Pivka1 Pivka1 komentáře u knih

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Vyslechnuto jako četba na pokračování v rozhlase na dvojce. Famózně načtené panem Neužilem a Veronikou Khek Kubařovou. Ač detektivky moc nečtu, tohle se mi moc líbilo. Knížku si rozhodně přečtu.

22.04.2024

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Druhý díl nádherné trilogie. Moc hezký příběh z poválečného Přerovska. Druhé setkání s autorkou a opět bomba. Moc hezký styl psaní.

14.04.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Právě jsem dočetla tuto nádhernou trilogii a mohu říct jenom ááách. Krásné, zajímavé, čtivé, dojemné. Vše ostatní tu již bylo napsáno, takže snad jenom.... Vřelé díky paní Chalupová!

14.04.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Doposlouchávám na Českém rozhlase jako audioknihu. Moc krásné, ze života a famózně načtené. Jsem nadšená, knížku si samozřejmě přečtu také.

30.03.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Co ještě víc napsat? Snad všechno už tu bylo vyslovené. Nádherně popsaný jeden příběh naší historie. Citlivé, lidské, úžasné. Děkuji paní Chalupová a již otevíràm další knihu, tentokrát Páté jablko.

29.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tak to teda byla jizda. Vyslechla jsem jako četbu na pokračování v rozhlase a nemohla se dočkat dalšího dílu. Rozhodně si tuto knížku i přečtu, bude určitě podrobnější než audio. Velice silný příběh, zároveň smutný a strhující

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Vyslechnuto jako četba na pokračování v rozhlase. Knihu excelentně načetla Drahomíra Hofmanová. Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Těžký život našich předků jako na dlani. Doporučuji

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Vyslechtuté jako audiokniha v rozhlase. Tento příběh viděný oběma aktéry se mi fakt moc líbil.

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Silný a emotivní příběh jedné rodiny. V některých pasážích jsem nevěděla jestli to prožívá Pavlína nebo já. Uf, je mi z toho smutno a už asi po sté otírám uslzené oči. Paní Dvořáková, díky!

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Sonda do takové normální rodiny. Knížka se mi četla dobře, dcerce bych občas jednu plácla, ale i tohle je puberta.

14.01.2024 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Já si ho prostě musela koupit. Vzpomínka na moje první seznámení se školou v roce 1964.

05.11.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Domnívala jsem se, že knihy o holocausu jsou to nejhorší, co jsem v životě četla. Omyl, i tohle je šílené, smutné a přesto pravdivé. Co může udělat člověk člověku mě vždycky rozesmutní. Nechci polemizovat nad vinou a trestem, tahle knížka mě rozbrečela stejně jako hrůzy, které se děly za války. Nádherná knížka, nutně potřebuji přečíst i druhý díl.

10.10.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Nádherně napsaná kniha, kterou jsem snad ani nečetla, ale prožila. Všechno, co bych o ni napsalo bylo zde již napsané, takže, pane Čapko, díky, díky, díky, hluboce smekám a utírám si pro dnešek snad už poslední slzu.

23.09.2023 5 z 5

Amira z harému Amira z harému Soheir Khashoggi

Po delší době jsem se vrátila k tomuto žánru a musím napsat jen "fakt dobrý". Knížka má spád, čte se jedním dechem a můžeme jen poděkovat, že žijeme v Evropě. Hlavní hrdinka, ač princezna, prožila opravdu nezáviděníhodný život v zemi, kde žena neznamená vůbec nic i když je princezna. Rozhodně doporučuji k přečtení.

10.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě opět jedna z knížek, nad kterými se přemýšlí ještě dlouho po přečtení. Téma moc smutné, ale bohužel věřím, že v mnoha rodinách se toto děje s tichým přihlížením ostatních členů rodiny. . Je to zvrhlé, zrůdné a každého, kdo tohle prožije, moc lituji. Je poznamenaný na celý život.

21.05.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Na tuhle knížku jsem narazila opravdu náhodou, díky recenzi uživatele klokan.1905. Usoudila jsem, že by to mohlo být pěkné počtení a koupila si ji. Musím říct, že v hlavě mi tento příběh rezonuje ještě teď a do očí se mi tlačí slzy, kterých jsem při čtení prolila víc než dost. Příběh Štěpána, který v první třetině života prožije to, co mnoho lidí nezažije za celý život, mě doslova a do písmene dostal na kolena. Život ho otřískal ze všech stran, ale vyrostl z něho naprosto spolehlivý, empatický a slušný kluk. Každá máma by na takového syna byla nesmírně pyšná. Nádherná knížka, které vezme za srdce, rozhodně doporučuji a kdyby to šlo, dala bych 10 hvězdiček.

22.04.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knížku jsem dostala od Ježíška, netušila jsem co mě čeká, cestopisy jsem nikdy nečetla. Musím přiznat, že jsem byla víc než mile překvapená. Autor velice vtipně a s nadhledem popisuje svoje putování "po vlastních" až do Jeruzaléma. Knížka mě pobavila a jsem ráda, že jsem si ji nenechala na někdy s přečetla hned. Doporučuji jako milé a oddechové čtení.

30.03.2023 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Opět knížka na pět hvězdiček. Paní Körnerová opravdu umí. Příběh dvou kamarádek, setkání po létech a poznání, že život není jenom černobílý a každý má svůj osud. Jednou jsi dole, podruhé nahoře. Četlo se mi to moc hezky, takový život opravdu je. Přečetla jsem za dvě odpoledne a je mi líto, že už knížka skončila.

17.02.2023 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Tyjo, to byla jízda! Po Heřmánkovém údolí a Hlasu kukačky opět nádherná knížka od této autorky. Čte se tak lehce, i příběh dvou kamarádek je velice silný. Vzhledem k tomu, že jsem tuto dobu zažila, vrátila jsem se v čase a nelituji, že dnes je všechno úplně jinak. Mrazí mě jenom z pocitu "co řeknou lidi", ale opravdu to tak bylo. Už se moc těším na další díl, který na mě čeká. Autorka prostě umí.

04.02.2023 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuto knížku nám kdysi četla paní učitelka na pokračování. Zamilovala jsem se do ní ( teda té knížky ) a nakonec ji dostala od Ježíška. Kdysi jsem viděla v TV několikadílnou inscenaci s panem Kačerem a paní Vančurovou. Nádhera nádherná. Před nedávnem jsem ji vyslechla na pokračování v aplikaci Můj rozhlas a světe div se, opět překrásně načetla paní Vančurová. Pastva pro duši. Knihu jsem vytáhla z knihovny a znovu, cca po 50 letech jsem se opět začetla. V uších slyším nádherný hlas paní Vančurové a jenom si tak vzdychám áááách, úžasná knížka, všem doporučuji.

24.01.2023