ph-m4367 ph-m4367 komentáře u knih

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Kniha se mi líbila měla docela plynulý děj i přesto že se v prvních asi 200 stranách skoro nic nedělo tak mě kniha bavila... Postavy mi přišly důvěryhodné a opravdové-Nejvíc mě zajímal Warner a to jak funguje jeho způsob myšlení a vnímání světa...Četla jsem si některé komentáře k této knížce a zjistila jsem že většina lidí zde kritizuje autorku a její styl psaní...Já jsem knihu četla v originále(angličtině) a chtěla bych podotknout že by čtenáři by neměli kritizovat autorku za její styl psaní nebo volbu slov pokud knihu nečetli v originále...Psaní číslicemi,přeškrtnutá a opakující se slova mají poukazovat na psychický stav a pochod Juliet...Nemůžu posoudit jak to vyznělo v češtině ale všechny tyto aspekty mi přišly naprosto přirozené a ani jsem nemrkla... Každopádné se mi kniha celkově líbila a popřečtení prvního dílu jsem si koupila i ostatní... Pokud se vám nelíbil styl psaní tak můžete svést vinu na překladatele protože Tahereh Mafi je skvělá spisovatelka respektovaná po celém světě.

12.07.2015 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Kniha byla zajímavě udělaná s prvky high-fantasy,thrilleru a dystopie... Postavy v knize byli hezky udělané a celkově měly hlobku... Líbilo se mi také to že andělé byli pojmenováni podle těch opravdových... Občas mi z knihy pobíhal mráz po zádech zvláště teda části ve kterých se dostali do té laboratoře se zmutovanými škorpiony. Myslím že autorka umí skvěle popisovat okolí a celkově má talent... Rozhodně si kupuju její další knihy doporučuji!:)

13.02.2015 4 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Styl psaní se mi v této knize opravdu líbil a nemohla jsem uvěřit jak rychle se to čte...K postavám a ději... Druhý díl mi přišel o hodně lepší než první hlavně kvůli prvkům z minulosti které autorka přidala a dala tomu ještě více tajemna... Opravdu mě dost štvalo že Maře nikdo nevěří(až na noaha) ale zároveň jsem chápala proč jí nikdo nevěří... Tak schválně kdybych k vám teď přišla z psychiatrické léčebny a řekla: Ahoj, můj bývalý přítel který se mě pokusil znásilnit je naživu po tom co se na něj zřítila budova,volně si tu pobíhá a mezitím se zabavuje tím že mě psychicky mučí... Neví jak vy ale já bych si nevěřila... Dalším důvodem bylo že Mara opravdu v minulosti měla psychické problémy a její halucinace byly vskutku pouze halucinace... Vždyť přece ani ona ze začátku nevěřila že Jude je ve skutečnosti naživu... Mary mámu jsem docela chápala jenom se o ní bála a navíc mi vzdycky přišla jako ten typ co potřebuje ke všemu důkaz a vzhledem k tomu že Mara důkaz neměla neuvěřila jí... Nejvíce mě ale zklamal Daniel... Byl to Mary velký bratr ale neuvěřil jí i přesto že jemu jedinému se snažila říct pravdu... Každopádně celkově jsem si knihu naprosto zamilovala a nemůžu se dočkat až vyjde třetí díl(neznámo kdy):)

09.02.2015 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Neměla jsem tušení do čeho jdu když jsem začala číst Osudný Polibek... Nikdy dřív jsem se nesetkla s takovým způsobem psaní... Jak vidím jsem asi jediná kdo četli Havraní Bratrsvo před Vlky z Mercy Falls... Tato kniha ze sebe přímo vyzařuje atmosféru v příběhu... Trochu mi sice dělalo problém ztotožnit se s Lilou ale nakonec se ukázalo že to je vlastně plus pro tuto knihu(alespoň u mě)... Poprvé jsem necítila že jsem ztotožněna s hlavní hrdinkou ale že já jsem samotná postava v příběhu... Měla jsem pocit jako že jsem v knize spolu s Lilou,Ganseym,Adamem,Ronanem a Noahem... Mohla jsem cítit ten teplý a hustý vzduch okolo sebe... Takovéhle pocity mi kniha dávala i když jsem byla venku a bylo příjemně chladno stejně jsem měla pocit že jsem někde v tropickém lese a dusím se horkým vzduchem... Užasně napsaná kniha dala mi celý nový rozměr kterým mohu hodnotit knihy... :)

