pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Fantastická poezie okořeněná špetkou prózy. Básně jsou velmi kvalitní, některé se drží zajetých básnických prostředků, jiné jsou velmi progresivní a originální.

04.11.2022 5 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Tohle si dám v knihovně mezi citáty Mao Ce-Tunga a knihu Mormon...

16.08.2021 odpad!

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Nezlobte se na mne ale tohle se nedá číst. Odložil jsem za polovinou knihy, dál už to nešlo. Pravděpodobně bude chyba zaviněna z velké části překladem protože to je opravdu jako deníček malého kluka. Někdy jsem si až říkal jak je možné něco takového napsat a nestydět se. Ten člověk je určitě silný a dokázal toho hodně, ale kombinací zeleného mozku a špatného překladu je tenhle příběh děsný. Vysoké hodnocení od ostatních je dle mého zaviněno jen lítostí zdejšího přecitlivělého dámského publika. O kvalitě knihy ani náhodou nevypovídá.

04.07.2021 odpad!

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Pokračování opravdu ještě lepší než první díl, neskutečně jsem se pobavil. Těším se na pokračování a rozhodně nechci urazit Kotletu, ale doufám že co nevidět po něm vyjde i další kniha Kristýny :)

02.01.2021 4 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Plástev jedu je famózní, velmi se těším na pokračování, místnímu hodnocení navzdory.

02.01.2021 5 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Inu je to zajímavé, ale že bych to někomu doporučil přečíst, no nevím nevím. Na mě po dočtení knihy padlo smutno z toho jak během pár let Sýrie dopadla a že tam ten život v porovnání s dneškem asi nebyl až tak špatný pro toho, kdo měl na to držet hubu a krok.

02.01.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Jasně, není to přesně to na co jsme od Kotlety zvyklí, ale to je na této knížce úžasné. Je to sice v lecčem jiné, ale kvalitu a styl Františka Kotlety to rozhodně nepostrádá a jak sám autor uvádí, zkusil něco trošku jiného a nového. A rozhodně nešlápl vedle, mě to fakt bavilo, hlavní hrdina je v pohodě, jeho kámoši taky a například povahu ještěrky sem si zamiloval. Uvidíme jak se bude tato nová série vyvíjet, ohlasy na Amandu od Kristýny Sněgoňové jsou skvělé, takže to vypadá že tu stojíme na začátku něčeho epického z klávesnic těchto dvou autorů.

03.12.2020 4 z 5

Vyzvědač Vyzvědač James Fenimore Cooper

Až na to že Omega popletla hned v první větě letopočet, a to docela ostudně, tak to byl jinak docela pěkný dobrodružný román.

28.11.2020 4 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy něco takhle hltal. Jo je to černej hnus, ale krásnej černej hnus.

09.11.2020 5 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Jack London je pro mě modla, za mě tedy naprosto famózní záležitost.

05.11.2020 5 z 5

Stopa Stopa Kathy Reichs

Dal bych míň hvězd ale kniha nemůže za to že jsem pitomec co si koupí knížku určenou pro o generaci mladší čtenáře :)

05.11.2020 4 z 5

Čtení o TGM Čtení o TGM Karel Čapek

Spojení Karla Čapka a Tomáše G. Masaryka nemůže zklamat.

05.11.2020 5 z 5

Studená válka Studená válka Bridget Kendall

Kniha nabízí vcelku stručný popis zásadních událostí odehrávajících se v době studené války. Oceňuji autorčinu nezaujatost a to hlavně při výběru svědků oněch dramatických chvil. Bohužel byl výběr svědků doby občas i docela zvláštní, třeba když vám zásadní událost popisují svýma očima tehdy sedmileté holčičky a nikdo jiný, jindy je to ale opravdu pěkné svědectví, například kapitola o válce ve Vietnamu byla famózní. Některá svědectví neprošla žádnou korekcí a věty o dvou slovech dramaticky sekané za sebou se možná dobře poslouchají, ale opravdu špatně se čtou. Úplně se mi nezamlouval ani styl překrývání všech svědectví po malých kapitolkách kdy se to člověku občas i plete a stírá se tím možnost přenést se na ono místo v onom čase a zažít dramatičnost těch chvil. Asi bych doporučil knížku před zakoupením nebo vypůjčením prolistovat, nemusí to sedět každému.

05.11.2020 3 z 5

Menší knížka o německých spisovatelích z Čech a Moravy Menší knížka o německých spisovatelích z Čech a Moravy Pavel Kosatík

Knížka je to opravdu stručná a pro zběžné seznámení dostačující, ideální pro někoho kdo se nechce v tomto tématu babrat týdny a chce si tyto autory připomenout nebo se o jejich existenci něco malého dozvědět.

11.10.2020 4 z 5

Výzva k revoluci Výzva k revoluci Tändzin Gjamccho

Na tohle už jsem dost cynický. Ale dávám 4 hvězdy už jen z té roztomilé naivity téhle knížečky a také proto že Dalajlámu mám upřímně rád.

20.09.2020 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Kniha je akční a plná zvratů. Obsahuje také spoustu zajímavých informací, asi u žádné jiné knihy jsem nepoužil během čtení tak často google k dohledání dalších podrobností ohledně něčeho co bylo v příběhu zmíněno. Sigmu určitě doporučuji.

20.09.2020 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Prokletí Baskervillů mi nedalo spát, dokud jsem ho s Watsonem a Holmesem nerozlouskl. Příběh byl napínavý a čtivý, určitě se k Doylovi ještě někdy vrátím.

12.09.2020 4 z 5

Hirošima Hirošima František Hrubín

Mě to nenadchlo tak jak jsem čekal, navíc mě rozčilovalo provedení knihy, no pár veršů ale stálo za těch pár minut.

05.09.2020 3 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

I díl třetí mi přišel zase o kus lepší než ten předchozí, plno akce a bylo to opravdu napínavé, jsem velmi zvědavý na další díl.

05.09.2020 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Druhý díl se mi líbil mnohem více než ten první. Tohle mi nepřišlo tak odfláknuté, tohle už byla kvalitní rychlovka.

03.09.2020 4 z 5