Pitbullka Online Pitbullka komentáře u knih

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslední díl čtenáře ničím extra nepřekvapí, ale je to odpočinkové, nenáročné čtení a přesně už víte, co od autora čekat. Pěkné zakončení série.

20.01.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Moje první knížka od autorky a doslova mi vzala dech. Něco tak skvěle napsaného jsem vůbec nečekala. Je to psáno jednoduše, avšak úderně, každé slovo je pečlivě voleno. Příběh je krutý, surový, dojemný a já nemám nic, co bych vytkla. Dokonale napsáno.

20.01.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

První díl série jsem si zamilovala. A čekala jsem totéž i od druhého dílu. Jenže ten pro mě už jaksi neměl tu sílu. Autorka čtenáře háže z jedné akce či hádanky do druhé a přijde mi to už tak nějak moc. Druhý díl měl strukturu podobnou jako díl první, tudíž mě ničím extra nešokoval. Bylo to fajn, čtivé, ale ta euforie jako u prvního dílu se v tomto případě už znovu nekonala. 3,5*

18.01.2023 3 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Na třetí díl série jsem se moc těšila. Bohužel moje očekávání nebyla naplněna. Příběh byl neskutečně zdlouhavý, dokola omýlané kdo se jak cítí a proč. Tohle v knihách moc nemusím. Mít knížka o 150 stran méně, hodnotila bych lépe. Takhle pro mě závěr série zůstává průměrem.

16.01.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Začněme plusy, kniha se četla rychle a byla vcelku čtivá. Tím plusy končíme. Mínusy pro mě byly následující. Příběh byl jednoduchý, na můj vkus až moc. Kniha má být horor, no, tak to rozhodně nebyla. A ten konec měl být co? Absolutně nelogické. Celkově v knize bylo pár nesmyslů. Tohle byla třetí kniha ze série o strašidelných domech a zatím se mi ani jedna nelíbila a stále jsem neodhalila, proč má série takový úspěch.

14.01.2023 2 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Od této knihy jsem měla velká očekávání a bohužel nebyla úplně naplněna. Myslím, že kniha měla být buď zpracovaná jako Štočkovo vyprávění o jednotlivých případech nebo jako rozhovor, ale tohle byl takový mišmaš. Nerozumím tomu, proč byly v obrazových přílohách fotografie týkající se Orlických vražd a Ivana Roubala, ale v knize tyhle případy zpracovány nebyly. Kniha by si zasloužila víc péče a propracovat, tady bylo patrné, že to bylo šito horkou jehlou.

13.01.2023 3 z 5

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Povídky mám ráda a tyhle byly různorodé, některé více duchařské, jinde zase spíš hororové, některé nechaly více prostor vaší fantazii. Autoři byli velice dobře zvoleni a mají potenciál, jejich povídky byly opravdu skvělé!

12.01.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Začátek mě celkem bavil, jelikož jsem neměla tušení, co z toho vyleze. Ale asi od strany 100 se čtení stalo utrpením. Laciný, kýčovitý, nezajímavý, prvoplánový. Nečekala jsem nějakou vysokou literaturu, ale tohle byl fakt brak.

08.01.2023 2 z 5

Od knížky jsem mnoho nečekala a původně jsem se do ní nechtěla pustit. Ale pak jsem všude četla chválu. I když Tom nebyl nikdy mým velkým oblíbencem, po této knížce se to změnilo. Bavilo mě jeho vyprávění a z celé knihy je cítit neskutečná pokora. Líbilo se mi i otevřené vyprávění o jeho závislosti a pobytu v léčebně.

06.01.2023 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Tohle bylo tak skvělé oddechové čtení. Vůbec jsem nečekala, že mě to tak chytne. Ale pokud jste single, máte zkušenosti se seznamkami, tohle vám prostě sedne.

03.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Opět skvělá kniha autorky. Sice není mou srdcovou knihou jako jiné autorčiny kousky, ale i tak velice podařené a jak jinak, Colleen opět dokázala čtenáře rozložit.

30.12.2022 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Svižné, hodně zvratů. Některé věci mi přišly nelogické, některé se omýlaly stále dokola. Musím přiznat, že cestu k hlavní postavě jsem si příliš nenašla.

25.12.2022 3 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Mnohem lepší než první kniha, takové více komplexní. Rozhovory byly super doplněk, byly opravdu zajímavé.

09.12.2022 5 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Kniha sice není kdo ví jak propracovaná, ale mě tyhle svižné horory čas od času baví. Scéna s obřím pavoukem mi teda přišla trošku přehnaná, ale jinak je to svižné, akční čtení. Jsem zvědavá, v jakém duchu bude druhý díl a jestli si udrží tempo.

26.11.2022 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Námět super, ale kéž by to zpracování bylo o něco kratší. Přes 600 stran dalo celkem zabrat.

20.11.2022 4 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Pro sbírky YA povídek mám slabost a zatím jsem od Yoli četla všechny a žádná z nich mě nezklamala. A Historky ze tmy byly zatím asi nejlepší, možná u proto, že horor je můj oblíbený žánr. Samozřejmě byly povídky lepší a horší, některé byly víc hororové, jiné měly pouze nepříjemnou atmosféru. Ale čtení mě bavilo, nejlepší byla povídka od Katky Šardické, Radka Blažka a Richarda Hotového, ty byly opravdu top.

20.11.2022 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Já se nějak nedokázala potkat s hlavní hrdinkou, ta mi přímo vadila. Vyšetřování a celá ta zápletka nebylo vyloženě špatné, ale takové dost po povrchu a myslím, že z toho šlo vyždímat mnohem víc.

19.11.2022 3 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Pro mě to byla bohužel jedna ze slabších kingovek. Moc jsem se nedokázala začíst, postavy byly takové nijaké. Mám rozhodně oblíbenější knížky od Kinga.

19.11.2022 3 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

I druhá autorova knížka o vztazích je skvělá, vše je podáno srozumitelně, přístupnou a místy vtipnou formou. Asi nebylo nezajímavé téma a věřím, že každý si v knížce najde to svoje.

18.11.2022 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Moje první knížka od Bolavé a jsem překvapená, jak dobře píše. Příběh je temný, až depresivní, ale propracovaný. Autorka skvěle pracuje s psychologií postav.

10.11.2022 4 z 5