petuzla5591 petuzla5591 komentáře u knih

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Wow, tak tohle byla pecka od samého začátku. Nádherná obálka, skvělé grafické zpracování uvnitř knihy a perfektně vymyšlený příběh. Autorka si mě naprosto získala a já doufám, že další díl vyjde brzy!

27.08.2023 5 z 5

Syn lidstva Syn lidstva Adrian J. Walker

Skvělá kniha se zajímavou myšlenkou. Moc se mi líbila. Bavilo mě sledovat rozvíjející se emoce chladné Imy. Kniha se mi líbila možná dokonce o malinko více než Běžecký klub.

21.08.2023 5 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Tento příběh jsem měla tu čest číst ještě před vydáním, v beta verzi a už tehdy se mi moc líbil. Zaujal mě příběh žen, kterým tragická událost změnila celý život.
V první knize sledujeme Cornelii, do které jsem se dokázala vžít a oblíbila jsem si ji. Zpočátku milá, krásná, úspěšná a snad i naivní mladá žena však projde značným vývojem. Obdivuji ji, lituji ji a mám pochopení pro vše, co udělala. Ráda bych jí byla přítelkyní, které by se mohla svěřit.

Jelikož jsou vztahy pro hl. hrdinku důležité, v knize se vyskytuje romantika. Zjistila jsem, že čistě románky číst nezvládám. Ale když se romantická linka vyskytuje ve fantasy nebo sci-fi, je to jiné kafe. V této knize se mi romantická linka moc líbila a mohu vám prozradit, že i když jsem knihu už jednou četla, finální události pro mě byly naprosto nečekané...

A také bylo zajímavé sledovat, kolik lidí se ke Cornelii obrátí zády, když nejvíce potřebuje.

Suma sumárum, já jsem naprosto spokojená s výsledkem.
Krásná obálka, jak přední, tak zadní strana.
Stránky mi ubíhaly pod rukama a příběh mě moc bavil, stejně tak hlavní hrdinka a další postavy. Kniha má příjemný formát, měkkou vazbu a 330 stránek, takže se dobře drží a není ani nijak zdlouhavá.
Er forma, kterou mám já osobně ráda, se k příběhu hodí.

Právem se tento titul řadí mezi mé nejmilejší a já doufám, že autorka bude s Hrdinkami budoucnosti pokračovat. Vlastně bych uvítala pokračování hned teď!

Je mi jasné, že kniha nesedne všem, ale pokud vás zaujala, zkuste jí dát aspoň šanci.

23.05.2023 5 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Naprosto se ztotožňuji s komentářem Špekyn. Kniha mě moc bavila, byla plná emocí, ale vadily mi četné chyby v textu a někdy je těžké se zorientovat v postavách. Jinak super.

08.04.2023 4 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Celkem inspirující a milý příběh o cestě dvou rozdílných žen, jejichž životy se protnou smutnou událostí. Moc mě bavily vedlejší postavy a deníkové zápisy babičky a k tomu přiložené recepty byly super. Určitě podle nich něco upeču. Celkově za mě moc fajn oddechovka.

25.09.2022 4 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Překrásná obálka s úžasným obsahem. Skvěle převyprávěné pohádky, kdy do nich autor mistrně zapracoval různá témata, která perfektně odráží dnešní dobu. Pohádky končívají jinak, než je známe. Ale jsou sakra boží.

14.08.2022 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Moc fajn oddechovka, u které jsem se mnoho přiučila a navíc si ověřila, že práce s lidmi je všude stejná. Rozhodně doporučuji.

01.07.2022 4 z 5

Moje cesta do fantazie Moje cesta do fantazie Lenka Poláčková

Nejprve musím napsat, že jsem milovníkem anime a filmu studia Ghibli a nevím, zda kniha sedne i lidem, kteří to nesledují. Milounká a krátká feel-good romance. Květa je uvěřitelné hlavní hrdinka, která mi přirostla k srdci. Klárka byla úplně boží a Vil a jeho Totorovský úsměv úplně sladký. Líbil se mi i Jarda. Příběh plný filmů studia Ghibli s nádechem posečené trávy a vůní letních večerů při opékání špekáčků.

