Pixx-73 Pixx-73 komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Mám v plánu přečíst si postupně všechny knihy od Kinga (a už mi jich mnoho nezbývá), ale tuhle jsem dlouho vynechával. Nějak mě odrazoval ten avizovaný styl, jakým je napsaná. Chyba... Po pár stránkách jsem se chytil do pasti Dolořina vyprávění a jen nerad jsem knihu odkládal. Úžasný a propracovaný příběh. Pan King u mě zase o kousek stoupl.

10.09.2023 5 z 5

Místo, místo! Více místa! Místo, místo! Více místa! Harry Harrison

Skvělá kniha, dost mi (v dobrém slova smyslu) připomínala Bídné roky od Knuta Faldbakkena. Neuvěřitelné, že byla napsána už v roce 1966.

15.06.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tohle byla jedna velká jízda, nechápu jak to Andy Weir dělá, kupa odborných popisů a stejně kniha skoro nešla odložit. Minimálně stejně povedené jako Marťan.

06.12.2021 5 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

Ani třetí díl nezklamal i zakončení super... pro mě asi nejlepší postapo série za poslední dobu. Jedinou výtku mám asi k obálkám, ke knihám tedy moc nesedí, hodily by se spíš k nějakému zombie komiksu, ale to je jen detail. Celkově velká spokojenost.

27.11.2021 5 z 5

Metallica – První roky a vzestup metalu Metallica – První roky a vzestup metalu Neil Daniels

Hezká nostalgie, potěšilo mě to. Jen škoda občas mizerného překladu.

04.11.2021 5 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Stejně kvalitní jako první díl, hned jsem si koupil i ten třetí.

03.11.2021 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Velmi čtivě napsané postapo, s poměrně originálním nápadem, které mi vzhledem k drsným scénám moc pro mládež nepřipadá. Hned si dám další díl...

21.10.2021 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Asi tak trošku boj za práva lesbiček, ale je to napsané moc hezky. Po zklamání z Růženek je to King, jak ho mám rád.

22.04.2020 5 z 5

Postapo žánr mám rád, takže na tuto knihu odehrávající se (nejen) v našich reáliích jsem byl dost zvědavý. Jistě se tam dají najít nějaké nepřesnosti (hlavně technického rázu), ale napsána je velmi čtivě a bavil jsem se celou dobu. Ke konci už mi některé věci přišly trochu přitažené za vlasy, ale je to přeci jen fikce... Každopádně nechápu ta hodnocení "odpad" místních uvědomělých sluníčkářů (často jen s touto jedinou přečtenou knihou na profilu). Asi prostě jen proto, že je to "ten hrozný islamofob Vondruška a jeho knihy by neměl nikdo číst". Už jen z toho důvodu dávám plný počet.

28.01.2020 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Skvělá a velmi poutavě a čtivě napsaná knížka. Skutečná postapo lahůdka, na mysl mi přišly knihy jako Malevil a Psí hvězdy, ale tím nechci říct, že by se jednalo o jejich kopii. Jen jsem měl u čtení podobné pocity. Pan Meyer opravdu umí příběh naservírovat, že se jen oblízneme.

21.07.2019 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Vůbec mi to nepřišlo tak zmatečné a nepřehledné, jak tu mnozí píšou. Celou dobu jsem byl sice v očekávání něčeho velkého, což nakonec úplně nepřišlo, ale beru to prostě jako první díl ságy. Bavilo mě to celou dobu.

20.08.2018 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Knize by možná prospělo, kdyby měla tak o sto stran méně, ve střední části byl děj trochu rozvleklejší, ale i tak patří mezi ty lepší a dá se říci klasičtější Kingovky.

07.07.2018 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Povídky mám rád už od dětství. A Stephen King je v jejich psaní mistr, dokáže člověka vtáhnout do děje či přimět ho přilnout k hrdinovi i na takhle omezeném prostoru. Přečetl jsem všechny jeho povídkové sbírky a tahle podle mě patří k nejlepším a kvalitativně nejvyrovnanějším. Ani u jediné povídky jsem se nenudil, některé jsou opravdu mrazivé, jiné zase takové černohumorné a všechny opravdu vybroušené k dokonalosti. Snad jen ta poezie je v jeho podání taková zvláštní. :-)

19.09.2016 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Do ságy Temná Věž jsem se pustil podruhé. A dost mě překvapilo, jak jsem si na rozdíl od prvního čtení, úvodní díl užíval. Tehdy převažoval spíš zmatek a místy i nuda. Teď už vše do sebe zapadalo a i když to asi není tak čtivé a napínavé jako další díly, má to zase nádhernou, melancholickou atmosféru. Ti, kdo čtou poprvé, nedejte se prvním dílem odradit, Temná Věž za to stojí.

18.04.2016 4 z 5

Koutkem oka Koutkem oka Dean Koontz

Má první kniha od Deana Koontze. Příběh se mi dost líbil, jen mě mrzelo, že Bartoloměj, jehož dějová linie mě bavila nejvíc, se vždy klidně na sto stran vytratil, než se k němu autor zase vrátil. A občas tam byla opravdu spousta nadbytečných slov, ale i tak se to kupodivu četlo moc dobře.

27.03.2016 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Pomalejší, klidnější a asi také méně děsivý román než ostatní, ale přesto mě bavil od první stránky až do konce. Líbila se mi životní pouť hlavního hrdiny a jeho nostalgické vzpomínky a mám pocit, že tahle kniha je víc pro ty Kingovy fanoušky, kteří s ním už tak trochu zestárli. A závěr, který sem tam u kingovek bývá trochu slabší, se zde taky moc povedl. Já jsem velmi spokojen.

01.01.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Má první kniha od Murakamiho. Hodně se mi líbil styl, jakým je napsána a taky taková ta melancholická atmosféra. Velmi mě bavily rozmluvy a myšlenky hlavních hrdinů.

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Úžasná jízda celým minulým stoletím je završena posledním dílem a já jsem velmi spokojen. Klobouk dolů před Folletovými znalostmi a před tím, jak přirozeně dokáže osudy hlavních hrdinů propojit s velkými událostmi dějin. Určitě si celou ságu ještě někdy přečtu znovu.

Marťan Marťan Andy Weir

Výborná a chytře napsaná kniha, opravdu smekám před autorovými znalostmi. Velmi čtivé a velmi napínavé, hlavní postava, kterou si prostě musíte oblíbit. A vůbec mi nevadily podrobné popisy všeho, myslím, že měly své opodstatnění. Pro mě zatím druhá nejlepší kniha tohoto roku.

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Dostal jsem mnohem víc než jsem čekal... Nádherný, osobní a hluboký román z postapokalyptického světa, do kterého autor vložil spoustu myšlenek a podle mě také svých vlastních zážitků. Věřím, že Jasper žil i ve skutečnosti...