PierRe Vesper

Na cestěNa cestěJack Kerouac

Na cestě. Jak se pustíte do čtení jste na cestě, chcete být na cestě. Chcete si nezávázně užívat a žít jako hrdinové knihy, jako Kerouac. Chcete křepčit v zakouřených podnicích na jazz, který vám vyrve srdce z těla, chcete se zpocení milovat upřostřed polí pod širým nebem, chcete se hnát po nekonečném pásu asfaltu až někam do nikam a chcete o tom všem filozofovat unášeni omamnými látkami. Tahle kniha je jízda a vy se chcete taky vézt.

18.02.2015

LovciLovciF. Kotleta (pseudonym)

Kotleta ubral na šukání a přidal na střílení, takže místo mačkání šourku při čtení jeho prasárniček chcete mačkat dva stříbrný kolťáky. Nebo zlatý Akáčko. Nářez už asi nikdy nepřekotletuje, ale tyhle další pokusy plné hlášek si vždy přečtu. Lovci jsou další krutopřísnou knihou, kterou si přečtete a Zevla je holka, kterou u toho chcete klátit.

02.09.2015

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Rozhodně nejslabší díl. Zdálo se mi, jako by měla autorka kniha rozepsanou a pak ji potřebovala narychlo dokončit, tak to nějak doplácala a tradá, kniha hotova. Konec velmi předvídatelný. Jsem hodně zvědavý, jak se s tím zmatkem poperou v druhé části třetího filmu.

18.02.2015

Poutník z MohamedaPoutník z MohamedaLeoš Kyša

Četl jsem, když mi přišel před dávnými časy s Peností Plus a byl jsem příběhem uchvácen. Kvalitně zpracovaný svět blízké budoucnosti s dějem, který odsýpal si mě získal. Dívím se tomu nízkému hodnocení, ale knihu rozhodně doporučuji.

17.01.2015

Jurský parkJurský parkMichael Crichton

Knihu jsem naposledy četl před několika lety. Píši naposledy, protože od té doby, co jsem ji objevil jsem ji četl 20x. Ano 20 krát, opravdu si to počítám. Moje první kniha od Crichtona. Pecka. Kult. Dinosauři!!!

Co čekat od autora, jehož 90% napsaných knih bylo zfilmováno. To už něco vypovídá že?

EDIT: Nepřestává mě fascinovat, jak si tato kniha nachází stále nové čtenáře, což vidím na přibývajícíh komentářích zde.

06.03.2016

Válka s MlokyVálka s MlokyKarel Čapek

K Válce s mloky jsem se dostal skrz komiks v Abíčku, kterej jsem hltal s každým číslem.
A pořád se k němu rád vracím.

01.02.2019

Archa zrůdArcha zrůdPavel Fritz

Výboně napsaných 13 povídek(13 jak příznačně :-D). Každá na konci skrývá více, či méně očekávanou pointu.

U první jsem pointovost neočekával u dalších už tím pádem ano.
Z příběhů nechci nic vyzrazovat, přečtěte si sami.
Kvalita povídky zde znamená můj osobní pohled na to, jak se mi povídky líbily.

1. Bestie - Příběh o hledání, kde jsem měl jen takový malý záblesk, jak to asi skončí a ten záblesk se nakonec i vyplnil.
Kvalita povídky - 90% / Pointa - 80%

2. Konkurz na Boha - Pro mě asi nejslabší kus ze všech. Konec jsem čekával od první třetiny příběhu.
Kvalita povídky 50% / Pointa 50%

3. Smrt tančila mezi hvězdami - Jedna z kratších, leč o to údernějších povídek.
Kvalita povídky 100% / Pointa 100%

4. Hotel nekonečno - Nejkratší povídka, kde je konec opravdu nečekaný.
Kvalia povídky 80% / Pointa 100%

5. Odkaz mistra Rodrígueze - Povídka se středověkou tématikou. Prostý příběh, dobrá pointa.
Kvalita povídky 60% / Pointa 100%

6. Operace Orléans - Další středověk, ale říznutý sci-fi. Velmi zajímavý námět, ale konec celkem očekávaný.
Kvalita povídky 80% / Pointa 70%

7. Pod hladinou - Pro mě obyčejná povídka s velmi očekávaným koncem. Avšak jsem byl koncem překvapen.
Kvalita povídky 50% / Pointa 70%

8. To, co milovalo Arthura Brookse - Klasické sci-fi s prostým příběhem a očekávaným koncem ve stylu: Víte kdo, ale nevíte jak.
Kvalita povídky 70% / Pointa 90%

9. Druh ve zbrani - Zajímavá povídka s velmi, velmi nečekaným koncem. Překvapilo.
Kvalita povídky 70% / Pointa 100%

10. Archa zrůd - Dobré sci-fi s dobrým zakončením. Z tohoto světa a o osudech posádky bych si i rád přečetl něco více.
Kvalita povídky 80% / Pointa 100%

