Pitbullka Online Pitbullka komentáře u knih

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Moje první knížka od Bolavé a jsem překvapená, jak dobře píše. Příběh je temný, až depresivní, ale propracovaný. Autorka skvěle pracuje s psychologií postav.

10.11.2022 4 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Tohle propojení žánrů bylo skvělé a hlavní hrdinka mi hodně sedla. Líbilo se mi, jak do příběhu byly zakomponována vážná témata.

02.11.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Nuda a šeď a tak špatné, že vlastně zapomenete o čem to bylo ještě než máte dočteno. Tady mi úplně chyběl autorčin styl a to, jak si umí hrát se čtenářem.

18.10.2022 2 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Čtivá, svižná a morbidní jednohubka. Takový typ knih mě hodně baví.

19.09.2022 5 z 5

Naprosto skvěle zpracováno. Líbilo se mi i zasažení do historického kontextu. Žádné nudné papouškování informací, které známe ze školy. Velice zajímavé, poutavé a plno nových informací. Knížka by se měla určitě stát součástí výuky literatury, určitě by to začalo bavit více žáků.

19.09.2022 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Bavilo mě to stejně jako první díl, líbilo se mi, že jsme se setkali i s postavami z prvního dílu a dořešily se nějaké nejasnosti. Opět velice čtivé.

16.09.2022 5 z 5

Černý telefon a další příběhy Černý telefon a další příběhy Joe Hill (p)

Zajímavé povídky, které mají dost otevřené konce a vše závisí na fantazii čtenáře. Někde je to vítáno, jinde je to spíš na škodu. Ale ve výsledku rozhodně zajímavé čtení a doplnění knihovny.

15.09.2022 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Námět super, líbilo se mi i vykreslení atmosféry. Ale celý příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý a tím to trošku kazilo ten výsledný dojem.

13.09.2022 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cujo je klasika a jedna z Kingových kratších knih. Námět knihy byl skvělý, ale ten konec, ten bych brala mnohem temnější.

16.08.2022 4 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Super atmosféra, ale příběh jako takový nebyl nic extra přelomového.

16.08.2022 3 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Exodus je druhý díl série Havraní bratrstvo (první díl byl Hejno havranů). I v tomto díle se setkáváme s Cecilií, Seanem, Dominikem a objeví se zde i záhadný Francouz, jehož tajemná identita je odhalena. Kniha má téměř 500 stran a je prošpikovaná nejen lechtivými scénami, ale i nejrůznějšími intrikami, odhalováním tajemství ale i dost šokujícími zvraty. I když má kniha téměř 500 stran, čte se opravdu lehce a máte ji přečtenou za chvilku. Co mi na příběhu vadilo byla tenkrát Cecílie, byla mi tady neskutečně nesympatická, urputná, chvilku se litovala, chvilku šla přes mrtvoly. Jednou chtěla pálit mosty, jindy si zase vynucovala pozornost a lásku. Navzdory svým touhám byla ochotná ničit všechno a všechny kolem a tohle je typ postavy, která mi k srdci příliš nepřirostla.
Exodus mapuje události několika let, takže se o postavách dozvíte opravdu mnoho. Líbilo se mi, že konec knihy je poměrně uzavřený, takže čtenář získá představu, jak to celé dopadlo.

07.07.2022 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Kniha je určena spíše méně náročným čtenářům, ale má super atmosféru, zvraty a svižné tempo. I když v knize bylo celkem dost postav, pořád měl čtenář přehled. Pro mě byla knížka příjemným překvapením.

06.07.2022 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Malvína rozhodně dostála kvalitám prvního dílu. Odhalování tajemství z minulosti, láska, přátelství. Líbilo se mi, že se objevoval i Mat s Lilkou. Některé části byly krapet slabší, ale nic zásadního. Oceňuji i playlist.

02.07.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Tahle Kingova tvorba mě baví a sedí mi. Žádné zbytečné okliky, míchání žánrů v tom správném poměru. Billy je přesně ten hlavní hrdina, který mi neskutečně sedl.

29.06.2022 5 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Bohužel Amber mi vůbec nesedla a její chování mi vadilo po celou dobu příběhu. Emmett byl sympaťák, ale občas bylo jeho chování taky na facku. První díl byl skvělý, tohle bylo takové neurazí, nenadchne a za půl roku si nebudete pamatovat, o čem kniha byla.

23.06.2022 3 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Takové milé čtení na chvilku. Snové, magické. Já osobně mám raději mangu, kde je více akce. Ale pro mladší čtenáře, kteří třeba s mangou začínají, určitě vhodné.

17.06.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Začátek byl čtivý a neskutečně mě vtáhl. Ale pak se někdy ve třetině děj začal lámat, mnohdy to bylo nesmyslné, hlavní postava se chovala trošku dětinsky. A závěr? Zklamání. Nevím, jestli je to ribehem jako takovým a nebo jsem těch thrillerů už pár přečetla a tento typ knihy mi už prostě nestačí.

17.06.2022 3 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Povídky, z nichž některé mě bavily více, jiné méně. Je to dost zvláštní čtení, které určitě nesedne každému, chvilkami melancholické, snové a hlavní postavou je vždy muž.

13.06.2022 3 z 5

Autorka bezpochyby umí psát. Ale Šikmý kostel mi byl tak nějak zpracováním blíž. Životice byly zajímavé, ale pro mě chvilkami dost náročné na čtení a chybělo mi tam takové to pohlazení, které měl Šikmý kostel.

09.06.2022 4 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Velmi čtivé rodinné drama. Mrzí mě, že příběh nebyl trošku víc propracovaný. Odpočinkové čtení na dvě odpoledne.

09.06.2022 3 z 5