pipetion pipetion komentáře u knih

Obřad Obřad Carmen Mola

Detektivka, která splnila má očekávání a bonusem pro mě bylo španělské prostředí.
Napínavé čtení, rychlý sled událostí, temný případ.
I když závěr na mě působil překombinovaně, určitě si přečtu další díl.

24.12.2023 4 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Max Zweig

Vzpomínky dramatika Maxe Zweigha jsem začala číst, jelikož mě zajímal život jeho první ženy. Musím uznat, že se mi Vzpomínky četly velmi dobře a nechaly mě nahlédnout do života a duše člověka jistě inspirativního, i když pro mě ne moc sympatického. Na druhou stranu mi přišlo obdivuhodné, že své paměti sepsal ve velmi vysokém věku a ve vysoké kvalitě a dokázal mě provést židovskou obcí v Prostějově, studiem v Olomouci, životem v Berlíně i v Izraeli.

25.09.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Perfektně převyprávěno 17 let společného života Alice, Richarda a jejich dětí. Jejich příběh je tak podobný jiným a zřejmě proto působí důvěrně. PS je vynikající pozorovatelka.

14.06.2023 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Komiksová jednohubka. Sportovní úspěchy paní Čáslavské jsou úžasné, ale její životní postoj a odvaha inspirativní.

01.08.2022 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Knihu jsem četla s radostí, nechávala jsem se unášet nepředvídatelným příběhem, často jsem se zasmála. Děj se nemohl odehrávat jinde než v Jáchymově, kde se neobvykle silně otiskly vzestupy a pády jednotlivých období a promítají se do knihy v nekonečném souboji Dobra a Zla.

01.08.2022 5 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Milá, nenáročná a vtipná detektivka.

27.02.2021 5 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Velké zklamání. Dvě hvězdičky za čtivý začátek, ale jinak tak bizarní scifi jsem už dlouho nečetla.

16.01.2021 2 z 5

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

Drsný příběh z Kolumbie. Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale nakonec se mi styl vyprávění velmi zalíbil. Závěr knížky mě dostal, nečekala jsem to. Mé překvapení pravděpodobně vychází z neznalosti skutečného latinskoamerického prostředí, na které se neumím dívat jinak než evropským pohledem.

07.03.2019 4 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Kniha se mi četla velmi dobře. Stín větru se mi líbil malinko víc, ale bylo to dáno nečekaným překvapením, jak moc dobrá kniha to je. U Andělské hry jsem očekávala pohlcení příběhem a to se mi také splnilo ... jako bych četla o svých přátelích, tak mi byla kniha blízká.

30.10.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Vítězství formy nad obsahem ... příběh samotný mě moc nezaujal, sem tam jsem se přistihla, že je mi vlastně jedno, jak knížka skončí.

30.07.2018 3 z 5

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Příjemné prázdninové počtení. A pro mě s několika bonusy; neměla jsem ani ponětí, že existuje oblast Pantanal a její vykreslení mě víc než zaujalo. Kniha mi nepřímo nabídla spoustu otázek, ale na odpovědi si musím přijít sama (například - Co by ze mě udělalo pohádkové dědictví?)

30.07.2018 3 z 5

Bratrstvo Bratrstvo John Grisham

Pohodové a odpočinkové čtení bez vyloženě kladné postavy. Zajímalo mě, jak příběh skončí a pointa mě nezklamala.

30.07.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Průměrná detektivka. Sem tam napínavá, ale celkově utahaná.

10.01.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Téma, převážně ženské hrdinky, časové zasazení, totalitní režimy ... to vše mi připomínalo knížku od K. Tučkové (Vyhnání Gerty Schnirch). Ale životní příběh Gerty mě vtáhl a její osud jsem prožívala ... u Slepé mapy jsem se cítila jako nezúčastněný pozorovatel.

01.11.2017 4 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Filozofická pohádka pro větší děti i dospělé. Příběh, ve kterém se prolíná skutečnost s fantazií a minulost s budoucností. O tom, že největší zázrak se děje kolem nás, jen se musíme pořádně koukat a i když nám život dá různé karty, záleží na nás, jakou hru zahrajeme.
Moc pěkná kniha k zamyšlení o základních existenciálních otázkách.

10.08.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

V porovnání s Ládíkovou druhou knihou je jeho prvotina milým pokusem, v druhé knize je vypsanější. Ale je to fajn knížka o pěším putování, která mě často rozesmála ...

29.07.2017 4 z 5

Sbohem, město C. Sbohem, město C. Philip Roth

Z této útlé knížky jsem se dozvěděla překvapivě mnoho o židovské komunitě v Americe v polovině 20. století. Autor je Mistr slov, potřebuje jich málo, aby vyjádřil mnoho ... a je příjemně ironický.

29.07.2017 5 z 5

Smetanová revoluce Smetanová revoluce Ivan Landsmann

Rozloučení se s dobou, která se již těžko vrátí. S dobou, kdy horníci fárali a byli to "chlapi". Josef, který se za takového chlapa považoval, je rázovitou postavičkou, která dlouhé roky svým nevybíravým chováním obtěžuje své okolí. Ve dvou třetinách na mě Josef působil hodně nepříjemně, ale na konci jsem ho vzala na milost. Jazykově dokonalé.

25.04.2017 3 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Knížka se mi četla velmi špatně. Hlavní myšlenka nebyla špatná, ale bylo to napsáno tak nezáživně, že jsem často přeskakovala ... zbytečně popisné, nudné dialogy. Snad jen závěrečná pointa mě zaujala, protože takový konec by mě vážně nenapadl.

09.04.2017 2 z 5

Cesta ze zármutku Cesta ze zármutku Helena Šmahelová

Smutné čtení o zármutku, o smíření se se ztrátou a o hledání nového životního směru. Při čtení mě ale víc zajímalo vykreslení tehdejšího každodenního života než příběh samotný.

21.02.2017 3 z 5