planet129 planet129 komentáře u knih

Žebrácká opera Žebrácká opera Bertolt Brecht

Já si to prostě neodpustím, ale musím Brechtovu verzi srovnávat s verzí Havla... Možná že kdybych příběh neznala tak dám vyšší hodnocení

23.10.2020 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Možná mé hodnocení ovlivnil fakt, že jsem četla knihu v originále, z něhož (dle mého názoru) jde víc cítit Wilde a prostředí viktoriánské Anglie, ale dílo mě naprosto pohltilo svými myšlenkami a atmosférou a už teď je mi jasné, že se k příběhu ještě někdy vrátím

23.10.2020 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Chápu, proč je kniha tak populární, ale mě to nijak neohromilo...

02.09.2018 2 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Tak tohle bylo opravdu něco! Pro mě neskutečná inspirace a už při čtení jsem měla pocit pohody :) Jediné, co mi trošičku vadilo, byl fakt, že autorka místy diktuje, co máte dělat, abyste se cítili dobře. Jinak je to bez chybičky ❤️

02.09.2018 5 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

*SPOILER*
Knihu bych rozdělila do tří částí: začátek - to bylo jako co? Číst si o zmateným klukovi, který je bůhvíkde nahý a jediné, co si pamatuje, je pocit prasknutí své lebky mě opravdu nelákalo... střed - tak to bylo dobrý. Akce, napětí, hodně čtivé, prostě super. Je pravda, že mě opravdu otravovala linka Seth uteče-ostatní ho najdou-přijde řidič-oni mu utečou-Setha pořádně seřvou-Seth prchne znovu. Konec - aha, tak hlavního hrdinu už mám na 1000% chuť zabít. A trochu i autora, když napíše takový konec..

02.09.2018 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Stále si říkám, co to sakra bylo. Dopředu jsem uhodla, co se bude dít dál, hl. hrdinka mi lezla na mozek a místy se vyskytovalo klišé. Už na začátku máte přímo pod nosem, jak se příběh bude dál vyvíjet, ale autora to okecávala a je z toho 400 stran.. Abych nebyla jen kritická, četlo se to krásně a hrozně se mi líbilo zamyšlení nad otázkou, proč je havran jako psací stůl

02.09.2018 2 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tohle je přesně ten typ knihy, kdy je příběh skvěle napsaný, ale hlavní hrdinka je k**** a to vám zkazí celé čtení.. Proto nechci hodnotit
PS: že to všechno Levana dělala z lásky? Ta ženská je cvok...

13.07.2018

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

TOHLE JE TAK SKVĚLÁ KNIHA!!! Nemůžu skoro ani mluvit.. to si prostě musíte přečíst!
(upozorňuji, že to není pro každého)

13.07.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak tohle bylo fakt super! Příběh je neuvěřitelně poutavý a detailně vykreslený. Při pár momentech jsem skoro brečela... prostě to stojí za to!

13.07.2018 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Kniha mě překvapila. Ne obsahem, ale myšlenami autora a také jeho stylem psaní. Už jsem četla Líbali jsme se, ve které je myšenek taktéž tolik, ale tohle bylo teda něco. Konec mě překvapil. Sice jsem čekala, co se v knize stalo týkající se jeho způsobu života, ale ten konec..

17.06.2018 3 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Neuvěřitelná nuda. Celou dobu se nic nedělo a pak hlavní hrdinka na závěr vychrlila celou zápletku, která stála za nic

02.06.2018 1 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

To bylo až moc sladké.. A hlavní hrdinky - naivita nechyběla a nerozhodnost též. Ale i tak to bylo příjemné, milé a místy vtipné

23.05.2018 3 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Chápe někdo, o co v knize jde? Já na to nemůžu přijít... Pro mě je to spíš zklamání. Dlouho se mi trvalo začíst a (nejspíš) jsem měla vysoká očekávání. Autorův styl psaní je však příjemný a promyšlenost jednotlivých charakterů obdivuji

19.05.2018 2 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Tak za mě hodně slabé... Čekala jsem úplně něco jiného. Při čtení mi vadil autorčin styl psaní, který se velmi podobal líčení. K autorce se nejspíš už nevrátím

13.05.2018 1 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Na poměry autorky jsem čekala něco mnohem lepšího, série Měsíčních kronik je jedna z mých nejoblíbenějších, a proto jsem předpokládala, že z povídek budu nadšená. No, opak je pravdou...
Strážkyně - Bylo zajímavé se dozvědět více informací o tom, jak Michelle chránila Cinder. Povídka s četla dobře, ale i tak mi tam něco chybělo
Závady - Jedna z nejlepších povídek. Cinder mi bylo opravdu líto... Ale jak u povídky Strážkyně, prostě už známý příběh rozebraný do hloubky.
Královnina armáda - Možná to bude tím, že moc nemusím Vlka, ale tohle mi prostě nesedlo. Ze začátku mi přišlo, že byl Vlk povrchní, a to doslova. Pak už to šlo z kopce.
Carswellův průvodce za štěstím - Marisso, co jsi to udělala? Napsat takovou povídku o mém milovaném kapitánovi... Musela jsem se do toho nutit a hlavně nechápu, proč autorka popisovala tuhle část jeho života. Velké zklamání...
Až přejde slunce svit - Opět, vše co se tu odehrálo už známe, jen se zajelo do detailů
Princezna a strážce - To už je tu zase? Ok, opět známý příběh rozebraný dopodrobna
Malá androidka - Oceňuji, že autorka do souboru povídek vložila příběh, který s hlavní linií Měsíčních kronik nemá nic společného. Nápad na retelling malé mořské víly se mi líbil, ale špatně se četl.
Mechanička - Tak doufám že už naposledy... Známý příběh rozebraný dopodrobna. I když je to popis prvního setkání Cinder s Kaiem z jeho pohledu, nebylo to nic extra.
Něco starého, něco nového - A to nejlepší nakonec! Za mě opravdu nejlepší povídka!

05.05.2018 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Moc pěkné zakončení série. Autorka je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelů a knihy z předchozí série jsou taktéž skvělé. Kniha je velmi čtivá, samotnou mě překvapuje, jak rychle jsem ji (k mým poměrům) přečetla. Ale něco mi tam chybělo... Takový ten skvělý pocit po přečtení knihy, proto 4 hvězdičky.
PS: Jsem jediná holka, co se totálně zamilovala do Thorneho? ❤

01.05.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tak to bylo opravdu něco! Nic jsem od knihy neočekávala, protože videohry nehraji. Nakonec mi ta neznalost videoher při čtení nevadila. Příběh je hodně čtivý, jen rozjezd se trochu táhne. autor vymyslel opravdu skvělou zápletku, sympatické charaktery a mnoho a mnoho dalšího! Příběh je napínavý a stejnojmenný film na motiv této knihy je taktéž skvělý!

10.04.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Příběh byl skvělý a hlavně poutavý, Avša mi tam něco chybělo, proto 3,5/5

27.03.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Jde vidět, že se jedná o autorčinu první knihu. Bylo to (rozto)milé, ale ne moc dobré. Ze začátku to vypadalo opravdu dobře, ale ten konec... To už bylo moc přeslazené

11.03.2018 2 z 5

Autor dokázal něco neuvěřitelného - napsat neuvěřitelně obsáhlý příběh, který se neuvěřitelně dlouho táhnul. Vzhledem k tomu, kolik lidí mi říkalo jak je kniha super, jsem od toho čekala něco víc

03.03.2018 3 z 5