piquillio piquillio komentáře u knih

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Moje nová knižní láska. Tolik jedovatých pomluv s takovou dávkou vtipu jsem už hodně dlouho nečetl. Stále platný obrázek nás všech.

23.11.2020 5 z 5

Rozsypaná slova Rozsypaná slova Martin Daneš

Kniha, která mě dohnala k slzám. Skromný román bez patosu o hrůzách, které se staly.

21.08.2020 5 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Detektivka bez pořádné zápletky. Nechápu, proč se vůbec někdo zabýval překladem.

31.07.2020 odpad!

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Nečekaně plné zvratů. Kniha pro pozorného čtenáře.

09.07.2020 5 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Kvalitativní propad. Nápaditost není, humor chybí. Hrdinka je otravná. Po svém milém by chtěla zázraky, otevřenost, ale sama je neupřímná.

06.07.2020 3 z 5

Město světla Město světla Andrés Barba

Zneklidňující a provokativní kniha, kterou nejsem schopný brát jako fikci.

19.06.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tak to dopadne, když vezmu do ruky, která není pro mě. Humbuk kolem ní nedokážu pochopit. Postavy nijaké, hlavně on, pořád samé koupání vana a logika vynechaná. Škoda.

08.05.2020 1 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Podle anotace by člověk řekl, že tahle knížka bude dobrá. Ale že je v ní plno svěžího humoru, na to přijdete až při čtení. Náramně jsem si ji užil. Hanka je skvělá holka.

18.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Taky jste rádi poslouchali babičku, když se rozpovídala o svém dětství a mládí? Když byl náš svět o dost jiný, než jaký je teď. (Žádná televize, rozhlas, letadla, toaletní papír atd v životě většiny.) Taky jste se jí pořád ptali na to a ono? (Já jsem se třeba dozvěděl, že moje prababička si často zpívala jednu písničku, která je moje osudová. A to jsem prababička nezažil.)
Číst Kostel je jako poslouchat babičku. Ale ne jednu. A ne jen babičku. Jako byste v rukou měli rodinné poklady a nechali si vyprávět jejich historii. (Třeba jak se tenhle hmoždíř dostal do téhle rodiny.)
Všechny ty životy obyčejných lidí, obyčejných v tom nejlepším smyslu slova, jsou napsány krásným jazykem. Uvědomil jsem si to lépe až po přečtení jiné knihy, která mi do Kostela skočila z pracovních důvodů.
Zdá se vám, že jsem spokojený? Jsem o moc víc. Nadšený. A vlastně neumím lépe říct proč. Je to něco uvnitř v textu a v mém já, co padlo na správné místo. Jako když se potkají dva staří známí.
Kniha roku je tu.

06.03.2020 5 z 5

Ta druhá paní Millerová Ta druhá paní Millerová Allison Dickson

Zábavná oddechovka. Kdo čeká hloubku, nedočká se. Příběh je to pro zábavu.

04.03.2020 4 z 5

Dort pro Fiškuse Dort pro Fiškuse Sven Nordqvist

Po letech se vrátil Fiškus a děda P. ve své první knížce. A já zase pookřál. Jednoduchý zábavný příběh o tom, že někdy musíte udělat moc věcí, než upečete jednu narozeninovou oslavu. Božské ilustrace a vlídný svět vás potěší.

10.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Moje splněná knižní noční můra. Konečně někdo zas ukázal náročnost dětství. A že každý nemá na to, aby byl rodič. Nepříjemná knížka. A skvělá!

26.01.2020 5 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

3/4 byly úplně super. Aneb co se stane, když vám teče do bot a vy se chopíte jedné příležitosti.

06.12.2019 4 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Nic pro idealisty. Rodinná sonda plná zmaru. Rafinovaně vystavěná novela, skvěle napsaná a božsky zakončená.

30.11.2019 5 z 5

Tyll Tyll Daniel Kehlmann

Od prvních vět knižní láska. Už dlouho jsem nečetl s tak vytříbenou formou.

18.06.2019 5 z 5

Moje máma Tracy Beakerová Moje máma Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Tak Tracy nám vyrostla ! A nejen to, zapletla se s nějakým vejlupkem a už na život není sama, má svou skvělou dceru. Ta ovšem není vůbec divoká, přesto však je tvrdohlavá po mámě. A vůbec to s ní nemá lehké... roman o velké touze po rodině, o vlivu dětství na dospělé jednání, o vztazích, změnách a jedné holčičce, která se se vším tím musí vyrovnat. Prostě Jacqueline ve skvělé a na počet stran rozsáhlé podobě.

10.06.2019 5 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Tahle knížka má jednu závažnou chybu. Že není delší. Jinak jde o lásku na první přečtení.

10.06.2019 5 z 5

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Naprosto pohlcující a nadmíru krásně vyvedená kniha. Čekání se vyplatilo! Nelze odložit, zběsilá jízda plná melancholie a krutosti.

06.05.2019 5 z 5

Kouzelníci z pradávna Kouzelníci z pradávna Cressida Cowell

Krátce: Zábavná napínavá fantasy plná skvělých postav. Sem s dalším dílem.

30.04.2019 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

U nás vydána předchozí kniha se mi sice líbila víc, ale téhle taky bylo snadné podlehnout.

22.03.2019 4 z 5