eva Brabcová

Velmi jednoduchá, odpočinková, humorná jednohubka, která mě snad dostala ze čtecí krize. Určitě jsem neslzela smíchy, ale pousmání bylo, autorka to nelámala přes koleno, dokonce bych si dokázala i představit, že bych se k holkám připojila. Za mne dobrý

20.11.2022 3 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Málokdy knihu nedočtu. Když už se do nějaké pustím, tak ji dám šanci, i když mne začátek zrovna nebaví. U téhle to bohužel nešlo. Zkoušela jsem se začíst asi na tři pokusy, projela pár stran rychločtením, ale nepomohlo nic. Velmi mi připomíná Stoletého staříka, který mne také nenadchnul. Nevyhovuje mi styl psaní, nelíbí se mi mlžení, kdy nevíte, jak autor danou větu vlastně myslel... Za mne ne, odkládám.

18.11.2022 1 z 5

Cestuji za kačku 2 Cestuji za kačku 2 Kateřina Ostrá

Má první takto zaměřená kniha. Obyčejně mě popisy cest ostatních nezajímají, ale Katka píše velmi čtivě, že vás to chytne a čtete a čtete. Ostatně, knihu jsem si pořídila až k Vánocům, jen do ní nakoukla a zrovna ji dočetla. Hvězdičku dávám dolů za ne moc povedený design knihy. Osobně bych preferovala jiné destinace, ale věřím, že pokud se jednou vydám na některou uvedenou v knize, pojedu přesně podle ní.

03.11.2022 4 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Jsem vcelku v rozpacích. Už u prologu jsem myslela, že číst dále nebudu. Jako by knihu psala nějaká puberťačka s bujnou fantazií. Absolutně nereálný příběh, Brogan je samozřejmě velice zajištěný muž, který se z bezdomovce vyšvihne na milionáře. Lydia překrásná žena, bez jediné chybičky charakteru a samozřejmě na svůj věk velice vyspělá, moudrá a sexuálně nezkušená... Ale no tak... Asi nyní sáhnu po nějaké kvalitnější vážnější četbě, abych si napravila skóre, protože toto bylo zklamání na plné čáře a přitom to je tak skvěle hodnocená kniha. Škoda.

29.10.2022 2 z 5

Výživná kniha o jídle Výživná kniha o jídle Karolína Fourová

Ne tak wow efekt jako kniha první, nicméně pořád velmi čtivé. Pokud vás zajímají potraviny a to, co dáte do pusy, knihu doporučuji.

30.09.2022 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Budu se opakovat. Knihy této série prostě můžu. Velmi lehce se čtou (ač to lehké čtení není), překlad výborný, postavy si zamilujete, slzy dojetí uroníte, obálka krásná, přesně se ke knize hodící. Souhlasím s komentáři níže, že další knihy série byly povedenější, ale u mne to tentokrát bylo způsobeno nižší důvěryhodností postav, které byly vykresleny jako velmi (možná až příliš) kladné. Rocková kapela bez jakýchkoliv skandálů a škobrtnutí? Nicméně knihu doporučuji a těším se na další.

14.09.2022 4 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Paráda. Knihy této autorky se čtou samy, jsou emocemi nabité. S erotickým románem nemají moc společného a jsem za to ráda. Potkáte postavy, které nesnášíte, potkáte ty, které si zamilujete. Mám jednu jedinou výtku - Spoiler - nepředpokládám, že v reálném životě by vše dopadlo tak dobře: tyran otec ve vězení, dva vyléčení silní narkomani, uzdravená rakovina... Jedna tragédie by se "hodila". Nicméně už se těším na další díl této série.

22.08.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Ne zrovna šálek mého čaje. Bohužel jsem přečetla pouze první příběh Kristýny, u kterého jsem se vztekala frustrací nad chováním Jáchyma. Omílaný problém, očekávaný. Nelíbil se mi ani styl psaní. Do dalších dvou příběhů jsem se tedy nepouštěla, dám přednost jiným knihám na mém "to read" listu.

20.08.2022 2 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Ajaj. Tohle bylo bohužel šlápnutí úplně vedle. Kniha dle mého určená pro teenagery, young adult, já jsem už generace té matky, ne dcery (určitě bych ji nedala do sekce "pro ženy"). Za mne nezáživná kniha, úplně o ničem, dala bych jednu hvězdičku za čtivost. Beru ale v potaz, že mít o polovinu méně let, než mám, asi by se mi líbila, proto zvedám na dvě. Nicméně kniha bez humoru, bez dojetí, těžko uvěřitelná. Vcelku ztráta času.