15.10.2014 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jedna z mých nejoblíbenějších knih...Když jsem jí začala číst nevěděla jsem co čekat a ani jsem netušila že je to retelling. Někdy později v knize mi teprve došlo že je to udělaná podle popelky a zamilovala jsem si tu genialitu knihy... Normálně mě moc futuristické knihy nebaví ale tuhle jsem si doopravdy oblíbila...Trochu mě štve to že nemá originální obálku protože je opravdu překrásná... Cinder je skvělá a doufám že další díly budou také. :)

15.10.2014 5 z 5

Za zrcadlem Za zrcadlem Alina Bronsky

Tuto knihu už jsem četla dávno takže nemám zrovna nejčerstvější pocity ale řeknu jedno... Kniha mě hodně zklamala... Doporučila ji na zadní obálce moje oblíbená spisovatelka Kerstin Gier cituji: "Za zrcadlem od Aliny Bronské vám můžu opravdu vřele doporučit. Je to velmi chytrá a úžasná kniha"... Mám velmi smíšené pocity ohledně této knihy, přijde mi že tam rozhodně dost nevysvětlovali co a jak tam funguje... Prostě na mě najdou vybafne fakt že víly jsou jedny nejhorších nadávek ve společnosti Normality. Prostě mi ten svět nesedl... Ale každý má rád něco jiného kniha nebyla úplně špatná a ke konci mi i fakty v ní začaly dávat smysl... Váhám nad koupi dalšího dílu... Ale pravděpodobně si ho z čisté zvědavosti, zda autorka napsala druhý díl lépe, koupím. :)

14.09.2014 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

No... Musím přiznat že jsem od knihy zase tolik nečekala jelikož jsem byla předem upozorněna že není zas tak skvělá. Ale myslím že byla příjemná na čtení, ze začátku jsem se musela trochu nutit a děj v ní mě rozhodně nenutil jí číst nonstop ale řekněme že pokaždé když jsem jí odložila mě k ní táhla nevysvětlitelná zvědavost... Postavy jako takové se mi líbily jelikož ne všichni Clary na první pohled milovali a byli na ní milý jak to už ve většině knih bývá... (Možné spoilery) Jediný přitel Clary byl Simon a i v tom se pak probudilo cosi co mi nahánělo strach... Když viděl Clary a Jace spolu nějak ho to moc rozrušilo když vezmem v potaz že Clary ani nebyla jeho přítelkyně a samozřejmě se naštval i Jace. V tu chvíli neměla nikoho na koho by se mohla obrátit...Isabela Clary neměla ráda,Alek ji přímo nenáviděl,Luke se o ni nazjímal,Simon byl naštvaný a Jace raněn. Na chvíli byla Clary úplně sama. Prostě se k ní všichni otočili zády a to bylo unikátní(i když to dlouho nevydrželo). KONEC SPOILERŮ. Kniha se mi docela líbila a rozhodně si koupím i další díly. :)

14.09.2014 4 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Pustila jsem se do druhého dílu vampýrské akademie s vědomím že by měla být lepší než předchozí díl. Prvních čaśt knihy mi nepřišla zas tak zajímavá... Pak se na scéně objevily postavy jako Taša,Janine,Adrian a ty to víc oživily. Když se ti tři studenti(nebudu jmenovat nechci dělat spoilery) vydají zničit ty strigoje tak jsem si fakt rěkla že jsou to naprostí pitomci... Přece snad věděli že by nedokázali porazit všechny ty strigoje tam nebo ne? I Rose nedokázala porazit čerstvou strigojku(Natalie) natož plně vzrostlého strigoje(to se sice pak změnilo ale to o i nevěděli)... Každopádně následky tohoto výletu za strigoji byly strašné... Jinak kniha opravdu byla lepší než první díl rozhodně se těším na poslední díl ten bude určitě PERFEKTNÍ jelikož tohle je teprve druhý díl a už jsem naprosto okouzlena autorčiným psaním. :)

07.09.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Kniha byla napsána stylem který mě nutil ji číst dál i přesto že děj nebyl tak napínavý. Slyšela jsem hodně dobrých ohlasů na tuto knihu a proto mě trošku zklamala... Nicméně je to pořád skvělá kniha a spousta lidí říka že se každým dílem zlepšuje tak doufám že budou opravdu lepší. Tenhle díl byl však dobrý pro otevření příběhu a tak dávám 5*:)

