petusska01 petusska01 komentáře u knih

Všetky cesty vedú sem Všetky cesty vedú sem Mariana Zapata

Zapata je v tomto proste najlepšia. Nikto nepíše slowburn romantiku ako ona. Aj táto kniha je topka. Ozaj, práve som ju dočítala a vôbec by mi nevadilo začať odznova. Taktiež som ju nevedela odložiť z ruky a včera som ostala dosť dlho hore! To je záruka kvality! Rhodes s jeho mlčanlivosťou bol krásnym tichým hrdinom, a Amos, to bol zlatíčko. Ora mi niekedy trosku liezla na nervy ale zato, jej činy a zabíjacke úsmevy boli veľmi vtipné a odvážne. Zapata ma previedla rôznymi aj silnymi emóciami počas celého deja a to je neuveritelne ako to dokáže! Ešte aj na posledných stranách to bolo až citeľné, ten pokoj, tá láska. Ozaj aj po odložení knihy mi behajú hlavou rôzne myšlienky,ktoré boli vyslovené. Aj keď sa možno neviem stotožniť so situáciami, ktoré zažívali hlavné postavy, myšlienky, ktoré tam odzneli sú silné a všeobecne platné pre tých, ktorí vnímajú. Krásny príbeh.

10.04.2024 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Jooooj, smutná som, že sa to už skončilo. Veruže som si tam obľúbila dosť postáv. Layla od prvého dielu riadne dospela. Ozaj, že by som povedala, že vďaka Layle a Rothovi a jeho podpore je táto séria vhodná pre mladé dievčatá, ktoré hľadajú sami seba, nevedia zapadnúť a že aj vďaka Laylinej ceste si nájdu takú tú vlastnú seba hodnotu, sebadôveru... Veľmi pekne to tam bolo ukázané. Ale samozrejme trojka sa rozsekla a Layla si musela vybrať. S voľbou som bola spokojná :) akčné scény boli ozaj fajn, udržiavali ma v napätí. Okej, možno nejakú tú zápletku som trošku rozlúskla vopred ale nevadilo mi to. Ten koniec mi nestačil, chcem ešte a ešte a ešte. Veľmi príjemná séria, odporúčam. Cítiť trosku že je to pre mladšie ročníky, ale mňa to veľmi chytilo. Niektoré myšlienky tam boli relatívne hlboké, bolo to vtipné, sexi aj romantické, dynamické a akčné!! A inak, dosť som si išla tie tetovania, tých pokrvníkov.

05.04.2024 5 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Dočítala som. V niektorých pasážach už som nebola ďaleko od toho to odložiť. V konečnom dôsledku je to milý príbeh. Aj originálny, teda takúto "rodinnú históriu" a dôvod odmietania vzťahu som veru ešte nezažila. Celkom je mi aj ľúto, že ani Dax a ani Wren sa nestali mojimi obľúbencami. Dax mi prišiel trošku nezáživny a vlastne to, že nevedel dodržať svoje slovo ani cez pocit viny mi trosku vadilo. Podľahol, namotal Wren ale nedotiahol nič do konca. A potom zas zranil ďalšiu. Naozaj musím povedať, že Wrenin otec bol hrdina tohto príbehu. Epilóg sa mi nepáčil. Beztak mam ale autorku rada a určite si prečítam ďalšie knihy. Jej príbehy patria určite do batohu do vlaku ci na dovolenku, sú pútavé, čítavé a jednoduchšie. Pozdvihnú náladu. Táto mne však osobne nesadla.

