pocitac311 pocitac311 komentáře u knih

Zrkadlový muž Zrkadlový muž Lars Kepler

Knihu som dočítal len so sebazaprením. Toľko nelogického a chaotického správania hlavných postáv, samoúčelnej uchýlnej brutality, neuveriteľných obratov a úbohých ľavičiarskych klišé pokope som ešte nevidel.
Končím s Keplerovcami.

08.02.2021 odpad!

Kráľovstvo Kráľovstvo Jo Nesbø

Zvláštny svet so zvláštnymi morálnymi hodnotami a pravidlami. Uveriteľný príbeh s gradujúcim napätím a prekvapivými zvratmi. Záverečné rozuzlenie som tak nejako predvídal, ale akoby mi tam ešte niečo chýbalo...
Zasa jedna z Nesbøvých kníh, od ktorých sa nedá odtrhnúť.

23.11.2020 5 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tiež si myslím, že Dostojevskij napísal aj lepšie knihy (určite Zločin a trest). Tento román je v prvej polovici rozvláčny a uťahaný, až miestami nudí, aj keď prináša silné myšlienky. Záver je naopak skratkovitý a román je akoby nedokončený. Napriek všetkému ale jedno z vrcholných diel svetovej literatúry!

14.01.2020 4 z 5

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Pripadalo mi to príliš prekomplikované a zamotané, ale zato napínavé a dobre sa to čítalo. Koniec je šokujúci, aj keď logický vzhľadom na to, že je to posledný diel série. Asi sa pustím aj do Willa Trenta...

10.11.2019 5 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Prvá polovica knihy sa nezáživne vlečie a utápa v nezmyselne dlhých dialógoch a opisoch, záverečné rozuzlenie prebehne až príliš rýchlo. Motív som nečakal a to prekvapenie na poslednej stránke mi takmer vyrazilo dych.

12.03.2019 4 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Dominik Dán zreje ako víno, jeho knihy sú čím ďalej lepšie. Veľmi pútavý a napínavý diel, ale treba čítať podľa poradia, aby ste pochopili súvislosti a vzťahy medzi postavami.

02.03.2019 5 z 5

Pre mňa je hlavne pozoruhodné, ako z tohto jednoduchého príbehu dokázal David Fincher stvoriť taký úžasný film, ktorý výnimočne predstihuje kvalitu knižnej predlohy.

27.02.2019 4 z 5

Hostina Hostina Rút Lichnerová

Pekný a lahodný jazyk, ale veľmi nesúrodé, chaotické, ťažko stráviteľné.

30.10.2018 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Macbetha od Shakespeara som nečítal, čo bolo možno čiastočne dôvodom, že táto kniha ma príliš neoslovila. Je tu príliš veľa postáv, ktoré príliš rýchlo a ľahko zomierajú. Chýba mi niečo z HH...

19.09.2018 3 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Celkom dobré oddychové čítanie, dej plynie svižne, takže napriek väčšiemu rozsahu kniha nenudí. Oceňujem autorovo rozlíšenie reality a fikcie v závere.

15.02.2018 3 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Zaujímavý príbeh, mrazivá atmosféra, atraktívne prostredie, ale strááášne uťahané a prekombinované.

03.02.2018 2 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

S prekvapením musím priznať, že táto druhá časť sa mi páčila omnoho viac ako prvá (Mráz). Ak sa čitateľ zmieri s vyšetrovateľom, ktorého napína na vracanie na každej druhej strane a pištoľ mu vypadáva z ruky skôr, ako dokáže vystreliť, je to celkom napínavé (:-) a vzrušujúce čítanie. Dej má pomerne dobrý spád a nie je núdza o prekvapivé zvraty. Asi si od tohto autora prečítam aj ďalšie knihy....

22.10.2017 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Dej nadväzuje na predchádzajúci diel, ale mal som pocit, akoby autorovi dochádzali nápady a lepí to dokopy s inými prípadmi. Záver veľmi rozpačitý...

21.10.2017 3 z 5

Pekná a romantická rozprávka pre dospelých. Trochu dlhá, ale človek sa do toho začíta a zrazu je na konci...

22.08.2017 4 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Dobré! Ako keby to ani nenapísal DD. Je tam kopa úletov (ježibaba so škorpiónom na stanici), akčných scén hraničiacich s Ch. Norrisom, záver je trocha odfláknutý, ale čítalo sa to dobre.

28.04.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

V porovnaní so severskou filmovou verziou ma kniha sklamala. Rozťahané, nudné, plné ľavičiarskych nezmyslov, politickej korektnosti a pitia kávy. To je asi realita, lebo Švédsko je podľa štatistiky z r. 2011 v spotrebe kávy na 8. mieste na svete. Kto má však uveriť, že z asociálneho dievčaťa s nedokončenou základnou školou sa stane superdetektívka, expertka na zabezpečenie objektov, geniálna hackerka, opravárka motoriek a nedostihnuteľná maskovaná banková podvodníčka? Na ďalšie diely tohto "globálneho bestselleru" už nemám chuť!

10.03.2017 1 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Nie som "ovocinár" a považujem týchto ľudí za určitú sektu. Kniha mi celkom dobre objasnila ich myslenie, hodnoty a štýl. Napriek zbytočným detailom, neprehľadne veľkému množstvu opisovaných osôb a niekedy chabému prekladu som ju prečítal s pôžitkom.

07.12.2016 4 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Prvá kniha, ktorú som čítal od tohto autora. Asi do polovice som musel silno bojovať so zdĺhavými opismi a zvláštnym štýlom a prekážalo mi čiernobiele vykreslenie charakterov postáv. Druhá polovica priniesla svižnejší dej čítalo sa to omnoho lepšie. Vďaka prekvapivému záveru som ale pochopil, prečo je kniha stavaná na dvoch dejových líniách a celé to dalo zmysel. Oceňujem veľmi dobré vykreslenie pomerov a atmosféry spoločnosti v polovici 90-tych rokov.

08.08.2016 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Vynikajúco napísaný diel HH, škoda toho skratkovitého a nevierohodného konca. Po Snehuliakovi pre mňa druhý vrchol série.

05.06.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pre mňa zatiaľ vrchol série HH, napínavý dej s kapitolami, ktoré vyvolávajú zimomriavky, nečakané zvraty a dramatické vyvrcholenie.

13.04.2016 5 z 5