27.04.2022 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Když jsem knihu začínala číst, měla jsem čtenářskou krizi. Díky příběhu Mariny a Jakuba jsem ji však překonala. Kniha má nádherné grafické zpracování. Nevím tedy, co paperback, ale hardback každopádně. Kniha má krásnou obálku, pod přebalem je také překrásná. Má vymazlenou ořízku a vnitřek je taktéž moc hezky zpracovaný a jsou tam mapky! Ke knize jsem si navíc přikoupila i tematické záložky a obálky s kartičkami, které se hodily k příběhu a byl to úžasný nápad! Moc mě bavilo obálky otevírat a bylo to milounké zpestření. A teď samotný obsah. Autorka píše velice čtivě. Nechtělo se mi knihu odkládat. Postavy jsou skvělé. Marina, Jakub, Erika, táta Mariny...zkrátka boží. A příběh se mi moc líbil. Romantiku moc nečtu, ale tohle bylo velmi aktuální (covid) a navíc příjemné čtení. Postavy mají své problémy, nejsou vždy upřímné, ale mají pocit, že to není potřeba. Kniha krásně ukazuje, že lidé si navzájem do hlavy nevidí a je potřeba mezi sebou komunikovat! Úžasná kniha a já doufám, že nás autorka poctí další knihou. Mimochodem velmi krásné poděkování.

09.03.2022 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Kniha je rozdělena do několik časových rovin, které se střídají a my tak můžeme sledovat vyšetřování napříč časem. (1997 - 2011) Příběh, otevírá nejedno lehké téma, autor se k nim však moc nerozepisoval a myslím, že v tomto typu literatury je to dobře. Thrillery by si měly udržet svižné tempo. Miren mi jako postava neuvěřitelně sedla. Postupem času odhalujeme její hrozivé zážitky, činy, kterých se dopustila, i když její pohnutky dokážu pochopit a snažíme se společně s ní najít ztracené dítě, které postupem času roste. Myslím, že autor skutečně umí psát a doufám, že budeme mít šanci přečíst si další z jeho knih v českém jazyce.

Sečteno a podtrženo je to skvělý příběh. Svižný, čtivý, napínavý, emotivní a já Vám titul doporučuji.
4,5⭐

25.02.2022 5 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Krásné vyprávění o dvou mladých ženách, které najdou lásku. Moc se mi líbilo prostředí poškozené Anglie. Také mě moc bavily hlavní hrdinky. Ze začátku jsem měla raději Alison, ale jakmile se pohledy vyměnily, změnila jsem na ni názor. V knize se vyskytují i nelehké věci, kterými si obě hrdinky musely projít. Vcelku hodnotím velice kladně. Autorka píše skvěle, mám z knihy krásný pocit a budu doufat, že se autorce podaří splnit její přání o svatbě.

07.10.2021 5 z 5

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

Kniha se mi líbila trochu méně, než Příběh magie, ale jinak mě bavila. Autor zde předvedl čarodějnictví a stránky mi ubývaly pod rukama. Těším se na další díl.

02.07.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Opět milá feel-good oddechovka na léto. Ava mě bavila více než Mei, na druhou stranu z kluků u mě vede Liam. Přesto je Chris fajn.
P.S. Ty popkulturní narážky jsou prostě boží.

30.06.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Krásný příběh plný zrady, bolesti a hlavně lásky. Kouzelné čtení o baletce a sběrateli přání se zde prolíná s příběhem vojáka a otrokyně pracující na plantáži. Určitě se ke knize ještě vrátím.

29.06.2021 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Kniha mi byla doporučena a páni, jak jsem ráda, že jsem ji nakonec zkusila. Kniha je velice čtivá a poutavá. Postavy jsou skvělé a já se moc těším na další díly.