01.04.2024 2 z 5

Church Church Jay Crownover

Na začiatok si povedzme, že toto je celkom kvalitná séria. Niektoré časti samozrejme viac, niektoré menej, ale predsa len, 9 príbehov, relatívne originálna tematika a pritom všetko prepojené...Oceňujem to. Táto časť sa mi zdala trošku nudnejšia. Dixie je skvelá osôbka, v minulých častiach sme mali možnosť si ju dosť obľúbiť. Tak isto Church, tajomný, sexi veľký chlapík, zlomený osudom. No kto by ho nemal rád. Až teda na to, že bol nudný. Kebyže táto časť nemá tú kriminalnu zápletku, asi by som spala. Veľmi často som sa pristihla, že som začala čítať a zrazu som dakde na sociálnych sieťach. Tak som sa k tomu vrátila a zas som bola dakde inde. Pritom ozaj musím povedať, že sa v knihe nachádzali hlboké myšlienky na zamyslenie, platiace viac menej pre každého. Hlavne Julian bol veľmi príjemná múdra postava. Epilóg oceňujem, že nebol presladený ako to často býva, ale veľmi realistický :) celkovo odporúčam celú sériu a uvidíme, ako dopadne Wheeler, Poppy a sestra Dixie.

21.03.2024 3 z 5

Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

Dávam 2 hviezdy lebo sú tam hokejisti a túto tému mám rada :) bohužiaľ však, to je asi všetko. Možno kebyže začínam s čítaním o hokejistoch, s nejakými tými romanťárnami tak by to bolo fajn. Alebo kebyže som mladší ročník, tak by mi to stačilo. Ale takto... za mňa sklamanie. Išlo to veľmi po povrchu, nebolo to vtipné, nebolo to romantické, zápletka bola predvidateľná a aj tak akoby ani nebola...bolo to všetko také rýchle, nedostatočné...a musím sa priznať že sexi scény som preskakovala lebo toľko slov sa dalo použiť a bolo použité stále dokola len jedno...necítila som ani chémiu z hlavných postáv.... no, ako jednohubka, popri sledovaní telky je to okej. Ale pre náročnejších čitateľov určite nie. Škoda.

12.03.2024 2 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Ono to mohol byť taký krásny príbeh...ale no nebol. Rebecca panebože je veru prototypom workoholika z dôvodu detskej traumy z otca, inak to nevidím. Už dávno mala navštíviť odborníka veru. Hudson, ktorý jej pomáha sa uvoľniť je fajn, aj keď veru ako viac menej okrem sexu nechápem čo z nej mal...nebola ani milá, ani sa o neho za mak nestarala. On jej robil služby kade chodil no. Ja mam rada samostatné a cieľavedome zeny v príbehoch. Ale toto bolo priveľa. Koniec bol nedotiahnutý- ako dopadla výstava? Kto bola tá blondínka? Zmenila pracovnú kultúru Rebecca, vhodnú pre ženy? Mam dojem, že romantika tu až tak nebola, nepoznali sa skoro vôbec a popravde niektoré tie sexi scény som už preskakovala, lebo som chcela dej, avšak som ho nenašla. No ale niečo pozitívne- áno bola to oddychovka, sexi chlap, sexi scény, vtipné scény s rodičmi...Dalo sa z toho vytrieskat oveľa viac, škoda.

25.02.2024 3 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

No, ten začiatok bol... no skoro som to odložila na neurčito. Lucy na začiatku nie je zrovna mojou šálkou kávy u žien... Asher je takým tým prototypom chlapa, ktorý sa nejako extra neprejavuje ale teda vieme ze je silný, bohatý, tajomný, nebezpečný a má rád čiernu (prevraciam oči). Ukázal sa teda ako dobrý pozorovateľ a celkom empatický. Lusy sa mi páčila v momentoch kedy sa starala o druhých a o Ashera, inak bola tiež taká nemasná- neslaná. BTW som stále čakala na nejakú akciu, kde by bola Lucy v ohrození života a Steve by tam hral teda tú hlavnú rolu ale nikde nič a zrazu bol koniec. Určite som čítala omnoho lepšie aj čo sa týka mafie (skoro žiadna tu nebola) aj sexi boháča a študentky aj fejkového zasnúbenia.

