pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Nádherný příběh, který vám nezabere víc než půlhodinku. Dá vám ale tak hlubokou a svobodnou myšlenku, že budete mít chuť přečíst si ho hned ještě jednou :)

01.09.2019 5 z 5

Něco je jinak Něco je jinak Ondřej Neff

Tahle knížka je krásná sonda do vývoje české sci-fi od Komenského k 80. létům 20. století. Zabývá se i fantastikou, která tu do té doby bohužel vůbec neexistovala. Dnes už je naštěstí všechno jinak, Sci-fi tu vychází hromady různých kvalit a i té dobré fantasy jsme se dočkali, můžeme být jen rádi. Je vidět, že změna politického režimu naší literatuře jen svědčí, bohužel ale ani pan Neff se nemohl rozepsat tak, jak by asi chtěl.

01.09.2019 3 z 5

Hledání ultra Hledání ultra Rich Roll

Rich Roll se řadí k lidem, kteří dokázali prakticky nemožné. Na můj vkus na to jde sice až příliš americky, knížka smrdí vlastním PR na sto honů, ale nic z toho nesnižuje jeho parádní proměnu v lepšího člověka a ultramana. Kdo miluje vytrvalostní sport a laškuje s veganstvím, pro toho je tato kniha povinná četba!

23.08.2019 4 z 5

A zavaž si tkaničky A zavaž si tkaničky Roman Szpuk

Krásné a upřímné, k tomu nádherné popisy Šumavy. Dominik může být pyšný na to, jakého má tátu.

20.08.2019 5 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Chtěl jsem napsat krásné, ale to už tady padlo. Tak tedy: moc krásné!

20.08.2019 4 z 5

Továrna na absolutno Továrna na absolutno Karel Čapek

Trošku jako by se v tom Karel Čapek plácal, ale takový dojem jsem měl jen doprostřed knihy, důvod je ale podle mne jednoduchý a vysvětlený hned v předmluvě. U této knihy je jasné, co chtěl básník říct. Myšlenka je to geniální a současná, mě to velmi bavilo.

20.08.2019 3 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Klidně pobouřím, ale tohle dílo Houellebecqa je fantastické. Je to krásná sonda do duší lidí, kterých okolo nás žije nespočet, hlavně pokud bydlíte ve velkém městě. Nerozumím tomu, co proti tomuto autorovi kdo má, snad nějaká osobní zkušenost? Nevím, já osobně na tom jsem maličko podobně s autorovým hrdinou a přesto, nebo právě proto mi dodává sílu v tomhle bordelu žít, nacházet v něm nějaký smysl.

23.07.2019 5 z 5

Večer tříkrálový nebo Cokoli chcete Večer tříkrálový nebo Cokoli chcete William Shakespeare

Tahle hra mě bavila, je to dobrá komedie co má spád.

22.07.2019 4 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

To se ví, že je to nádhera. Do Didy se musí zamilovat každý kluk s romantickým srdcem, do Bílého Dne každá taková žena a každý muž s dobrým charakterem ho musí obdivovat. Nevím jak tuhle knihu popsat, rozhodně mně bavila a rozhodně se mi osobnost Bílého Dne velmi líbila. Tohle je jedna z těch knih, které by měl přečíst každý chlapec v období puberty, aby si uvědomil za čím se má a za čím se nemá honit ve svém osobním životě, nebo alespoň aby pochopil, jakou má co cenu. Rozhodně doporučuji k přečtení pro všechny, kteří mají romantickou a dobrodružnou povahu.

18.07.2019 5 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Od této knihy jsem se nemohl odtrhnout, opravdu silný a dramatický příběh.

12.07.2019 4 z 5

Praha neznámá Praha neznámá Petr Ryska

Super kniha, která vás zavede na nádherná místa. Místa jsou vybrána skvěle a informace o nich pěkně zpracované, občas snad jen zamrzí prohození pravé a levé, nebo místy trochu nepřehledný popis cesty, ale většinou stačí jít jen podle knihy, bez použití mapy v telefonu.

11.07.2019 4 z 5

Pražské katastrofy Pražské katastrofy Josef Hrubeš

Zajímavé čtení, například to o Maroldově panoramatu jsem vůbec nevěděl :)

06.07.2019 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ještě že o této knize nemusím ihned po přečtení mluvit, spadla mi totiž brada. Od Dmitryho jsem četl Budoucnost a ta byla naprosto fantastická, miluju ji hlavně proto, že se trefila přesně do mých představ o možné budoucnosti lidstva. Metro dokázalo totéž, ještě dlouho budu na tenhle příběh vzpomínat.

05.07.2019 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Po Esk seznámení s dalším hrdinou Zeměplochy. Tenhle díl mě dost bavil, jsem rád že jsem se dozvěděl mnohem víc o Smrťovi, ač jsem o něm měl lepší (temnější) mínění a byl jsem "svědkem" jeho úletu a že se tu zase objevil Mrakoplaš, byla to sranda a těším se na další pokračování :)

30.06.2019 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Tohle napsal Shakespeare prostě skvěle, výborné čtení.

30.06.2019 4 z 5

Bůh krve Bůh krve Joseph MacAnthony

Svým způsobem zajímavá kniha, ale musím přiznat že mě v pár okamžicích trošku nebavila. Mírně jsem se ztrácel i v hlavním hrdinovi této knihy a jeho schopnostech. Kniha mi ale zpříjemnila delší cestu vlakem a melancholickou neděli a otevřela mi oči v dalším civilizačním problému, o který jsem se díky ní začal více zajímat.

30.06.2019 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Trošku nudnější než Lady Fuckingham, ale stále super zvrhlé!

20.05.2019 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

První dva díly s Mrakoplašem a Dvoukvítkem se mi líbily víc, ale na Bábi a Esk taky něco je. Jen mi přišlo, že i když se toho hodně událo, tak se zase tak moc nestalo a velké dobrodružství se nekonalo. I těch skvělých hlášek bylo míň, snad bude další díl lepší.

19.05.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl mě bavil o něco méně než předchozí dva, ale i tak to bylo dost slušné.

19.05.2019 3 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Tohle se četlo úplně samo :)

19.05.2019 4 z 5