pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Obsahově bohaté asi jako dvě první kapitoly každého jiného sci-fi, sice proběhlo celé drama ale dosti povrchně. Forma deníku ale není špatná a doufám že další díly budou plynule navazovat a vyklube se z toho dobrý příběh. Naštěstí se mi podařilo koupit více dílů za velmi výhodnou cenu. Koupit tohle za plnou cenu a ještě nemít po ruce další díly do kterých se hned pustím, tak bych byl více rozčarovaný.

01.09.2020 3 z 5

Pět slovenských novel Pět slovenských novel Vincent Šikula

Kniha obsahuje krásné novely, nejvíce se mi líbila novela Dušana Duška Náprstek.

29.08.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Z kytice jsem znal jen Polednici, celá sbírka se mi vyhýbala více než čtvrt století. A můžu říct že je to dobře, ve školních letech bych tímhle dílem lehce opovrhoval už jen z povinnosti povinné četby, teď sem si ale tuhle poezii užil, překrásné dílo!

09.08.2020 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Krásný závěr trilogie, líbí se mi kam Glukhovsky během metra dospěl. Z toho co se v podzemí dělo v posledním díle mě mrazilo mnohem víc než z démonů v tom prvním, ti jsou alespoň jen výplod fantazie. Provázání s prvním a druhým dílem se docela povedlo, rozhodně sem čekal slabší knížku. Čistě za poslední díl bych dal 4*, ale za slušnou trilogii a hluboký respekt k autorovi dávám poslednímu dílu hvězd 5.

03.08.2020 5 z 5

Mizející svět Mizející svět Alonzo C. Addison

Až na nepochopitelné chyby v textu, většinou způsobené špatným překladem, jako například označování JAR jako Jižní Afrika, jde o poměrně zajímavou publikaci. Žádná velká myšlenka se nekoná, většinou naleznete čistá fakta doplněna o zajímavé fotografie.

01.08.2020 4 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Nádherná kniha, skvělé vyprávění pana Zátopka a hlavně paní Zátopkové. Zajímavé, občas velmi dojemné, většinou hlavně veselé.

01.08.2020 5 z 5

Vražda potřebuje reklamu Vražda potřebuje reklamu Dorothy L. Sayers

Naprosto skvělá anglická detektivka, autorčin styl se mi velmi zalíbil, spousta postav, dějových linek i humoru.

21.07.2020 5 z 5

Prstenec singularity Prstenec singularity Paul Melko

Nebyl to úplně špatný SF román, nápad dobrý a prostředí perfektní, přesto sem nedokázal do děje úplně zapadnout, po dočtení sem neměl vůbec žádný pocit. Možná moje chyba, kdo ví.

17.07.2020 3 z 5

Superpozice Superpozice Kat Kaufmann

Tato kniha je šleha, snad autobiografie velmi nadané, život a svět okolo sebe vnímající ženy. Krásné nahlédnutí mysli, velmi pěkné myšlenkové pochody člověka tak podobnému mnohým jiným ve své generaci, nezáležijící na původu.

28.06.2020 4 z 5

Kaňon celý ze zlata Kaňon celý ze zlata Jack London

Všechny povídky jsou neobyčejné, napínavé, krásné..

22.06.2020 4 z 5

Zde stávaly Lidice Zde stávaly Lidice Vladimír Konopka

Moc milé vzpomínání na osud Lidic a Lidických občanů a to i přes občasné připomínání socialistických úspěchů. Bez nich by bohužel tato krásná kniha vyjít nemohla.

21.06.2020 5 z 5

Ďáblův prsten Ďáblův prsten Ludvík Souček

Všechny tři povídky jsou fantastické, osobně mě nejvíc bavila povídka Kili, snad to s námi dopadne přes to všechno nakonec taky tak!

16.06.2020 4 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Čapkův styl vždycky pohladí po duši, tragédie těchto povídek byla pro mne bonus navíc.
Pro JulianuH: netrapte se prosím kdejakou husičkou co prská své neštěstí na všechno okolo, takových individuí po světě chodí tolik, že trápit se tím, tak nemáme čas trápit se ničím jiným :)

13.06.2020 4 z 5

Klika byla vysoko Klika byla vysoko Roman Szpuk

Roman Szpuk opět nezklamal. Knížku sem si sebou tahal po výletech do přírody, hlavně mého oblíbeného Českého středohoří a díky krásným popisům přírody sem si sám tu krásu okolo užíval lépe, poetičtěji :) Depresivní pasáže mi nevadí, to dělá Romana Romanem, popisování přírody a lidského chování je pěkné a zápisky z LDN, kde má Roman po celý čas tohoto deníku maminku jsou opravdu zábavné, kdo by to řekl. Já se určitě těším na další povídání a budu první kdo bude čekat ráno před knihkupectvím!

13.06.2020 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Kniha je zasazená do středověku a kraje mého dětství a patří k těm lepším detektivním příběhům co sem četl. Děj má spád sice trošku až moc, hlavně tedy na konci, na druhou stranu si čtenářova detektivní mysl ani na chvíli neodpočine. A nakonec, líbí se mi popichování církve a kanonického práva.

13.06.2020 4 z 5

Orient expres Londýn-Bagdád Orient expres Londýn-Bagdád Andrew Eames

Velmi zajímavý cestopis, autor je přímočarý a upřímný. Líbily se mi popisy navštívených měst i pocitů jaké z nich autor má. Bohužel část knihy se čte opravdu špatně, to že jsme si my lidé zničili v prý nejvzdělanější a nejmoudřejší generaci tolik kulturního dědictví které přežilo i více barbarské národy je smutné, chtě nechtě se člověk zamyslí nad tím, jak moc jsme vlastně přes všechnu tu technologii kolem nás jen primitivní zvěř.

08.06.2020 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jack London napsal i napínavější dobrodružné příběhy, Bílý Tesák je ale jeden z nejsilnějších a přesto že jsem tento příběh četl poprvé až teď v dospělosti, tak mě jeho děj vtáhnul do sebe jako malého kluka.

08.06.2020 4 z 5

Pražské biografy. Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů Pražské biografy. Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů Jan Rousek

Toto je určitě povinná četba pro každého dnešního pravidelného návštěvníka malých pražských kin!

05.06.2020 4 z 5

Češi 1977: Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77 Češi 1977: Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77 Pavel Kosatík

Tak tohle si určitě schovám pro další generace :)

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Ze začátku jsem se vylekal aby to nebyla zase kniha plná vědy ale už po pár kapitolách sem se dostal i k velmi praktickým a užitečným radám. Samozřejmě kniha obsahuje tolik doporučení, že řídit se tím vším, tak si z běhání udělám absolutně stresovou záležitost a některé doporučení se i vzájemně vylučují, ale to už si musí člověk sám určit jak na to všechno vlastně půjde. Velmi užitečná je kapitola věnovaná zranění a vyvarování se jich.