Pivka1

HanaHanaAlena Mornštajnová

Co na tuhle knížku říct? Snad jenom ááááááách. Nádherný příběh popsaný s obrovským citem. Opět jsem si poplakala, takový životní příběh se nedá bez slz zvládnout.

22.05.2018

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Další knížka kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Čtivá už od první stránky. Po Haně opět krásně popsaný příběh tří generací žen od první republiky až do dnešní doby. Paní Mornštajnová, díky.

11.06.2018

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Nádherná knížka, čtivá od první stránky. Brilantně popsaný těžký život několika rodin v hornickém prostředí. Mnohokrát se mi při čtení draly slzy do očí. Tohle byl opravdu strašně těžký život, ale nikdo si nestěžoval, prostě to všichni brali jako že to tak má být, zatli zuby a šli těžkým životem dál a dál. Moc se těším na druhý díl, který čeká na otevření. Díky paní Lednická!

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Posledních 50 stránek jsem opět probrečela. Anuška toho tolik prožila, že by to bylo na několik životů, ne jenom na ten její. Obrovsky statečná žena, maminka, manželka, která si nikdy nanic nestěžovala a přesto všechno zvládla. Nádherný román, který mě vzal za srdce.

31.12.2020

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

I když jsem nikdy moc poezii nečetla, tahle útlá knížka ve mně zanechala nesmazatelné stopy. Syn jednou recitoval z této knížky na nějaké soutěži a ještě dnes se mi tlačí slzy do očí, když si na to vzpomenu. Nádherná oslava maminky. Dnes tomuto dílu rozumím daleko víc než v mládí, když jsem ještě tu svoji maminku měla.

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Mně se knížka moc líbila. Děj tak hezky plynul, za dvě odpoledne jsem měla přečteno. Velice realisticky popsané nemocniční prostředí. Od autorky další moc hezká knížka.

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Tuto knížku jsem téměř celou probrečela. Kolik hrůzy, bezmoci, beznaděje, ale i touhy přežít se v ní skrývá. Každému doporučuji, na tuto část dějin se nikdy nesmí zapomenout a je dobře, že se o tom píše. A už zase bulím a bulím :-(

29.01.2017

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Silný příběh, knížka se četla jedním dechem. Opět mám nad čím přemýšlet. Dnes si lidé jenom stěžují a prakticky nemají na co. Tohle byl těžký život....

27.12.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Uf, tak tohle je opravdu psycho. Pedantská máma, která preferuje tu "hodnější" a ta druhá je pro ni absolutní nula. Táta absolutní podpantoflák, který dokáže holku jenom zbít aby měl pokoj od řvaní své manželky. Jak smutné počtení. Barča nemá nikoho kdo by jí rozuměl, snad jen Frodo a jeho maminka. Chudák holka, sama na celém světě.

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Krásně napsaná knížka, konec jsem probrečela.

22.06.2017

Krása nesmírnáKrása nesmírnáI. Karnauchovová (pseudonym)

Tuhle knížku jsem milovala jako dítě, ale ty ilustrace.... Kostěj nesmrtelný mě strašil možná ještě v pubertě, ale pohádky se mi moc líbily. Dostala jsem ji v první třídě za prospěch, několikrát se se mnou stěhovala, ale stále ji mám.

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Nádherná knížka, čtivá od první stránky. Krásný a smutný příběh o hledání vlastních kořenů. Díky za nádherný čtenářský prožitek. Kdyby byla možnost deseti hvězdiček, tato kniha by je dostala. Po Heřmánkovém údolí další knížka nad kterou musím přemýšlet ještě teď.

Čachtická paníČachtická paníJožo Nižnánsky

Asi po čtyřiceti letech jsem knihu znovu otevřela a hned se začetla, že jsem neviděla, neslyšela. Moc hezký román, i když pravda, hodně krutý. Vrátila jsem se do mládí a nenudila jsem se ani minutku. Škoda, že už je konec.

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Uf, právě jsem dočetla a zase mám o čem přemýšlet. Musím přiznat, že se mi nedařilo začíst hned od první stránky, ale později začal příběh plynout tak, že jsem nemohla odtrhnout oči. Knížku jsem odkládala jen abych se nadechla a poděkovala listopadu 1989 za to, že dopadl tak, jak dopadl. Paní Mornštajnová díky. Příběh z naprosto jiného soudku, ale moc hezky napsaný.

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Viděla jsem film, ovšem proti knize, slabý odvar. Co prožila hlavní hrdinka Betty, to se nedá ani představit. Jak klasické, člověk jiného náboženství a jiné kultury se chová naprosto jinak ve své domovině, jinak ve státě, který mu dal práci a rodinu. Šílená představa pro matku, že by mohla přijít o své dítě a třeba ho už v životě nevidět. Betty, nesmírně silná žena! Krásná knížka, moc hezky napsaná.

