Pivka1 Pivka1 komentáře u knih

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Tuhle knížku jsem milovala jako dítě, ale ty ilustrace.... Kostěj nesmrtelný mě strašil možná ještě v pubertě, ale pohádky se mi moc líbily. Dostala jsem ji v první třídě za prospěch, několikrát se se mnou stěhovala, ale stále ji mám.

19.05.2021 5 z 5

Rychlé šípy, 1. díl Rychlé šípy, 1. díl Jaroslav Foglar

Tisíckrát přečtené, tisíckrát půjčené, ale vždy se vrátily. Tři sešity, které mě a bráchu provázely dětstvím i dospíváním. Teď, když přijede dospělý syn, tak hledá sešity a znovu a znovu pročítá.

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Ač holka, přečetla jsem všechny Foglarovky. Tahle byla jednou z nich, která se mi moc líbila a asi mi i něco do života dala.

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Nepatřily k těm nejoblíbenějším, ale ilustrace všechno nahradily. Něco naprosto jiného a samozřejmě úžasného.

18.05.2021 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství a mládí. Přečtená snad tisíckrát ( podle toho i vypadá ), ale vracím se i teď, v letech babičky, abych si připomněla mazanost kmotry lišky. Obrázky pana Lady samozřejmě dávají kmotře lišce ten nezapomenutelný punc.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Nádherná knížka mého dětství s ilustracemi paní Zmatlíkové. Stejně tak se líbila i mému synovi a teď už čeká na vnoučata. Pro děti nádherně popsaný kočičí život, který je určitě pobaví i poučí. Knížka si rozhodně 5 hvězd zaslouží.

Kamenný kvítek Kamenný kvítek Pavel Petrovič Bažov

Tyto pohádky mě vždycky moc bavily, možná to bylo i tím, že jsou naprosto neobvyklé a jiné. Pro mě nádherná kniha pohádek, schovaná v knihovně pro další generaci.

14.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uf, právě jsem dočetla a zase mám o čem přemýšlet. Musím přiznat, že se mi nedařilo začíst hned od první stránky, ale později začal příběh plynout tak, že jsem nemohla odtrhnout oči. Knížku jsem odkládala jen abych se nadechla a poděkovala listopadu 1989 za to, že dopadl tak, jak dopadl. Paní Mornštajnová díky. Příběh z naprosto jiného soudku, ale moc hezky napsaný.

07.05.2021 5 z 5

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Moje dětství a vzpomínka na touhu mít také mluvícího medvěda.

08.04.2021

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Asi po čtyřiceti letech jsem knihu znovu otevřela a hned se začetla, že jsem neviděla, neslyšela. Moc hezký román, i když pravda, hodně krutý. Vrátila jsem se do mládí a nenudila jsem se ani minutku. Škoda, že už je konec.

Mládí na křídlech Mládí na křídlech Helena Šmahelová

Další skvělá knížka z mého před a pubertálního věku. Šmahelová a Rudolf byli nejoblíbenějšími autory celé naší holčičí generace.

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Opět kniha mého dětství a mládí. Knihy paní Šmahelové jsou celkově pro mě ty nej a jsou spojené s mými mladšími lety. Tuto knížku jsem přečetla mockrát a vzhledem k tomu, že nové knihy nevycházely moc často, stále jsem se vracela k těm oblíbeným. Tato k nim rozhodně patřila. Knížka svým způsobem smutná, ale nakonec dobře dopadla.

Šibal Krakonoš Šibal Krakonoš Jaroslava Reitmannová

Knížka mého dětství. Rozervaná, s vypadanými listy, ale stále čtená. Vyrostl na ní i syn, protože to jsou úplně jiné pohádky. Třeba se zalíbí i vnoučatům, proto ji opatruji jako oko v hlavě.

06.04.2021 5 z 5

Sama na celém světě Sama na celém světě Kristýna Pivodová

Našla jsem v knihobudce a docela mile mě překvapila. Docela zajímavé počtení.

28.03.2021 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná knížka, čtivá od první stránky. Krásný a smutný příběh o hledání vlastních kořenů. Díky za nádherný čtenářský prožitek. Kdyby byla možnost deseti hvězdiček, tato kniha by je dostala. Po Heřmánkovém údolí další knížka nad kterou musím přemýšlet ještě teď.

27.02.2021 5 z 5

Moloch - Hledání rovnováhy Moloch - Hledání rovnováhy Jiří Švejda

Za mě TOP kniha, oba díly. Čtivá i v dnešní době.

Přejezd Přejezd Jiří Švejda

Moc hezká knížka o tom, že i když by člověk měl možnost vrátit se v životě, tak nikde není psáno, že půjde lepší cestou a bude mít život hezčí.

Požáry a spáleniště Požáry a spáleniště Jiří Švejda

Opět jedna kniha spojená s mým mládím. Moc hezky napsaná. Mám ráda knihy J.Švejdy

Havárie Havárie Jiří Švejda

Jiří Švejda, můj velice oblíbený spisovatel dávno dávinko před revolucí. Jeho knihy byly vždy velice čtivé. Havárie je jedna z nejlepších.

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nejkrásnější knížka mého dětství. Vždycky jsme potom doma museli mít černé kočky, ale žádnou jsem mluvit nenaučila :-(.

16.01.2021 5 z 5