Pilulka89 Pilulka89 komentáře u knih

,,Hygge nám pomáhá, protože nás učí vychutnávat každodenní prosté radosti. Hygge tkví v přítomném okamžiku, přitom svými kořeny pevně vrůstá do minulosti, aby byla zachována přirozená kontinuita.”

Pro mě kniha graficky moc hezky zpracovaná. Číst ji zachumlaná v dece s šálkem čaje onen zážitek z ní posunulo ještě o kousek dál.
Milé rychlé podzimní čtení, s kterým si člověk uvědomí, jak málo stačí k tomu být šťastný, a že radovat se z maličkostí není tak málo :)

10.11.2021 3 z 5

Leonard a Hladový Paul Leonard a Hladový Paul Rónán Hession

Pokud mám knihu definovat jedním slovem, je tím slovem laskavost. Milé čtení.

10.11.2021 4 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Deset puberťáků se ocitne ve starém lunaparku. Deset puberťáků má tajemství. Kdo to své udrží nejdéle?
Kniha se četla svižně, žádný složitý jazyk. Nejvíc mě hnala kupředu zvědavost, jaká tajemství postavy skrývají.
MOŽNÝ SPOILER: Taky vás rozptylovalo, že jsou na ostrově několik dní a vůbec nic nejí? :D

30.10.2021 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nic z čeho bych nemohla spát. Jak nedočkavostí tak hrůzou. 3*

01.08.2021 3 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Pro mě neobvykle odvyprávěné v druhé osobě. Super!

20.07.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Znáte když to zarezonuje? Tady se to dělo 399 stran. Šest hvězd z pěti.

31.05.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Co všechno může život přinést, a co všechno může člověk přežít.
Vyposlechnuto ve velmi vydařeném podání Evy Josefíkové.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Svižný, trapný, a až moc okatě podobný Padesáti odstínům šedi. 2* za skvělou propagaci knihy.

09.02.2021 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Film jsem neviděla a knihu četla jen díky ČV - Kniha vydaná před sto a více lety. A bylo to parádní! Je možné, že bych nehodnotila 5* nebýt ovlivněna/roztoužena/naladěna právě dokoukaným Bridgertonovi na Netflixu :) Nicméně, kniha má nepopiratelný šmrnc, drzost a vtip. Skvělá práce paní Austenová

09.02.2021 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Název knihy nemohl býti výstižnější.

Sněžný levhart Sněžný levhart Sylvain Tesson

Čtení mezi řádky. 4*. Věřím, že číst ji starší a moudřejší, uviděla bych víc. Ukládám do knihovny na pozdější přečtení.

09.02.2021 4 z 5

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Chuchlůvky.
Vše ostatní je již popsáno níže.
Těším se na další díl.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Rychlý spád a závěrečné rozuzlení si vysloužilo 3 hvězdy. Docela zklamání za určitou šablonovitost celé knihy - možný spoiler.

Vyšetřovatel který se vrací po ztrátě blízké osoby, nechá si říkat jak to má dělat, vzepře se, udělá pozdvižení, odvolají ho z případu. Tajně pokračuje ve vyšetřování, přelom, vrátí se, skoro umře, vyřešeno. Nelze opomenout i ztrátu svědků těsně před přiznáním. Měla jsem několikrát během knihy pocit, jako bych ji už četla :/

07.01.2021 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Byla to jízda. Děkuju!
(Vám co se to nelíbilo a přišlo moc zmatečné... buď jste četli zbytečně rychle nebo potřebujete dozrát. Nebo obojí.)

06.06.2020 5 z 5

Jaderná puma a její výroba v amatérských podmínkách Jaderná puma a její výroba v amatérských podmínkách Pavel Chrastil

Kapesní průvodce, kterým by nepohrdla ani Nombeko Mayeki. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit :)

16.11.2019 4 z 5

TEEFPE - Nevstoupíš dvakrát do stejné ženy TEEFPE - Nevstoupíš dvakrát do stejné ženy Ján Hronský

Óda na ženy

09.12.2018 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Povídky různorodých stylů s otevřeným koncem, ve kterých je potřeba číst mezi řádky. Koupila jsem si knihu bez jakéhokoli očekávání a jsem nadšená!

02.11.2018 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Čtenářská výzva 2018 - kniha, která byla zmíněna v jiné knize.
Začátek jsem se musela hodně nutit, pak přechod kdy to docela šlo a od 68% to stálo za to :) (čteno na čtečce)

09.08.2018 3 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Smutné příběhy o osamělých lidech

25.07.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tohle šlo mimo mě. Proč má kniha hodnocení skoro 70%?

12.04.2018 1 z 5