Ztracená manželkaZtracená manželkaAlyson Richman

Jedním slovem áááách. Knížka, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah a asi polovinu probrečela. Příběh, který mě dostal se vším všudy. Škoda, že už je konec, ještě dlouho budu mít o čem přemýšlet. Myslela jsem, že po přečtení potěší dalšího čtenáře, ale ne, tahle knížka bude mít navždy místo v mé knihovně.

05.11.2017

Staré řecké báje a pověstiStaré řecké báje a pověstiEduard Petiška

Četla jsem mnohokrát a díky této knížce jsem se zamilovala do mytologie. Tato láska mi zůstala celý život.

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Nádherná knížka, která mě pohltila hned od začátku. Některé pasáže jsem samozřejmě probrečela, protože vyprávění Mínky je velice autentické. Na úkor spánku jsem knížku "dorazila" během dvou večerů. Krásné, všem doporučuji

21.05.2017

Z deníku kocoura ModroočkaZ deníku kocoura ModroočkaJosef Kolář

Nádherná knížka mého dětství s ilustracemi paní Zmatlíkové. Stejně tak se líbila i mému synovi a teď už čeká na vnoučata. Pro děti nádherně popsaný kočičí život, který je rozhodně pobaví i poučí. Knížka si rozhodně 5 hvězd zaslouží.

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Tak tohle je bomba. To, že v KLDR je všechno jinak samozřejmě každý ví, ale svědectví několika uprchlíků mě doslova a do písmene posadilo na zadek. Tohle by mělo otevřít oči všem. Děkuji, velice silné svědectví.

Smrt je mým řemeslemSmrt je mým řemeslemRobert Merle

TOP kniha! Nikdy jsem moc nečetla knihy s válečnou tématikou, ale tato mě opravdu dostala. Knížka, která ve mně nechala hluboký dojem a spoustu materiálu k přemýšlení. Za vším zlem se skrývalo smutné dětství s krutým otcem, které hlavního hrdinu poznamenalo na celý život Čte se jedním dechem. Doporučovala bych jako povinnou četbu.

07.04.2013

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Nádherná knížka s dojemným příběhem. Stejně jako u knížky V šedých tónech jsem si hodně pobrečela. O Titaniku ví všichni ale o téhle tragédii s daleko větším počtem obětí neví skoro nikdo. Tato paní spisovatelka opravdu umí!

28.06.2017

Velké trápeníVelké trápeníHelena Šmahelová

Opět kniha mého dětství a mládí. Knihy paní Šmahelové jsou celkově pro mě ty nej a jsou spojené s mými mladšími lety. Tuto knížku jsem přečetla mockrát a vzhledem k tomu, že nové knihy nevycházely moc často, stále jsem se vracela k těm oblíbeným. Tato k nim rozhodně patřila. Knížka svým způsobem smutná, ale nakonec dobře dopadla.

RobinRobinZdena Frýbová

Touto útlou knížkou jsem se prosmála až do konce. Pes byl jako přes kopírák našeho nezbedy Rona.

Tisíce planoucích sluncíTisíce planoucích sluncíKhaled Hosseini

Nádherná kniha, při jejímž čtení jsem se neubránila slzám. Za srdce beroucí příběh dívky Marjam a její "dcery" Lajly. Nádherně popsaný život nemanželské dcery v nerovném manželstvím, v kterém prožila tolik strachu a utrpení. Kniha nutí k hlubokému zamyšlení a musím přiznat, že jsem šťastná za to, že jsem se mohla narodit zde, kde je život daleko jednodušší. Nádherný příběh, jsem nadšená a zároveň dojatá.

06.12.2015

Na smrtNa smrtJozef Karika

Již po několikáté, jednoduše ááááách. Utírám si slzy, ale tato kniha mě opravdu rozcupovala na maličké kousky. Nemohla jsem ji číst naráz, dávkovala jsem si ji, ale odtrhnout jsem se nemohla. Za mě minimálně šest hvězd. Drsné, kruté, ale nádherně napsané a brilantně přeložené. Díky, díky, díky, stojí za přečtení! Původně jsem si myslela, že půjde dál, ale kdepak, zůstane v mé knihovně.

18.12.2020

MementoMementoRadek John

Drsná kniha, kterou bych doporučila všem náctiletým jako povinnou četbu. Experimentovat s drogami je velmi nebezpečné a konce jsou velmi smutné!

08.08.2014

Smrt si říká EngelchenSmrt si říká EngelchenLadislav Mňačko

Už zase brečim, ale knížku jsem nakonec přečetla na jeden zátah. Netušila jsem jakou perlu skrývá knihovna zděděna po rodičích.

28.08.2018

MikešMikešJosef Lada

Nejkrásnější knížka mého dětství. Vždycky jsme potom doma museli mít černé kočky, ale žádnou jsem mluvit nenaučila :-(.

Malý BobešMalý BobešJosef Věromír Pleva

Jako dítě jsem měla tuhle knížku moc ráda. Hlavně začátek, když žili na vsi a potom ještě začátek bydlení ve městě. Ke konci se do toho zamotala politika a to mě jako dítě fakt nebralo. Nad Františkem jsem si pobrečela, byla to hrozná doba.