pifffka pifffka komentáře u knih

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Tak tohle nebyla kniha pro mě. Trošku násilná "sranda" připomínající Kameňák. To znamená - spousta rádoby vtipných historek, které má držet pohromadě dětské vyprávění. Prostě nedrží. A "referektory" od sedmiletého dítěte fakt nejsou vtipné.

24.11.2020

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Moje babička tomuto říkala, dělat z prdu kuličku. Tato se kupodivu dokoulela na 82% oblíbenosti.

19.11.2020

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Vyslechnuto jako audiokniha. Pan Rímský má nádherný hlas. Čtení by bylo velmi úmorné a vlastně nudné. Prostinký a hlavně málo uvěřitelný příběh natažený samoúčelnou brutalitou na překvapivých 512 stran.

31.10.2020

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásně napsané. Působivé smutné ale plné naděje.

29.10.2020 5 z 5

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

Přečteno a zapomenuto. Jsou lepší ale i horší knihy.

03.10.2020

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Přečteno a zapomenuto.

23.09.2020

Májové ruže Májové ruže Dot Hutchison

Tohle nebyla kniha pro mě.

10.09.2020

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jdu proti proudu. Pro mě asi nejslabší a nejméně čtivá detektivka paní Klevisové.

05.09.2020

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Takový pěkný námět - zmizí devět lidí, vlastně je to celá vesnice. Do půlky se to hezky rozvíjelo. Dvě časové roviny, dva zločiny, dvě místa činu. Pak už to tedy byla jen (slušně řečeno) strašná "bramboračka". No muselo to dát dost práce nějak to všechno propojit a hlavně vysvětlit. A proč tak protahovaný a popisný konec? Jako kdyby byl pan Weaver placený od stránky a nějakých sto se mu jich nedostávalo.

02.09.2020

Karanténa Karanténa Peter May

Je spousta horších knih. Ale i spousta mnohem lepších, tak proč ztrácet čas.

30.08.2020

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Takové úmorné čtení. Nezapamatovatelné postavy, nezapamatovatelný děj. Pro mě zbytečně strávený čas.

27.08.2020

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Nedočteno. Pro mě ztráta času.

26.08.2020

Smrt expremiérky Smrt expremiérky Stanislav Češka

Tak nějak pořád stejně. Úvodem a pak i v průběhu zopakovány všechny předchozí knihy, prostinký příběh, který vyřeší, nejlépe pomocí střelby, superman Berka. Nejstrašnější je Lucka s pokrčeným nosíkem a Káča - česká "kůstka". Slátanina pro nenáročného čtenáře.

07.08.2020

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Největší plus této knihy asi je (jak někdo píše pode mnou), že autorka miluje kočičky a to je na horor trošku málo.

15.06.2020

Bez slitování Bez slitování Kerstin Signe Danielsson

Dalo to práci. Asi mi to nic nedalo. Myslím, že zítra už nebudu vědět o čem to bylo.

12.05.2020

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Dost smutné čtení

11.05.2020

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Tak to byla slušná blbost.

10.05.2020

Sviňa Sviňa Arpád Soltész

Tak nějak nevím. Dobré spíše ne.

29.03.2020

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Nedoposloucháno. Vadil přednes, vadil mi obsah.

04.03.2020

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Tak nějak úplně blbě. Autor se trošku zamotal, vybral si dvě závažná témata, ale nějak se nemohl rozhodnout, které téma rozvinout a kterých postav se to bude týkat. Ani doslov to nevylepšil.

03.03.2020