playada playada komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Hodně divný. Dost ujetý. Je to čtivý, ale z dost věcí je mi tam šoufl.

27.03.2023 3 z 5

Ďábel a temné vody Ďábel a temné vody Stuart Turton

Já nevím. Mně to přišlo spíš jako pro děti. Piráti, mušketýři, trocha toho strašení, nadaný teenager ( Lia ), ukradený poklad, hrdina všech kluků Arent atd. Asi nelituju, že jsem to četla. Závěr se mi líbil.

13.03.2023 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jestliže se jedná o kriminální sérii s inspektorkou, která se objeví v dalších dílech,tak se o ní v nebezpečných situacích nebojím. Protože dopředu vím, že to přežije... Takže se zde zcela vytrácí veškeré napětí. Prostě to nefunguje, jestli mi rozumíte.. Může mít všelijaké roubíky v puse, být svázaná různými provazy v nějakých temných mistnostech, se mnou to ani nehne.

23.02.2023 2 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Sugestivně vyobrazený požár v panelákovém bytě. Úplná hororovka. Nechcete zažít. Radši opatrně se svetlicemi.

09.02.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Nuda. Nic nápaditého. Stokrát omylane modus operandi. " Jsem prodloužená ruka boží a vykonávám rozsudky ". Snad trošku zajímavá vedlejší dějová linka, totiž Karl a údajné držení drog...

24.01.2023 2 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Prapříčinou dívčiných problémů je její otec. Co s tím ? Zkrátka si myslím, že ho měla její matka opustit včas. Než stihl napáchat všechny ty škody na Sofiine sebelásce a sebepřijetí. Pro Kase už to byla jenom hračka. Ovládnout toto ustrašene a nevěřící si stvořenícko. Na vině je vychova v rodině. Ačkoliv to matka odčinila, vina za zmařený život dcery jde za ní.

19.01.2023 4 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Nuda. To je asi nejvýstižněji okomentováno. Dál asi nemá cenu se rozepisovat. Není o čem.

18.01.2023 2 z 5

Vítr čekající na déšť Vítr čekající na déšť Robert Neubert

Toto mne zcela minulo. Kniha o jakémsi pětatřicátníkovi, který má ale myšlení sedmdesátníka. Nevím, jestli to dělá prostředí lázní, kde jsou převážně stáří a nemocni... S tímto člověkem bych se seznámit nechtěla. Nejtrefneji bych se ho zbavila hláškou " Vrať se do hrobu ".

08.01.2023 odpad!

Dlouhá noc Dlouhá noc Amanda Quick (p)

Pozdě jsem zaznamenala, že toto dílko je zařazené do " románu pro ženy ". Kdybych to věděla, asi si to k četbě nevyberu. Je to slaďãrna. Ale chápu, že pro milovníky romantiky to může být uspokojující čtení.

20.12.2022 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Někdo zde napsal, že to byl " masakr " a mně nezbývá, než souhlasit. Plný počet bodů za vykulený oči, když jsem se dozvěděla, kdo je strůjce dramatu...

19.12.2022 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Když si někdo aspoň trochu šikovný usmyslí, že vás zničí, tak se mu to pravděpodobně podaří. Pozměnit vaši digitální stopu není zřejmě zas až takový oříšek. Najednou zjistíte, že jste se podle policie pohyboval na místech, kde jste nikdy nebyl. Telefonoval jste lidem, o jejichž existenci jste nikdy neslyšel. Nakupoval jste v obchodech, které jste nikdy nenavštívil. Prohlížel jste internetové stránky, které byste nikdy dobrovolně neotevřel. Nevěříte, že je to možné ? Čtěte.

10.12.2022 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Líbilo, ale spíše bych to zařadila do literatury " pro děti a mládež ". Některé kousky hlavní hrdinky jsou až nadpozemské. Trochu jako z říše fantazie .

05.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napínavé. Spousta dějových zvratů. Nutno přečíst předchozí knihy kvůli orientovaní se v postavách. Saga s Jonnou patří k sobě ! Kdy už to autoři pochopi ? My čtenáři už to chápeme dávno. Spokojenost, jenom už bych si prosila oprostit se od Jurkova odkazu. Stačilo.

29.11.2022 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Posloucháno celé na jeden zátah. Nešlo jinak. Napínavé jak kšandy. Hlavní hrdina přes všechny neřesti sympatický. Nečtete před spaním. Budete mit noční můry.

25.11.2022 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Kvůli té aljašské divočině stojí zato si příběh přečíst.

13.11.2022 4 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Podle jmena autora ( a i podle vzhledu ) soudím, ze má spisovatel indické koreny. A přesně tohle Indové umí. Připomíná mi to styl, jakým se vyznačuje režisér Night Shymalan. Záhada od začátku do konce. Dost děsivá, zneklidňující. Vše je takové apokalyptické, zmatené, rozhodně velmi rozčilujici. Mně se to líbilo hodně moc.

01.11.2022 5 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

Cherchez la femme. Za vším hledej ženu ? Nevím. Obrázek si udělejte sami. Jinak. Cyklistické zákulisí - dobré vědět ( i když iluze si nedělám ). Hlavní hrdina - z mého pohledu příliš velký klaďas. Jestli je Fiona potvora ( což by kreditu knihy prospělo ) , se zřejmě dozvíme v dalších dílech ? Pochopila jsem to tak, že bude pokračování.

31.10.2022 4 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Nemám díky Bohu osobní zkušenost s autistickým dítětem, tak si ani nedovolím nijak hodnotit, nebo jakkoliv komentovat. Musí to být obrovsky vyčerpávající pro obě strany. Jsem šťastná, že jsem toho byla ušetřena. Všem lidem, kteří se s tim potýkají, se hluboce klaním.

03.10.2022 3 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Do humoru bych toto dilko nezařadila. Spíše je to smutné. Bylo by hezké se ke vsem zlotřilcům zachovat jako paní plukovníkova... Ovšem, žijeme ve společnosti, kde na právo a pořádek dohlíží k tomu zvolený orgán. Nebo nedohlíží ? To ať si každý posoudí sám. Rozhodně nám nepřísluší přebírat roli vykonavatele rozsudků. Tak to prostě je. Tento příběh je krásná pohádka pro dospělé, která nemá šanci uskutečnit se doopravdy.

01.10.2022 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

WOW. Jestli se chcete pořádně vyděsit, tak čtěte. Upozorňuji, že vam bude špatně. Ale to k psychu patří, že ? Hodně dobrý, budete spokojení. Tak neváhejte.

28.09.2022 5 z 5