07.09.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem si koupila protože jsem na ní slyšela hodně chvály... Nevím co si o ní mám myslet. Přijde mi trochu nevýrazná... Myslím si že to je převážně kvůli jejímu překladu. Když jsem poslouchala audio verzi té knihy namluvenou Johnem Greenem tak se mi líbila a smála jsem se tam kde jsem se v české verzi nesmála. Každopádně je to skvělá knížka a John Green má velký důvtip. Dokázal popsat věci z jiného úhlu pohledu a dává nám nakouknout do světa teenegera s rakovinou. Hazel se neužírala každý den tím že má rakovinu a řeknu vám... Ona žila každou sekundu svého života naplno... Někdy potřebujete dostat rakovinu abyste pochopili že zivot je risk.:)

29.08.2014 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Kniha se mi líbila a byla napínavá,děsivá a zajímavá. Jenom...Tak zaprvé, postava Daniela se mi moc nelíbila...přišel mi až moc dokanalý a taky mi připadalo že mě kniha jakoby nutila ho mít ráda(stejně tak Luce) vzhledem k tomu že jsem nedostala šanci Daniela poznat sem si ho nemohla zamilovat...Technicky vzato Luce Daniela zná teprve pár týdnů a už ho bláznivě miluje. Opravdu jsem se snažila mít Daniela ráda ale prostě to nešlo. I přesto že Daniel věděl že Luce zemře a budou troět její rodina a přátele tak jí nakonec sobecky políbil.(Chápu že ho spalovala vášeň,touha a bla bla bla) Naštěstí Luce neuhořela jako v předchozích mnoha životech Na druhou stranu Cam...Pořád mi není jasné jakou s Luce mají minulost. Ale i tak se mi líbil víc než Daniel. To jak na Luce byl hodný a choval se k ní hezky kdežto Daniel na ní vztyčil prostředníček... Mě okouzlilo. Cama jsem si zamilovala i přes jeho občasné výkyvy a taky to že je démon... Teď musím vypadat že jediný co mě zajímalo byli ti dva kluci ale tak to není napsala bych o knize jako takové ale na to už je tu dost komentářů takže jsem se rozhodla podělit o můj názor ny ty dva...:)

10.08.2014 4 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Kniha mě překvapila tím že její podoba byla v R formě a já obyčejně mic takovéto knihy nečtu, avšak autorka to zas vylepšila svým úžasným talentem popisovat věci. Její způsob přirovnání některých věci k jiným je naprosto skvělý a originální. Musím však uznat že v některých částech knihy jsem se trochu nudila protože Eureka se ani nesnažila navázat kontakt s okolním světem. Brooks mi přišel jako klasický nejlepší kamarád prostě ne moc originální(až na tu část s Atlasem). Ander naopak mi přišel docela osobnostně zajímavý(ne vzhledově až na ty tyrkysové oči) to jak na první pohled vypadal sebevědomý ale taky ti že dokázal na Eureku zírat aniž by se cítil nějak trapně on nebo dokonce i samotná Eureka. Také to že Ander svou sebevědomiu slupku neovládal natolik aby jí Eureka nedokázala prokouknout. Shrnutě si myslím že je to popisově zajímavá kniha a dějově též=krásna kniha.

26.07.2014 4 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Tohle je vskutku úžasná kniha... I přesto že jsem v některých částech měla drobný problém pochopit jak to cestování v čase funguje jeho paradoxy a i celkové následky, jsem si knihu užila naplno. Spisovatelka má skvělý styl psaní a je to velká škoda že kniha není tak populární a nezná ji tolik lidí protože je opravdu výjmečná. :))

12.07.2014 5 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Nevím co si mám o této knize myslet...Musím uznat že měla něco do sebe...To, že si nesmí lidé v této ''dokonalé'' společnosti vybrat partnera mě zaujalo... Taky je velmi zajímavé že tentokrát se hrdinka vrací spíše k minulosti... Třeba že si schovává starou báseň a celkově se zajímá o minulost... Kniha jako taková se mi docela líbila... Nevím jestli si chci koupit další díly... Chtěla bych vědět jestli bude Cassia vést vzpouru vůči společnosti protože to bych asi už nezvládla...Ale něco mi říká že ta vzpoura bude takže vážně váhám...Myslím že 3 hvězdičky jsou přesné... Kniha byla dobrá:))

09.07.2014 3 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Od Jacqueline jsem četla poze čtyři knihy a to byly: Moje sestra Jodie,Vzdušné zámky,Lekce lásky a Miláčkové. A i přesto že jsem četla pouze čtyři tak si myslím že Vzdušné zámky byli nejlepší. Ani nevím proč ale u prvního dílu této trilogie jsem brečela nejvíc bylo to strašně smutné a já se nedokázala udržet. Když mi kamarádka popisovala tuto knihu čekala jsem něco úplně jiného.