11. Kletba ticha - Zde jsem moc zaujat nebyl a konec byl velmi očekávaný.
Kvalita povídky 60% / Pointa 40%

12. Poklad Černého Lombarďana - Klasická povídka se zajímavým, ale netušeně tušeným koncem, který mohl být i v souvislosti s příběhem jiný a podle mě i lepší.
Kvalita povídky 70% / Pointa 80%

13. Zahrada slepců - Další sci-fi. Zajímavý příběh. Nečekaný konec.
Kvalita povídky 80% / Pointa 100%

28.09.2016

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Parádní a lepší než film, na který jsem si počkal a viděl ho až po knize. Asi tak pře několika minutami dokoukáno. :-D
To pátrání a luštění hádanek jsem prožíval s Parzivalem a spolu s ním se i zamiloval do Art3mis.
Jsem sice narozen 1990 a tudíž doba 80' her a filmů u mě neproběhla v takovým opojení, ale i tak jsem si knihu užil a přečetl skoro jedním dechem.

29.06.2018

Král a BůhKrál a BůhGraham McNeill

Musím říce, že jsem u zakončení této trilogie byl velmi zklamán.
Začátek snad ani nemusel být, jen nám ukázal, že Sigmarův svět není jen tralala pohádka s fialkama na jedné straně, ale i s vyvražďováním ze strany těch "hodných" na druhé straně.
Celkově se děj táhne a táhne, až je tu bitva a konec. Nic víc, nic míň.

29.06.2018

Řetězová reakceŘetězová reakceF. Kotleta (pseudonym)

Dost jsem se těšil při zjištění, že Spad bude mít další díl.
S velikou chutí jsem se začetl a spokojeně si mlaskal, protože to mělo vše, co jsem očekával kvéry, krev, kurvení (rozuměj erotiku, ale to slovo mi tam šlo líp). :-D

Bohužel někde v polovině knihy mi přišlo, že se Alice a děj točí jen dokola a nic se neděje a finální boj bude na posledních dvou stránkách.
Skoro tomu tak bylo, ale pak se to něčím opět změnilo a zase jsem si spokojeně mlaskal. A určitě by sérii slušelo ještě jedno zakončení. Popřípadě jako u Bratrstva pohled do minulosti(Leningrad), kde bych si rád přečetl o boji starý party o Prahu.

18.12.2018

Poutník z MohamedaPoutník z MohamedaLeoš Kyša

Můj druhý komentář.

Co s knihou udělá jméno autora. :-D Před pár lety skoro neznámý titul, jen pro pár zasvěcených a dnes, když se ví, že je to práce řeznického mistra Kotlety, taková chvála.

Ještě než jsem sám věděl, že je to Kotletovina, jsem si říkal, že by se měl tématicky vydat do vesmíru, že by mu military SF slušelo a hle.. ono už tu dávno bylo...

Snad by mohlo být pokračování, které by si tato série zasloužila...

11.04.2020

Velký král Přemysl Otakar I.Velký král Přemysl Otakar I.Vlastimil Vondruška

Kvalitní čtení, člověk se něco dozví. Doporučuji.

15.02.2015

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Nevím kam to napsat:
První dvě knihy se mi líbily, ale filmy ne, protože se moc předlohy nedržely. Třetí kniha: první polovina ušla, druhá byla nehorázná kravina. Zato s třetím filmem to mám obráceně, protože se zase drží předlohy. Snad tím posledním filmem napraví nepovedenou druhou polovinu knihy.
Mám pocit, že měla autorka rozepsanou třetí knihu, a když viděla ten úspěch knih celkově, tak chvátala s dopsáním třetí a celou její druhou polovinu zbabrala do nepřehledného gůláše.
To, že konec byl hodně předvídatelný, už od začítku ani neřeším.

10.06.2015

NesmrtelnostNesmrtelnostMilan Kundera

Zatím jediná kniha, kterou jsem od Kundery četl. Zaujal mě její název, ale obsah byl jak vědro zvratků. Nevím co na tom všichni vidí, mě to teda nic nedalo. Knihu můžete v podstatě otevřít na jakékoliv stránce a začít číst, zavřít a otevřít na jiné stránce. Žádný rozdíl.

Možná, ale opravdu možná jí dám druhou šanci, ale zatím mě nic nepřesvědčilo, abych tak učinil.

18.06.2015odpad!

Krajina nočních jezdcůKrajina nočních jezdcůFrantišek Niedl

Kvalitní pokračování Tasova příběhu. Líbilo se mi rychlé shrnutí předchozího děje na začátku knihy. Četlo se to skoro samo :-D Doufám, že bude další díl.

06.07.2015

Zpověď inkvizitoraZpověď inkvizitoraMichael Weber

jaede: já bych jim to právě doporučil, aby si uvědomili, jak je ta jejich víra pohodová...

