Pivka1 Pivka1 komentáře u knih

Špalíček Špalíček Mikoláš Aleš

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Nádherné ilustrace, texty, tohle musí být zachované pro další generace. 90% veršů znám ještě teď nazpaměť. To se nezapomíná.

07.01.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná knížka, dojemný příběh.

04.01.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Kontroverzní téma, kterého se spisovatelka zhostila na jedničku. Knížku jsem přečetla na jeden zátah, nedalo se od ní odtrhnout. Místy je knížka tak depresivní, že jsem měla pocit, že i já prožívám tenhle smutný příběh. Rozhodně tuto spisovatelku doporučuji. Zatím se mi všechny její knížky moc líbily i když většinou nejsou veselé a optimistické

21.12.2022 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Tuhle knížku miluji a vracím se k ní i když jsem ve věku babičky. Říkadla, pohádky krátké i dlouhé, veršované i neveršované. Tato knížka rozhodně patří do každé knihovničky.

16.10.2022 5 z 5

Po každé přečtené kapitole děkuji Bohu, že jsem se narodila v téhle naší malé krásné zemičce. O Číně jsem si nikdy nedělala žádné iluze, ale tohle mě doslova srazilo na kolena. Člověk v této zemi nemá žádnou cenu. Představa, že kvůli smogu nevidím slunce a modrou oblohu je pro mě nepředstavitelná. Pane Etzlere, hluboce před vámi smekám a děkuji za poznatky ze země, kterou nikdy nenavštívím.

08.08.2022 5 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

První povídka se mi líbila moc, do druhé jsem se nějak nemohla začíst.

04.07.2022 4 z 5

Rozhodná chvíle Rozhodná chvíle Jaromíra Kolárová

Včera jsem vyhrábla u babičky v knihovně a za jedno odpoledne přečetla. Tři povídky které se hezky četly, děj tak pěkně ubíhal. Samozřejmě, problémy z trochu jiné doby, ale knížka se mi fakt líbila.

04.07.2022 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Za tuto knížku je 5 hvězdiček málo. Nádherný příběh, který mě chytnul za srdce a ještě dlouho nad ním budu přemýšlet. Knížka dokonale popisuje lásku, lásku otcovskou. Je to neveselé čtení, ale mistrně napsané a čtenáře naprosto vtáhne do děje. Knížku jsem přečetla jedním dechem a tak jako i nad jinými knihami z tohoto období, neubránila jsem se slzám.

02.06.2022 5 z 5

Zlatý věnec Zlatý věnec * antologie

Moje celoživotní láska. Od každého něco. Říkanky, hádanky, pověsti, pohádky. Vyrostli jsme na ni s bráchou, naše děti, jejich děti a stále má čestné místo v knihovně. Další generaci už asi bavit nebude, ale já bych se jí nevzdala ani za nic. Včera jsem vnučce chtěla přečíst pohádku O perníkové chaloupce a ouha, musela jsem ji převyprávět po svém, vůbec tomu nerozuměla a to mě docela vyděsilo.

27.05.2022 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Moc hezká knížka. Trochu historie, trochu lásky, hezky se mi četla. Spousta informací ohledně Skandinávie za války byla pro mě novinkou. Už jsem asi moc dlouho ze školy. Ráda jsem si osvěžila paměť.

01.04.2022 5 z 5

Sexy dorty Sexy dorty Josef Maršálek

Tohle je sice vyšší dívčí, ale super

12.02.2022

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Nejmilejší leporelo mého syna. Ve třech letech znal verše nazpaměť a všude jsme knížku vozili s sebou.

Telegrafních drátů linky, z porcelánu konvalinky.
Při cestě autobusem: "Mami, koukej, drátulinky".

22.01.2022 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Už po sté se ptám, Bože, kde jsi byl? Četla jsem jedním dechem, ani slzy jsem si už neutírala. Smutné, strašně smutné, dojemné, a přitom úžasné.

04.01.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná, silný příběh, smutná. Děkuji paní Mornštajnová.

03.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Možná ještě o malinko lepší než jednička. Za mě TOP oba díly. Ze začátku jsem se trošku ztrácela v postavách z prvního dílu, ale velice brzy jsem se začetla do krásného děje. Doufám, že bude ještě trojka abychom se všichni dozvěděli, jak to bylo dál.

02.01.2022 5 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

To se prostě nedalo. Jako předvolební agitka mi knížka byla vhozená do schránky, ale fakt jsem to nezvládla. Škoda papíru, odpad s velkým O.

14.10.2021 odpad!

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Styl psaní zvláštní, ale dějově, wow. Baletky vypadají jako něžné květinky, ale co musí zkusit, než se tou vytouženou květinkou stanou, je hodně drsné. Přesto vydrží aby mohly rozdávat krásu pohybu. Jsou to silné ženy a já před nimi hluboce smekám.

05.09.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná knížka, čtivá od první stránky. Brilantně popsaný těžký život několika rodin v hornickém prostředí. Mnohokrát se mi při čtení draly slzy do očí. Tohle byl opravdu strašně těžký život, ale nikdo si nestěžoval, prostě to všichni brali jako že to tak má být, zatli zuby a šli těžkým životem dál a dál. Moc se těším na druhý díl, který čeká na otevření. Díky paní Lednická!

14.08.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Mně se knížka moc líbila. Děj tak hezky plynul, za dvě odpoledne jsem měla přečteno. Velice realisticky popsané nemocniční prostředí. Od autorky další moc hezká knížka.

03.08.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tak tohle je bomba. To, že v KLDR je všechno jinak samozřejmě každý ví, ale svědectví několika uprchlíků mě doslova a do písmene posadilo na zadek. Tohle by mělo otevřít oči všem. Děkuji, velice silné svědectví.

12.07.2021 5 z 5