pkweb.eu pkweb.eu komentáře u knih

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Ač knihy o výživě nečtu, tuto jsem přečetl celou. Je to zajímavý pohled na novodobé stravování s vyváženým poměrem odborných faktů a laidských vysvětlení. Jen kdyby měl člověk sílu uvedená doporučuní držet..

12.11.2015 4 z 5

Dědeček Večerníček - pohádky s překvapením Dědeček Večerníček - pohádky s překvapením Jozef Pavlovič

Čteno dceři před spaním. Poslouchala se zaujetím a obrázky se jí líbily. Takže účel kniha splnila.

05.11.2015 4 z 5

Pohádky Boženy Němcové Pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Pohádky jsou v původním znění, takže některé věty v dnešní době působí krkolomně. Co se týče ilustrací, některé jsou opravdu velmi povedené (viz titulka).

02.11.2015 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Za mě dobrý. Ač autotův styl znám, přesto vždy alespoň něčím překvapí. Sérii s HH řadim od autora výše, přesto je však tato odbočka opět parádní.

20.10.2015 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

V dětství mě tato kniha minula a celou jsem jí přečet až v dospělosti při uspávání dcerky. Pohádky mě mile překvapili a místy i rozesmály. Krásné čtení.

30.09.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že kniha navazuje na předchozí díl, kde už se čtenář musel prokousat obšírným úvodem, je žačátek svižně čtivý. Bohužel to pak autor opět celé zpomalí a rozvláční. I přes obsáhlost příběhu i fakt, že od začátku čtenář ví, jak to skončí, jedná se zajímavé čtení.

31.08.2015 4 z 5

Příběhy psích holčiček Příběhy psích holčiček Šárka Zoubková

Zakoupeno při návštěvě penzionu, ze kterého se příběhy odehrávají. Když vezmu v potaz poměr slov a cenu, jednalo se o nejdražší knihu, kterou jsem četl. Bohužel příběhy úroveň knihy nikterak nezvedá, jelikož se vlastně jedná o autorčin zápisníček něterých událostí (psáno jako z pohledu pejsků) bez širší návaznosti, bez pointy, dramatu či poučení. Pro okruh známých, které příběhy zažili to je asi fajn, ale pro nezaujatého čtenáře je to prostě vytrženo z kontextu a některé popisy událostí ztrácejí bez vysvětlení smysl.

31.08.2015 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět parádní čtení s opětovným přídavkem balastu. Když se děj konečně rozjede, vše se zbrzí spoustou nepodstatných příběhů okolo a vyjmenováváním reklamních značek. Velká škoda je použití zombie konce, přesto však mě série jako celek baví a třetí díl si přečtu.

17.08.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Promyšlený příběh (příběhy) a čtivě napsáno. Než se však skládání puzzle stane zajímavým, musí se čtenář prokousat celou první polovinou knihy téměř bez jakékoliv akce. Celkově bych řekl, že ač má vyšetřování temnou atmosféru, z knihy napětí moc cítit není - a to je trochu škoda, protože příběh by si to zasloužil. Nechci ale zrazovat - děj, promyšlenost, vykreslení postav - vše je parádní.

21.07.2015 4 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Lorenzi Collodi

Čteno dceři před spaním. Ač jsem četl již v dětství, pamatoval jsem si jen pár scének - takže pro mě příjemné oživení.

15.07.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

sitra: podle toho, jaký si čtenář. Jestli 10 knih není problém, asi bude nejlepší začít od 1.dílu. Pokud by jsi s tím měl časové problémy, není to úplně důležité - ale přečíst pouze Policii je škoda. Zkus třeba číst od Sněhuláka - Jsou to čtyři knihy a myslím, že zážitek z policie Ti to pak umocní.

15.07.2015 5 z 5

Pohádky k povídání Pohádky k povídání Šárka Jechová

Úžasně zpracovaná kniha pro děti. Naše dcerka si jí okamžitě oblíbila a pravidelně z ní společně čteme.

07.07.2015 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Z nostalgie čteno dvouleté dceři před spaním. I po letech se čte příjemně.

07.07.2015 4 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Přečteno dceři za jedno uspávání. Četl jsem verzi z roku 1960, tudíž kniha byla vyšperkovaná pointami stylu: „Ty mi dáváš svou panenku? Máš ji ráda?“ „Mám, ale vás také. Jste přece ze Sovětského svazu.“
V knize je několik zkrácenin různých pohádek a bajek a to bez uvedení jejich autorů. Není to špatné, ale myslím, že se dají najít zajímavější knížky pro děti.

29.06.2015 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Ke knize jsem se dostal spíše náhodou (audiokniha jako dárek od alzy) a neměl tak žádné očekávání. Při poslechu prvních 2/3 jsem se upřímně bavil. Závěr byl očekávaný a již bez humoru, přesto byl krásně napsaný a poučně laděný tak, že určitě nenudil.

26.06.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Pro původní záměr, kdy měla kniha sloužit jako dodatek k jinému románu, by to bylo dobrý. Takhle, jako dosti propagovaná novinka od Nesba, to po předchozí nastavené laťce se sérií HH pokulhává, a trochu to um autora sráží. Také mě trochu dráždilo zdůrazňování hlouposti hlavního hrdiny a při tom jeho myšlení a znalosti převyšovali mé.
Není to špatné, ale spíš bych to viděl třeba jako povídku do knihy s více podobnými příběhy a ne jako celou knihu.
(3 hvězdy za příběh, 1 hvězda za oblibu autora)

19.06.2015 4 z 5

Medvídek Pú - Není dopis jako dopis Medvídek Pú - Není dopis jako dopis Walt Disney

Na knihu jsme narazli v jednom penzionku na dovolený a přečetl jsem jí při jednom uspávání dcerky. Jde o krátký příběh s obrázky. Účel knížka splnila, takže ok.

07.06.2015 3 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Četl jsem dceři před spaním a musím říct, že jsem se i několikrát Bulíkovi od srdce zasmál. Nesbø nezklamal ani v tomto žánru..

23.04.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tuhle sérii čtu od Sněhuláka a je parádní, jak jsou knihy propojené a skládají celý příběh. Docela by mě zajímalo, jak to vypadá u autora doma - představuji si velkou nástěnku se jmény, jejich vazbami a spostou poznámek, tak aby se orientoval v souvislostech před každou kapitolou.
Policii je stylem vyprávění, střihem a náznaky snad nejlepší z celé série. Škoda, že i na jejím konci jsou stále otazníky a to jak ohledně ukončeného prípadu vražd, tak i u druhého příběhu, který zůstal neukončen celý.

13.04.2015 5 z 5

Poslechl jsem jako audioknihu a musim říct, že i tak mi přišly některé pasáže zbytečně dlouhý. Přesto jsou povídky krásně propracované a nutí k zamyšlení. Doslov celou knihu ještě umocňuje a úžasně spojuje.

05.04.2015 4 z 5