27.07.2022 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knihu jsem začala číst, aniž bych předem věděla, co mě čeká. Bravurně napsaná, řádky plynou rychle. I tak se četla velmi těžce, matku jsem nesnášela snad ještě víc, než toho otce. Při čtení budete zažívat zlost, frustraci, lítost, znechucení. A na druhou stranu musím říct, že jako milovník hub se nemůžu dočkat, až půjdu do lesa. Knihu vřele doporučuji

10.07.2022 5 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Bohužel tohle fakt ne. Tuto knihu jsem si vybrala jako lehké dovolenkové čtení, ale nedám to. V polovině jsem ji musela odložit, protože to byla čistá ztráta času, nic mi to nedalo. Zároveň jsem čekala silný erotický náboj, chemii. Ne porno. Jednu hvězdu přiznávám za to, že se to velmi jednoduše čte, písmenka samy ubíhají. Ale u tak jednoduché knihy to není nic neočekávaného.

06.07.2022 1 z 5

Léon a Louise Léon a Louise Alex Capus

Hned po přečtení první kapitoly jsem si myslela, že kniha bude patřit mezi mé topky. Louise jsem si zamilovala ve chvíli, kdy přišla na pohřeb a tou svou svérázností a možná nezávislostí se mi velmi zalíbila. Bohužel kniha není ani tak milostným příběhem, ale popisováním válečné tématiky Francie x Německo, což jsem zrovna číst nepotřebovala. Velice zvláštní styl psaní (nebo překladu?). Nejsem si jistá, na kterou stranu se přiklonit, proto volím prostřední cestu - ani ano, ani ne.

04.07.2022 3 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Jsem velký realista a tyhle knihy jsou pro mne vždy z reality vytržené. Možná proto je ale čteme. Čekala jsem erotický román, ale tohle se k němu nepřiblížilo ani náhodou. Krásně popsané citové propojení dvou lidí. Teenagerovské období Ellie a Greye nemuselo být tak rozsáhlé, ale od chvíle dospělosti už to stálo za to. Konec knihy a žádost o ruku jsem už jen dočítala se slzou v oku. Povedené.

25.06.2022 4 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Krásná kniha, moc krásná. Téma mě velmi bavilo a dokonce se mi líbilo, že ukazuje jinou stránku války, než osvětimské romány, které patří k mým oblíbeným. Přiznávám, že jsem se dozvěděla něco nového a doplnila si mezery ve vědomostech ohledně anglických děti posílaných do Austrálie. Téma rasových předsudků a odebírání dětí Aborigincům bylo třešničkou na dortu. Za mne paráda.

12.06.2022 5 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

Četla jsem tu stejnou knihu jako ti ostatní? Ne a ne se začíst. Tak jdu na to rychločtením. Ne. Opět se dívám na nadšené komentáře. Nechápu. Je možné, že se kniha rozjede později, ale na to nemám čas čekat. No a když jsem si přečetla první tragédii, která se v knize stala a autorka by si s ní mohla pohrát mnohem víc a daly by se u ní ronit krokodýlí slzy a teď to ve mě nevyvolalo nic, knihu odkládám, vracet se k ní už asi nebudu.

06.06.2022 1 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Příběh ne moc reálný, nechápu, jak se Tanner nemohl neprojevit již dříve. Nicméně... Mám ráda, když kniha ve mne vzbudí emoce a panečku, tahle to dokázala hned několikrát. Tolik dojetí a slz už dlouho nepamatuju. Takže jen za ty pocity dávám plnou palbu 5 hvězd. Dokonalé.

13.05.2022 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Obrovské očekávání = velká pravděpodobnost zklamání. Tak tomu bylo i v tomto případě. Do poloviny knihy absolutně nezáživné, čekala jsem vlastně jen na chvíli, kdy se Emma rozhodne, s kým nakonec bude, i když to bylo vcelku jasné. Dvě, tři moudra se v knize objevily, ale bohužel styl psaní mne nezaujal. Škoda. Nápad to byl fajn.

30.04.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Bez zaváhání 5*. Kniha nabitá emocemi, skvělý příběh, vtipná, smutná, nevšední. Nejsem cílová skupina, ale knížka ke mě přišla v pravou chvíli, kdy jsem přesně něco takového potřebovala a vlastně od chvíle, kdy se Ben s Fallon seznámili, měla u každé stránky slzy na krajíčku. Jejich bolest při odloučení mě bavila a zasahovala více, než Benova kniha. Za mne top kniha, kterou budu mít spojenou s určitým obdobím v mém vlastním životě.

17.04.2022 5 z 5

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Uvítala bych spíše jako audioknihu namluvenou přímo panem Škorpilem, jehož hlas mě v jeho podcastech velice uklidňuje.
Jsem začátečník - mírně pokročilý běžec a některé info bylo tak půl napůl, u některých pasáží já si řekla "ahaaaa" a jiné mě nudily. Takový střed.

10.04.2022 3 z 5