22.06.2021 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Za mě skvělé pokračování slušně rozjeté série. V tomto díle je nečekaně více magie a to se mi moc líbilo. Dozvěděli jsme se o nové zemi zajímavé informace a kniha navíc skončila tak, že se máme na co těšit. Doufám, že se brzy dozvíme, jak příběh bude pokračovat. ️

19.06.2021 5 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Ze začátku jsem moc nevěděla, co čekat. Ale to, co jsem dostala mě posadilo na zadek. Když začnou věci zapadat do sebe, bylo to šílené a není to nic, co by se nemohlo stát. Skvělý Young adult thriller, který jsem nedokázala odložit.

13.06.2021 5 z 5

Pravda leží zde Pravda leží zde Lindsey Klingele

Fajn čtení, které mě nutilo číst neustále dále. Zajímavé rozuzlení, přesto jsem čekala malinko více.

13.05.2021 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Páni. Tohle bylo zase trošku jiné, ale stejně dokonalé, jako Nevlastní sestra. Miluju autorčin styl psaní a doufám, že po fantastickém epilogu se dočkáme dalších rettelingů.

30.04.2021 5 z 5

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Theodora Stonewall

Osud spojí dohromady tři smrtelníky, kteří se vydávají na nebezpečnou výpravu s vidinou blyštivých zlaťáků. A je to opravdu nesourodá trojice.
Pipin, prostoduchý "elfí" kouzelník, se vydává do drsného světa za hranicemi jeho rodné vesnice. Cestou potkává Eiri, která věří, že být zlodějem je dobrodružství a Sebase, nepříjemného hraničáře, který se žene za penězi.

Kniha mi byla nabídnuta autory za upřímnou recenzi. Autoři si ji vydali samonákladem. Když jsem si přečetla anotaci, hned jsem si vzpomněla na Pána Prstenů, o to více jsem se na knihu těšila. Moc mi sepisování recenzí nejde, ale budu se snažit.

Začnu tím, co se mi nelíbilo:
* chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla a než se začala dít nějaká akce
* občas mi to přišlo trochu zdlouhavé

Klady:
* bohatý jazyk, autoři mají skvělou slovní zásobu
* originální ilustrace, pěkně zpracované názvy kapitol
* zajímavě napsané postavy, které mě bavily
* Pipova naivita byla někdy dost zábavná
* hodně akční závěr, který mě ve výsledku dost překvapil

Ve výsledku mě kniha bavila. Styl vyprávění a bohatý jazyk skvěle popisuje prostředí světa a zároveň dodává život zajímavým postavám. Pipin je hodně naivní a situace, do kterých se dostává jsou opravdu k smíchu. Nedá mi to ho nepřirovnat k pandě Po z filmu Kung Fu Panda, kde Po taky netušil, že jeho kachní otec není jeho skutečný otec. Protože Pipin není elfům vůbec podobný, je malý a na bradě mi raší vousy, které si holí. On se však za elfa považuje. Eiri jsem si hned oblíbila. Dívka, toužící po dobrodružství a proto se přidá k cechu zlodějů, kde plní jednodušší úkoly. Drobné krádeže, shání vybavení a podobně. Sebas mi k srdíčku ale moc nepřirostl. Je to tak trochu narcis, bych řekla. ???? Ale zajímavé byly i další postavy. Hlavně bratři Malletové, jsou skvěle napsané postavy. Ač příběh vypadá na milou fantasy, nachází se zde spousta akce a nechybí ani drsné scény a zabíjení. Takže to máme elfy, trpaslíky, cechy, zloděje, kouzla, dobrodružné výpravy, propracovaný příběh....No prostě fantasy se vším všudy. Myslím, že autoři rozjeli super sérii a přeju jim mnoho úspěchů na poli literatury.
Hodnotím 4/5 *
Moc děkuji za možnost si knihu přečíst.

04.03.2021 4 z 5