17.02.2024 2 z 5

Americký experiment Americký experiment Elena Armas

Príjemné. Bolo to také pokojné romantické prostredie, viac menej žiadne drámy alebo prekvapenia, dej plynul pohodlne a ľahko. Veľmi som si oddýchla pri tomto, žiadne veľké negatívne alebo teda pozitívne emócie so mnou nemávali, takže taká kniha vhodná na letnú dovolenku podľa mňa:) Lucas aj Rosie boli veľmi príjemné postavy, páčili sa mi, ich myšlienky boli viac menej rozumné a pochopiteľné, žiadne otravy stále dokola... Na jednu stranu áno, bolo to také pokĺudné, čoz je fajn. Na druhej strane, bolo to také pokľudné, čoz nie každého bude baviť. Mne sa to páčilo :) Lucas bol veru sexi a veľmi dobrý chlapík

13.02.2024 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Popravde som to veru nečakala. Nie je to dej taký, že by som z toho bola úplne uvarená, ale viac menej to bolo vtipné. O nejakej romantike by som asi nehovorila, nakoľko tam išlo o jednu noc a potom už mám dojem, že išlo len o plánovanie, hádanie a rozpravy s kamarátkami. Epilóg bol vtipný a milý. Hĺbku by som v tomto príbehu asi nehľadala, ale teda ako takú jednoduchú jednohubku na daždivý deň určite odporúčam. Čo mi nejde do hlavy je, že prečo z ničoho nič kráľovská rodina obrátila a čo je na tom najhoršie, že kto preboha vyberal titulku tejto knihy. Tá vyzerá ako z nejakého lacného harlequínského braku a teda takmer som to kvôli tomu nečítala. Hrôza hrôza.

18.01.2024 3 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

Rada čítam príbehy s hokejistami :) alebo teda športovcami. Nathan a jeho kamoši teda boli jasná topka v tejto knihe. No a potom Anastasia, ktorá mi nebola na začiatku veľmi sympatická. Skôr by som povedala, že mi začala byť sympatická až keď sa skamošila s hokejistami:) aj tak ale som niektorým jej rozhodnutiam nejako nefandila, najmä teda čo sa týka toho zloducha v príbehu. Držala som Stasie palce nech precitne už konečne...Čo sa týka Epilógu, tak to je veru riadny záver, fajnovo som sa zasmiala :) nebola to úplne najlepšia kniha z tohto prostredia, ani čo sa týka romantiky ale celkom som oceňovala sexi scény a kamarátstva medzi postavami. Za mňa môže byť!

03.01.2024 4 z 5

Veci, ktoré v nás ostanú navždy Veci, ktoré v nás ostanú navždy Lucy Score

No musím povedať, že som celkom nadšená. Začiatok bol taký, že som si musela trošku zvyknúť. Ale inak vyzdvihujem humor a prekáračky medzi Noami a Knoxom ako aj medzi bratmi či ostatnými ľuďmi z mestečka. To vytvorilo super atmosféru. Do toho samozrejme "detektívna vsuvka" a ešte aj dráma v podobe Knoxovho traumatu. No ale našťastie sa všetko vysvetlilo l a mohli sme si aj naďalej užívať chémie medzi hlavnými postavami. Ten koniec bol taký sladký, až som z toho nemohla :) jednoznačne sa mi to však páčilo, celkom sa teším aj na pokračovanie:)

03.01.2024 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

No, tá anotácia a príbeh vyzerá taaaak jednoducho, taak romanticky a zrazu vás dostane do takého kolotoča emócií, že som sa z neho nejako nevedela vyhrabať. Kristen mi bola sympaticko nesympatická. Samostatná žena, vtipná drzá skvelá kamarátka, odvážna a silná čo sa týka zvládania ochorenia, aj toho psychického OCD (a tráum z detstva). Čo bolo nepekné, bolo jej áno- nie správanie sa k Joshovi. Áno, bolo to logicky vysvetlené, ale bolo to hrozné. Lebo Josh to bol dokonalý chlap. Ozaj áno. Ale príbeh ich dvoch bol skvelý, ozaj ma udržiaval v napätí, rozduchaval emócie. Skončilo to krásne, spoločné boli veľmi silný. Čo nemôžem autorke odpustiť je príbeh "naokraji" ktorý dopadol veľmi smutne. Ozaj som verila... Ozaj oceňujem ako autorka sa pustila do "osvety" o neplodnosti a problémov s týmito ženskými vecami. Nie je to bežné, nie je to jednoduché vložiť do romantickej knihy. Rozumiem, že možno to nie je najlepší príbeh ktorý som čítala. Ani štýl a ani postavy. Ale bolo to iné a malo to prvky kvalitnej literatúry ako vtiahnutie do deja, emocionálne tornádo, skvelí priatelia a prítomnosť zloducha ;)

