PierRe Vesper PierRe Vesper komentáře u knih

Teď poznáte Negana! Teď poznáte Negana! Robert Kirkman

Čteno hned jak to vycházelo v angličtině. Do sbírky určitě pořídím.

ALE ten tragický překlad názvu do češtiny? Jako pardon, ale od Crew bych očekával něco lepšího.

EDIT: Stejně jako ostatní speciály, které dokonce ještě vyšly dříve než ten Neganův, je i tento určen pro hardcore fans TWD. Nedozvíte se úplně všechno, ale i to, co zde je, vám pěkně doplní hlavní příběh, události a vývoj postav.

Určitě doporučuji si přečíst i ty ostatní speciály.

30.05.2019 5 z 5

Neodvratný osud Neodvratný osud Robert Kirkman

Taky nechápu překlad svazku... proč to nemohla být Jistá zkáza? Proč tak komplikovaně?

28.02.2019 5 z 5

Válka šeptem Válka šeptem Robert Kirkman

Válka šeptem? No nevím, jestli by nešel udělat lepší překlad...

Jinak řteno klasicky dávno v angličtině, ale i tak tomu nemůžu nic vytknout..

A Negan, Carl s Lydií.. jo to můžu..

28.02.2019 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

K Válce s mloky jsem se dostal skrz komiks v Abíčku, kterej jsem hltal s každým číslem.
A pořád se k němu rád vracím.

01.02.2019

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Dost jsem se těšil při zjištění, že Spad bude mít další díl.
S velikou chutí jsem se začetl a spokojeně si mlaskal, protože to mělo vše, co jsem očekával kvéry, krev, kurvení (rozuměj erotiku, ale to slovo mi tam šlo líp). :-D

Bohužel někde v polovině knihy mi přišlo, že se Alice a děj točí jen dokola a nic se neděje a finální boj bude na posledních dvou stránkách.
Skoro tomu tak bylo, ale pak se to něčím opět změnilo a zase jsem si spokojeně mlaskal. A určitě by sérii slušelo ještě jedno zakončení. Popřípadě jako u Bratrstva pohled do minulosti(Leningrad), kde bych si rád přečetl o boji starý party o Prahu.

18.12.2018 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Je to jiný. Je to divný. A mám z toho hlad.

29.09.2018 4 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Všechny příběhy velmi předvídatelné. Hlavní "vyšetřovatelé" ve více než polovině příběhů připomínají postavu Oldřicha z Chlumu.
Krátkost povídek zaručuje i dobrou čtivost.

01.09.2018 2 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Už od začátku jsem měl z té deníkovosti vyprávění pocit, že budu číst další Světovou válku Z, ale bohužel se tak nějak nestalo....

Všechno bylo dobré, prostě dobré...až to sklouzlo do průměru, kdy vás něco nadchne, zatímco jiná věc na stejné stránce nestojí ani za zmínku.

Velká škoda je i nepřeložení pokračování této knihy..no snad se někdy dokopu k přečtení anglické verze...

04.08.2018 3 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Tentokrát jsem se tolik nebavil jako u předchozích dílů. Neustále opakování Otova chování ať už ze strany Oldřicha, nebo celkově z vyprávění mě celkem nudilo.
A zápletka s vlasem byla hodně přitažená za vlasy. :-D
Jak píše níže V28 Kriminálka hadr. :-)
Ale aspoň jsem si knihu přidal do výzvy.

08.07.2018 3 z 5

Král a Bůh Král a Bůh Graham McNeill

Musím říce, že jsem u zakončení této trilogie byl velmi zklamán.
Začátek snad ani nemusel být, jen nám ukázal, že Sigmarův svět není jen tralala pohádka s fialkama na jedné straně, ale i s vyvražďováním ze strany těch "hodných" na druhé straně.
Celkově se děj táhne a táhne, až je tu bitva a konec. Nic víc, nic míň.

29.06.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Parádní a lepší než film, na který jsem si počkal a viděl ho až po knize. Asi tak pře několika minutami dokoukáno. :-D
To pátrání a luštění hádanek jsem prožíval s Parzivalem a spolu s ním se i zamiloval do Art3mis.
Jsem sice narozen 1990 a tudíž doba 80' her a filmů u mě neproběhla v takovým opojení, ale i tak jsem si knihu užil a přečetl skoro jedním dechem.

29.06.2018 5 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Jako další příběh z Koskových trampot tomu dávám plus, ale za ten zbytek je to tak trochu zklamání.
Mínus je absence sexu, která ke Koskovi a Bakulgovi patří.
Další mínus je reklama, ale ne ta v podstatě nevtíravá a samozřejmá, která nás doprovází celou knihou, ale ta, která je v poslední "kapitole", ve které vystupuje už jen Andrea.

A věta mimo: Už se těším, až bude nějaké Kotleťácké sci-fi. :-D

21.05.2018 2 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Velmi slabý díl, který stáhla dolů dějová linie Ludmily. S příchodem Oldřicha z Chlumu se příběh stává opět čtivým.

22.04.2018 2 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Parádní detektivka jako vždy, a když jsem si přečetl jméno Kunigunda, věděl jsem, že se budu bavit přímo královsky.

28.02.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Musím dát 4 hvězdy, protože jsem pořád čekal na to finálové PROČ? Jinak je to parádní.

22.02.2018 4 z 5

Hadí královna Hadí královna Josh Reynolds

Tak oproti Cestě lebek je to výborný posun dopředu, ale ve srovnání s Kingovou sérií, nebo Longovým pokračováním, je to pořád nedostačující.
Jestli Cesta byla za 10%, tak Hadí královna je přesně na 50%.. něco je nudné a nelogické oproti předchozím knihám a jinde se vyprávění dostává na úroveň Zabíječe.
Neurazí, ani nenadchne.
Mínusem pro mě určitě opět popis na obálce a tvrzení, že je kniha ze zabíječské série. Díle přeložení Khalidy na Chalidu a Nehekhary na Nehecharu.. nechápu...
zvlášť, když to překládá ta stejná paní jako vždy. To už by sakra měla tomu světu rozumět ne?

13.01.2018 3 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Už od začátku jsem věděl, že se budu bavit, protože jména jako bratr Cretién a komoří Buzic jsou prostě dětinsky vtipná. :-D
Příběh je pěkné doplnění Oldřichova života před svatbou.
Knihy čtu postupně podle číslování a ne podle událostí v nich, nebo nějak náhodně a velmi mě baví se vracet k věcem, které byly zmíněny v předchozích knihách.

02.01.2018 5 z 5

Na konci apokalypsy Na konci apokalypsy Ivan Adamovič

Některé povídky byly horší, některé slabší a u několika stačilo vypsat slovník technických názvů.

28.11.2017 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Dík knižní výzvě za druhou knihu v mém životě, kterou jsem nedočetl. Tohle opravdu není můj styl.
Třeba někdy, až nebude co číst, ji dočtu...

28.11.2017

Thanquolova zkáza Thanquolova zkáza C. L. Werner

Klasická krysácká vychcanost v celé své kráse a jak to jen Thanqoul umí. Velmi vyvedené zakončení této série.

11.09.2017 4 z 5