03.08.2015

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistouPlzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistouVlastimil Vondruška

Velmi čtivé..začnete a nejde přestat, dokud nevíte, kdo je vrah. A ne vždy je to zahradník. :-D

17.10.2015

Truhla ze Zálivu smrtiTruhla ze Zálivu smrtiSvatopluk Doseděl

Celkově dobrý průměr, odvařený jsem z toho nijak nebyl.

Smrt je jenom slovo - Tuhle povídku záchránilo těch pár vtipů a rumu.

Šestačtyřicátej - Zde toho hororu moc není.

Truhla ze Zálivu smrti - Víte proč mají židi velký nos? Protože vzduch je zadarmo. A sex tu nenajdete.

31.10.2015

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Nelogické chování postav je vážně príma. Pokračování stáhla první díl ke dnu. Konec zřejmý od poloviny knihy nejméně. Pokud to mám třeba srovnat s trilogiemi jako Hunger Games, nebo Divergence, tak tohle je dobré dno.

30.12.2015

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

0% sex, 100% postapo, 200% Kotleta

04.06.2017

Čaroděj ZeměmoříČaroděj ZeměmoříUrsula K. Le Guin

Byl jsem překvapen. Ale nemile. Na to, jak je to vychvalované, tak jsem se celkem nudil. Plno popisů míst a názvů, hrdinův osud je znám už od začátku a i jak dopadne příběh nebylo těžké odhadnout. Pro mě špatná a nudná fantasy.
Jedna hvězda je za draka a druhá už ani nevím..

09.06.2017

Thanquolova zkázaThanquolova zkázaC. L. Werner

Klasická krysácká vychcanost v celé své kráse a jak to jen Thanqoul umí. Velmi vyvedené zakončení této série.

11.09.2017

Hrozny hněvuHrozny hněvuJohn Steinbeck

Dík knižní výzvě za druhou knihu v mém životě, kterou jsem nedočetl. Tohle opravdu není můj styl.
Třeba někdy, až nebude co číst, ji dočtu...

28.11.2017

Román o růžiRomán o růžiVlastimil Vondruška

Už od začátku jsem věděl, že se budu bavit, protože jména jako bratr Cretién a komoří Buzic jsou prostě dětinsky vtipná. :-D
Příběh je pěkné doplnění Oldřichova života před svatbou.
Knihy čtu postupně podle číslování a ne podle událostí v nich, nebo nějak náhodně a velmi mě baví se vracet k věcem, které byly zmíněny v předchozích knihách.

02.01.2018

21 úderů21 úderůF. Kotleta (pseudonym)

Jako další příběh z Koskových trampot tomu dávám plus, ale za ten zbytek je to tak trochu zklamání.
Mínus je absence sexu, která ke Koskovi a Bakulgovi patří.
Další mínus je reklama, ale ne ta v podstatě nevtíravá a samozřejmá, která nás doprovází celou knihou, ale ta, která je v poslední "kapitole", ve které vystupuje už jen Andrea.

A věta mimo: Už se těším, až bude nějaké Kotleťácké sci-fi. :-D

21.05.2018

Podivná svatba na LichniciPodivná svatba na LichniciVlastimil Vondruška

Tentokrát jsem se tolik nebavil jako u předchozích dílů. Neustále opakování Otova chování ať už ze strany Oldřicha, nebo celkově z vyprávění mě celkem nudilo.
A zápletka s vlasem byla hodně přitažená za vlasy. :-D
Jak píše níže V28 Kriminálka hadr. :-)
Ale aspoň jsem si knihu přidal do výzvy.

08.07.2018

Živí mrtví 27: Válka šeptemŽiví mrtví 27: Válka šeptemRobert Kirkman

Válka šeptem? No nevím, jestli by nešel udělat lepší překlad...

Jinak řteno klasicky dávno v angličtině, ale i tak tomu nemůžu nic vytknout..

A Negan, Carl s Lydií.. jo to můžu..

28.02.2019

Plástev jeduPlástev jeduJosef Pecinovský

chobot: Dočkal ses, Vrátil se. Už se těším, až si to přečtu.

04.12.2014

Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.Vlastimil Vondruška

Skvěle zpracovaný pohled na tehdejší dobu a zvyky. Dobrý úvod do začátku husitské revoluce. Těším se na další knihy.

19.12.2014

Příliš dlouhá swingers partyPříliš dlouhá swingers partyF. Kotleta (pseudonym)

Porce sexu a akce na Kotletu naprosto v pořádku, ale nějak mi v tom chyběl ten šmrnc Nářezů. Nevím, jestli to bylo tím rozdělením na kapitoly, i když to v podstatě navazovalo, nebo tím, že to bylo hodně o sexu, samozřejmě, čím víc, tím líp, ale aby mě to uchvátilo jako Trilogie, to nemůžu říct.
Plusy: Je to prostě Kotleta. Pěkná obálka.

22.12.2014