21.12.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Príjemný a celkom originálny príbeh. V niektorých častiach veľmi emotívny, v iných zase taký ľahký až pochabý, vtipný. V niektorých pasážach zase trošku nudný a niektoré boli zase dramatické a dynamické. Nakoniec to bol aj taký príbeh poučný, o hľadaní samého seba, nekonvenčných putách a rodinách, láskach. Mojou chybou asi bolo, že som sa nevedela "napojiť" ani na Beccu, ani na Mika, inak by som asi bola nadšenejšia, ale takto som bola "iba" divákom. A je to v poriadku. Bolo to milé, príjemné, vtipné, prízemné aj hlboké...človek si v tom nájde kadečo asi :) Autorku budem sledovať, čo prinesie nabudúce.

10.12.2023 4 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

Pokračujeme v sérii a viac menej aj v rovnakom duchu. Knihu by som hodila do preč hneď na začiatku (nebyť toho, že ju čítam v mobile) lebo ten úvod veru Valentinu v dobrom svetle vôbec neukazal. Tie jej monológy a myšlienky k sebe samej, party k narodeninám...To tak pre 17 ročnú slečnu, nie 26 ročnú (spoiler!!!) mamu. Ale no dobre. Podobná osobnosť ako Brooke, podobný koncept ako prvá časť. S tým rozdielom, že tu prišlo viac k takej mafiánskej zápletke. Koniec bol tiež celkom dramatický. Na rozdiel od prvej časti, tu bola bonusová kapitola dosť dobrá a riadne vtipná. Takže, pokiaľ vás prvý diel namotivoval a tiež chcete vedieť, kde je ksakru to USB, čítajte ďalej. Ja si prečítam, lebo asi najviac na celej knihe ma baví vzťah 4 bratov. Tie ženy no, sú také, že prežijem...BTW. Ja som diabetik a celkom ma hnevali mierne nezrovnalosti v tom, čo sa tam dialo. Až by som povedala že tam boli chyby, ale neviem či autorka pochybila alebo chyba v preklade. Ale dávala by som si na to pozor. A démonské ochorenie a slabosť? Och bože.

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Priznávam sa, že som sa tejto knihe kvôli jej anotácii dosť vyhýbala. Obávala som sa takých tých depresívnych myšlienok, problémov, negatívnych emócií, prehnanej zápletky...proste musela prísť tá správna nálada. A ja som veeeeľmi príjemne prekvapená! Temnota nebola, samozrejme Abbi mala aj slabé chvíľky, ale celkovo pri uzdravovaní bola cítiť jej nádej. Taktiež ten rozporuplný vzťah, ktorý mal David k Abbi a jej rodine, bol autorkou spísaný pútavo až to čitateľa dosť vtiahlo do deja. David samozrejme, je miláčik, okrem teda toho že som si predstavovala ako cvičí :) až po jeho zdravú životosprávu a jeho starostlivosť o sestru...a neskôr aj o Abbi. Jej rodičia boli teda čisté zlo, plus ten doktor... Zloduchov tam bolo veru dosť. Zhrnutie veľmi príjemne sa rozvíjajúci vzťah medzi dvoma hlavnými postavami, neobvyklý príbeh, pútavo napísaný. Mne ale prišiel trošku nedokončený, nevysvetlilo sa tam akoby všetko. ďalší diel si prečítam.

30.11.2023 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Toto som mala zhltnuté za chvíľku. Nenáročné, príjemné, úsmevné. Hlavné postavy takmer bez chýb. Samozrejme, nakoľko sa celý príbeh odohráva počas covidu, to znamená bez možnosti nejakého hlbšieho poznávania, bez možnosti nejakej situačnej drámy alebo nejakého "zloducha", tak to plynie všetko až extrémne jednoducho. Preto očakávajte iba to čo to ponúka - rýchlu a stručnú romancu.

