pip11

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Velmi příjemný a tehdejší dobu přibližující příběh. Film jsem nikdy neviděla a knihu jsem četla poprvé. Vůbec jsem neočekávala, že by mě takto mohla zaujmout. Veškeré vztahy, způsob myšlení a vyjadřování mě absolutně nadchl a pohltil. Jsem nadšená, že jsem se odhodlala po ní sáhnout :D Veškerý klid a pomalost je nadmíru osvěžující, při dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě. Určitě si přečtu i některou další knihu od Austenové, jelikož její způsob vyjadřování je mi moc příjemný.Co se týče tehdejšího psaní dopisů, dokonalost sama. Jakým způsobem dokázali popsat každou pohnutku, každý detail… ach nádhera :)
Co se Darcyho a Elizabeth týče , tam asi není co dodávat :) Dokonalý pár v nedokonalém světě. Rozhodně se k této knize jednou opět vrátím .

21.04.2018

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Naprosto skvělá kniha, na kterou jsem se moc těšila. Již od prvních řádků je zde bláznivý humor, který postupně přerůstá v hlubší nahlédnutí do pocitů všech zůčastněných. Při čtení jsem byla jako na houpačce, smích se obratem střídal se smutkem a pak opět smích, a tak pořád dokola. Bylo to laskavé, smutné, zábavné a dojemné, tak jak to umí jen Fredrick Backman. Je to prostě příběh o blbcích, jak řekl autor :)

27.06.2020

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Je to vynikající srdcervoucí a vtipný příběh. Tuto knihu nelze nemilovat, je okouzlující a dojemná. Ove přišel o manželku a tím ztratil svůj život, už chce jen umřít. Zároveň však jeho velké srdce nedokáže nepomáhat druhým, a tak velmi nečekaně najde přátelství které nehledal… Nádherný román.

02.08.2019

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Velmi dobře promyšlený příběh. Stoupající napětí, každý podezírá každého… Není to ale moje top kniha, postrádala jsem Hercula Poirota nebo sl. Marpleovou.

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Orwellovo skvěle ztvárněné podobenství lidských vlastností, zejména v hierarchickém prostředí. Dokonalá paralela komunismu, velmi výstižná kniha.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Silný příběh. Lidé by si stále měli připomínat utrpení které bylo a je pořád přítomné.

11.07.2018

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Na tuto knihu jsem se těšila, věděla jsem že se mi bude líbit. Je to okouzlující a srdečný příběh, u kterého se taky zasmějete.

24.10.2019

Láska a sýr v PařížiLáska a sýr v PařížiVictoria Brownlee

Paříž s velkou spoustou tradičních sýrů, které Ella velmi vítá a které jsou reálně popsány včetně chutí a vůní. Je to milý, pohodový příběh o nových přátelstvích a jedné bláznivé sázce.

02.11.2020

NevěstaNevěstaJulie Garwood

Další pěkná historická romance od Julie Garwood, jak jinak než ze skotské vysočiny. Byl to velmi zábavný příběh, tento humor jsem si užila.

07.06.2020

Vánoční táborVánoční táborKaren Schaler

Kouzelná Vánoční atmosféra, koledy, spousta sněhu, cukroví a … splněných přání? Dokonale Vánočně laděný příběh, ve kterém nic jiného nečekejte…prostě jen sladký příběh od začátku do konce :)

24.11.2020

Sestra LunySestra LunyLucinda Riley

Pátý díl sester D’Apliese. Tentokrát je to příběh Tiggy, která nás zavede do Skotska a Granady. Bylo to opět krásné a velmi jsem si to užila, stejně jako příběhy ostatních sester. Báječně zpracovaná kniha, jako vždy. Určitě doporučuji.

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Útlá knížečka, ale velice dojemná. Příběh je to velmi laskavý a láskyplný.

02.02.2020

Pavoučí síťPavoučí síťFrantišek Niedl

Na druhý díl jsem skočila hned po odložení jedničky, a to velmi netrpělivě :) Bylo to skvělé, napínavé a dobrodružné. Tentokrát se příběh odehrává v Itálii, kde přichází hodně dobrého, ale i další nebezpečí…Vychutnala jsem si Lukášovy zážitky, kdy některé byly hodně zábavné. Pavoučí sít mi přijde více svižná, se spoustou zvratů, dobrodružství a akce. Doporučuji, bylo to výborné čtení, a teď hurá na třetí díl.

27.05.2020

MaryšaMaryšaVilém Mrštík

Zoufalý osud Maryšy, tragický příběh se smutným koncem - klasika, ke které není víc co dodávat.

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Dojemný příběh o muži na sklonku života. Není to povrchní vyprávění, je to o bojích a prožitcích vnitřních i vnějších. Teskný příběh, kterému nechybí hloubka.

Rande na balkoněRande na balkoněFelicia Kingsley

Zábavné, pozitivní a usměvavé. I když je to krátké a jednoduché, tak to byla příjemně prožitá chvilka. Také se mi líbí, že část výtěžku z této knihy šla na podporu nemocnice v Modeně bojující s Covidem (a za to o * více).

06.10.2020

Tři přáníTři přáníJ. Deveraux (pseudonym)

Příjemný a pěkný pohádkový příběh o Nellie, která je pro svou rodinu obětavou služkou a ani si to sama zvlášť neuvědomuje. Na starost ji dostane ,,sudička“ Bernie, která se však zrovna moc nesnažila a tak vše ještě více zamotala… Bylo to hezké a roztomilé čtení.

27.11.2020

Mám tě ráda, nemám tě rádaMám tě ráda, nemám tě rádaJo Watson

Neskutečně zábavné a naprosto bláznivě vtipné :D Celou knihou se prosmějete, až v závěru se humor zmírňuje a přichází pohodový konec. Skvělý příběh, doporučuji.