Její popis zněl přiližně takto: Vše se to odehrává v Anglii v 19. století a Hetty je umístěna do nalezence. To jí překazí plány vzít si nevlastního bratra(to mě překvapilo).

Vím je to krátký popis ale z toho co mi popsala bych řekla že Hetty a Jem budou uprchlí milenci ale nic takového. Kdyby se mi kamarádka zmínila o tom že je to od Jacqueline tak bych si jí asi nepůjčila ale teď jsem ráda že jsem si jí půjčila protože jse vskutku úchvatná. :))

08.07.2014 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Knížka rozhodně nebyla taková jakou jsem ji čekala a na začátku bylo vše velmi matoucí. Ani v půlce knihy jsem se pak nedozvěděla odpovědi na tyto otázky a možná proto jsem se nedokázala soustředit na děj příběhu. ale má i svě plus a to je zajímavý námět pohádkových bytostí. Líbilo se mi že hrdinka, i přesto že je princezna, musela dělat po nějakou dobu manuální práce a nebyla hýčkaná a obskakovaná všemožným služebnictvem. Ash temný princ... musím říct... jak očekávané, samozřejmě Meghan je princezna tak přece musí mít i svého prince. Pocelou dobu knihy jsem byla rozpolcená a nedokázala jsem určit toho kdo se mi líbí víc jestli Ash nebo Puk. Pořád ještě netuším kdo z nich je mi milejší ale snad se to dozvím v dalších dílech :))

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Tessiu jsem dostala k narozeninám jinak bych si jí asi nekoupila... Obálka mě moc nezaujala... Jinak na začátku mi dala zabrat a v jednom momentu jsem si myslela že jí snad nedočtu ale nakonec se to rozproudilo a mě se to začalo číst lépe takže jsem jí dočetla a docela se mi i líbíla. :)

08.07.2014 2 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Tuto knihu mi doporučila kamarádka a čekala jsem knihu na zabití času ale nakonec se z ní vyklubala docela pro mě důležitá kniha. To že je tak tenká mi říkalo že to bude oddechovka ale ona není. Spisovatelka dokázala napsat úžasný a působivý příběh na pouhých 240 stranách což je neuvěřitelné. Kniha je působivá a má váhu.

Spoilery!
K příběhu a postavám jako takovým musím říct že byli v celku zajímavé zvláště teda tři kamarádky čarodějnice vázané smrtí kamarádky. Upírku Jennu jsem měla ráda protože i přes odpor který k ní cítili ostatní studenti nesklopila hlavu a snažila se. Sophie mi nějak zvláštní nepřipadala.Zjištení o Archerovi na konci knihy mě velmi překvapilo a přinutilo mě půjčit si další díl.

Kniha jako taková je úžasná a je vhodná pro lidi kteří nemají moc lásku ke čtení vhledem k tomu že je tak tenká. :)

08.07.2014 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tento díl z celé série Odkazu Dračích jezdců byl podle mě nejnudnější ale chápu to že musel Pan Paolini napsat delší úvod vzhledem k některým složitostem v knize. Ke konci knihy mě to opravdu začalo bavit a když jsem se dostala k ostatním dílům tak jsem je přečetla bez problémů. Tento díl celkově nebyl úplně k zahození ;)

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tohle byla moje první kniha od Stephena Kinga a musím uznat že má úžasný styl psaní... ale... v některých částech knihy sem si říkala jestli na tohle vůbec mám žaludek ale zvládla jsem to. Když jsem knihu četla cítila jsem se strašně zvláštně jako bych začínala trochu bláznit stejně jako hrdinové knihy... Při čtení zadního popisku knihy jsem se trochu bála že se třeba taky proměním v psychoaptického vraha po přečtení knihy což se naštěstí nestalo :)