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

tento komentár píšem už trocha neskôr po prečítaní knihy, takže bohužiaľ tie čerstvé emócie po prečítaní tu nebudú zaznamenané. Čo však môžem povedať, a sama Laurie to na konci knihy zhrnula bolo, že to ona sa postavila zle k celému problému, zvolila zlý prístup k Samovi, a celkovo mi nebola až tak veĺmi sympatická. Ja rozumiem, že tá kniha sa točila okolo nej, ale pre ňu tu vždy niekto bol, podal pomocnú ruku a tak, a ona sa o svojich priateľov až tak veľmi nestarala. Viac menej, zápletka bola predvídateľná už od začiatku, tak to aj dopadlo. Našťastie, vďaka (opäť) zásahu priateľov, to pre Sama a Laurie dopadlo dobre. Príbeh bol príjemný, niekedy emócie boli veľmi hmatateľné, najmä tie Samove. Celkovo ale nejde o knihu pre náročných čitateľov, nedopraje ani poriadnu zábavu, sex či romantické rozvíjanie vzťahu. Na to, že tam išlo o ľudí na vysokej škole, sa správali dosť detinsky.

Marco Marco Marcy Jell

No. Nie je to zrovna literárny skvost. Pozitívom sú určite prekáračky medzi bratmi, tie sú super. Abuelita taktiež dodala tomu grády. Mafiánska problematika je taka povrchná, ale nakoľko je to séria tak dobre, nechali ma v napätí co sa bude diať ďalej. No a negatíva. Brooke nie je moja šálka kávy. Ach, neviem komu by mohla byť sympatická jej osobnosť, okrem teda toho, že je úprimná a nebojí sa . Inak ako no. A v tej bonusov kapitole rozum potratila. Celý ten vlastne ich vzťah sa asi odohrával niekde mimo stránok tejto knihy, lebo tu bol len sex a pár vymenených viet. Inak mala Brooke viac konverzácie s bratmi. Takže zhrnutie, ak máš chuť na rýchle, jednoduché čítanie s relatívne príjemnými sexi scénami a vtipnej konverzácie medzi mafiánskymi sexi bratmi, kľudne čítaj. Ak máš chuť na mafiánsku tématiku a postupne zbližovanie sa dvoch ľudí, z hate to love, hľadaj ďalej.

28.11.2023 2 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

Také jednoduchšie. Predchádzajúce diely sa mi viac páčili. Toto bolo také rýchle, zdalo sa mi, že bez dramat... Mladej kráľovne som držala palce, mala to celkom ťažké, plus ešte tí ješitní chlapi čo "vládnu" svetu...ale našťastie stretla Edwarda, čo jej priniesol do života trocha slobody a ľahkosti. Pekný príbeh, ale ozaj taký jednotvárny, menej dynamický, rýchlo sa to čítalo.

19.11.2023 3 z 5

Zmluva snov Zmluva snov Lauren Asher

Oooo prvý diel bol úžasný a tento taktiež!! Veľmi dobrá séria, zvedavá som veľmi aj na tretieho brata. V tomto príbehu sa stretávame s veľmi príťažlivými námetmi- protiklady ako muž úplný introvert, emočný robot, večne mrzutý a žena optimistická, plná humoru, ktorá ho často stavia do laty a zvláda ľavou zadnou, taktiež téma šéf a asistentka, starší muž a mladšia žena...veľmi to tu fungovalo!! Celý ten priebeh ich zbližovania som si neskutočne užívala, postupné nadväzovanie dôvery zo strany Declana, odkryvanie emócií a tajomstiev...Úplne som.bola vtiahnutá do deja. Koniec za mňa prišiel veľmi rýchlo, kľudne by som si ich špičkovanie užívala dlhšie:) teším sa, že opäť sa bratia spoja v treťom príbehu a stretneme aj ich polovičky. Veľmi vydarená séria ozaj.

12.11.2023 5 z 5