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Kniha s nádhernou obálkou a co se týče děje, je to krásný romantický příběh plný knih. Animant má svět vzhůru nohama, od okamžiku co odjede na měsíc do Londýna, aby zde pracovala v univerzitní knihovně. Provází nás každým dnem, kdy zažívá úplně nový rozměr bytí, který ji pomalu ale jistě mění… Bylo to krásné, prostředí i postavy.

10.02.2020

Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníLori Nelson Spielman

Úžasný příběh o hledání vlastní cesty a místa v životě skrze seznam přání. Je to kouzelně dojemné a emotivní, nechtěla jsem aby to skončilo, ale nedokázala jsem přestat číst. Žánrově je toto pro mě snad nejpovedenější příběh, ráda se k této knize jednou vrátím.

25.02.2020

PlatnéřPlatnéřFrantišek Niedl

Na tuto trilogii jsem se nechala nalákat pozitivními recenzemi. Rozhodně jsem neudělala chybu. Platnéř je příběh o chlapci Lukášovi, který ve svém životě prochází ústrky od příbuzných i okolí. Díky své inteligenci a zručnosti si získává pozornost a zájem výše postavených…. Bylo to poutavé čtení o jeho dospívání, skrz mnohá nepříjemná až nebezpečná úskalí.

27.05.2020

Budeš tam?Budeš tam?Guillaume Musso

Dojemný příběh s Elliottovými cestami do minulosti, kde se pokouší o změny…snad k lepšímu. Většina knihy je smutná, jen na konci se objeví malá naděje. Škoda, že až v závěru.

02.07.2020

Možná v jiném životěMožná v jiném životěTaylor Jenkins Reid

Jedno z mnoha rozhodnutí v životě Hannah při návratu do L.A… jak se budou vyvíjet dvě cesty od onoho ,,osudového“ okamžiku? Žádné scifi neočekávejte, je to reálný příběh, ve kterém se ukáží dva směry, neboli co by bylo kdyby se rozhodla jinak. Pohled na oba směry, kdy se každý ubírá po jiné cestě, ukáže, jak rozhodnutí může ovlivnit život. Hezky a lehce psaný příběh o důsledku našich rozhodnutí. Bylo to velmi příjemné čtení a moc se mi to líbilo.

14.07.2020

Dokonalá vraždaDokonalá vraždaJ. Deveraux (pseudonym)

Kate odjíždí k nově objevené tetě Saře, u které už je hostem Jack…. Jak se jim bude spolu žít ve velkém domě? Sednou si, nebo si půjdou po krku…? :) Moc pěkný příběh s lehce podanou detektivní zápletkou, i když mrtvol je zde dost. Užila jsem si toto lehké napětí spolu s pomalu se vyvíjející romantickou linkou, která vypadá, že bude pokračovat v příštím díle. Svěží, zábavné a oddechové čtení, těším se na pokračování tohoto sympatického tria.

20.08.2020

Hodina bez výčitiekHodina bez výčitiekRoseanna M. White

Barclay a jeho příběh, který zakončil tuto trilogii, se povedl stejně jako příběhy jeho sester. První světová válka, nechybí napětí, nebezpečí a zvraty spolu s nepostradatelnou romantikou. Barclay Pearce je skvělá postava velkého bratra, který se obětavě stará, chrání a nezištně miluje. Opět zde byla celá rodina, která dostává velký prostor, včetně těch nejmenších. Zápletka děje se zabývá hodinářem Manningem a jeho dcerou Evelinou, kteří ani netuší, co vše je čeká a jak velmi se jim převrátí život. Kniha má také historické postavy, třeba Hanse Wilsdorfa a jeho první náramkové hodinky, což bylo zajímavé. Rozhodně tento díl doporučuji, moc jsem se na tento příběh těšila a mé očekávání se mi naplnilo.

06.11.2020

Vánoční prázdninyVánoční prázdninySophie Claire

Moc krásné Vánoční naladění v tomto milém příběhu. Už od začátku jsem si užívala atmosféry vesničky Willowbrook, kde má Evie svůj krámek a je stále optimisticky naladěná. Celý příběh je o naději, radosti i smutku, o rostoucím přátelství a podpoře. Velmi jsem si Evie a Jake-a oblíbila. Byli báječní jak v dialogu, tak ve vzájemné pomoci s vyrovnáváním se s minulostí. Těším se na další knihy autorky.

08.12.2020

Doktore, teď to chce klid!Doktore, teď to chce klid!Patrick Taylor

Další z úsměvných příběhů doktorů O’Reilly-ho a Laverty-ho. Opět příjemné a veselé čtení.

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Je to úsměvný příběh, ve kterém se nejprve díky magii vše zamotá, avšak posléze přináší dobrý konec. V okamžiku, kdy si zvyknete na tento květnatý styl psaní, je to hezky čtivé.

Můj (téměř) dokonalý životMůj (téměř) dokonalý životS. Kinsella (pseudonym)

Moc příjemná kniha, ve které je dobře vyobrazený život v Londýně vs. na venkově v kouzelném Somersetu. Původně jsem si myslela, že se budu s knihou trápit, opak je však pravdou. Jde o poutavé a místy velmi zábavné čtení (občas k popukání). Velmi jsem si to užila a jsem ráda, že jsem po ni sáhla. Je to má nejoblíbenější kniha od Sophie, co jsem četla.

EmmaEmmaJane Austen

Klasický příběh, který se mi ze začátku mírně táhl, ale po seznámení se s postavami to bylo příjemné. Kniha je v pomalejším tempu a důkladně propracovaná. Je to dobrý příběh, ale asi nesedne každému kvůli své ‚monotónnosti‘.