petunkav petunkav komentáře u knih

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Na knihu jsem se hodně dlouho chystala, ale pořád na ni tak nějak nebyla ta správná doba.
Musím ale říct, že mě velice oslovila. Dějově "v podstatě obyčejné", přesto skvělé.
Hned jsem se pustila do druhého dílu.
Jediným problémem bylo se orientovat ve všech těch rodinách, jménech a vazbách. Ale velice často je postava tak nějak "vysvětlena" a ke správnému klanu přiřazena. Takže ani za toto hvězdu ubrat nemůžu.

08.05.2019 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Severskou krimi mám vcelku ráda, ale........
Zpočátku se zdá kniha dobrá. Děj mě chytnul, ani slabší zájem místní policie o vyřešení mi nevadil. Děj má i spád.
Ale první hvězdu odebírám za šílené náboženské prostředí, kde jsou téměř všichni podle mě úplně zfanatizovaní. Nevidí, neslyší nic kolem sebe.
A druhou hvězdu ubírám za konec knihy. Ten mi tedy vážně neseděl. Celé honem useknuté, jakoby "nedopovězené".
Ještě dám ale autorce šanci a zkusím některou z jejích dalších knih.

02.05.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Je to poslední díl "cestopisů", který mi od Ládi chyběl přečíst.
Opět povedené.......... Jednu hvězdu ubírám za trošku rozvleklý závěr.

24.04.2019 4 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Krátké, příjemné, místy zábavné a hlavně velice pravdivé čtení. Prostě ze života......

17.04.2019 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Opět příjemná detektivka od pana Niedla. Ubírám jednu hvězdu - je pro mě zatím ze všeho, co jsem od autora četla malinko slabší. Možná až moc naivní lásky.
Ale i přes to pěkné čtení.

15.04.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Těžko komentovat.....
Děj a životy lidí z knihy velice zajímavé - ale podle mě ne moc dobře zpracované. Velice krátké kapitoly. Než jsem se začetla, byl konec a už se odehrával děj s jinou postavou.
Pro mě takové "skákavé". Jsem lehce zklamaná.

09.04.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Druhá kniha, kterou jsem od pana Hartla četla.
Jednu hvězdu musím odebrat za ty dva příběhy - z každé strany se čtenář dozví něco nového, co z druhé strany není,a naopak. Ale při čtení druhé části opravdu hodně děje víte dopředu. Tímto kniha trošku ztrácí.
Jinak děj moc pěkný, opět velice zajímavé životy.

09.04.2019 4 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Po dlouhé době jsem opět otevřela jeden z dílů zvěrolékaře - nezklamal.
Příjemné, pohodové, místy úsměvné čtení. Nic náročného.

13.03.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nad čtením některé z knih od pana Hartla jsem dlouho přemýšlela. Bála jsem se nafouknuté reklamní bubliny a mého zklamání.
Nakonec jsem sáhla po Nejlepším víkendu a zklamaná tedy rozhodně nejsem vůbec.
Určitě to není žádný hluboký román - to jsem ale ani neočekávala.
Je to velmi příjemnou a čtivou formou popsán rok skupinky lidí. Je to prostě ze života.
Já mám teď takové české období - čtu lehké české autory. Na nic hlubšího teď asi nemám energii.
Kniha se mi moc líbila. Pohladila po duši, místy smutek, místy smích. Prostě realita.
Určitě se k autorovi ještě vrátím.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knihu jsem měla doma delší dobu, ale stále na ni nebyla ta správná nálada.
No a teď se nálada dostavila a já jsem velmi spokojená. Podle mě hodně podobný styl jako má paní Devátá nebo Betty MacDonaldová.
Velmi milé, veselé a úsměvné čtení.

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Knihy paní Deváté jsou milé, příjemné a plné životních strastí i humoru.
Ráda je čtu v době, kdy potřebuji pohladit na duši - a přesně takovou dobou teď procházím. Takže já jsem opět krásně "pohlazená".

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knihu jsem dostala od dětí jako vánoční dárek.
Nesáhla jsem po ní vyloženě hned - nezaujala mě vzhledem natolik.
Ale musím říct, že je to velmi dobrá detektivka.
Asi mrknu po dalším počinu autorky.

07.02.2019 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Kniha byla velmi příjemná, zajímavá. Skvělé dějové i časové prolínání. Splnila mé očekávání.
Jednu hvězdu odebírám za lehkou zmatečnost v historické části - možná byl problém ve mě, netuším.

07.02.2019 4 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Příjmné, lehké a úsměvné čtení. Jednohubka, rychlovka na zlepšení nálady. Žádné těžké čtení.

24.01.2019 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Je to poslední ze série románů pana Hájíčka, který mi chyběl.
Jednu hvězdu musím odebrat za lehkou vleklost a opakování. Chápu, že děj je o životem "utahaném" člověku, který té radosti opravdu moc nezažívá. Je to místy hodně unylé, okolí jej nechápe, nerozumí. V podstatě ani on sám pořádně neví, proč to všechno "musí" udělat a vyřešit.
Celkově ale dobré čtení.

24.01.2019 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

No já jsem tedy velmi spokojená.
Napínavé, rychlý spád, děj se lehce prolíná s minulostí. A konec - no trošku jsem vyústění děje předem odhalila, ale každopádně to nic neubralo na celkovém dojmu z knihy.

16.01.2019 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Nejprve jsem četla knihu Selské baroko, která mě tedy vůbec neoslovila.
Naproti tomu Rybí krev - to je velmi povedené dílo.
Zpočátku velmi příjemné čtení, takové "české". Působí to na mě, jako bych vzpomínala na své vlastní dětství a mládí na vesnici.
Každopádně jak se děj vyvíjí, je z něj cítit všechnu tu beznaděj, lítost, strach, beznaděj...... Hodně to na mě působilo.
Velmi se mi kniha líbila.

16.01.2019 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Skvělá nenáročná a úsměvná oddechovka.
Aspoň pro mě jsou knihy Ivanky Deváté vždy balzám na duši. Vždycky mi zvednou náladu.

14.01.2019 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Knihy pana Maye mám moc ráda. Nikdy jsem se nezklamala. I tentokrát bylo všeho tak akorát - i když uznávám, že zapamatovat si čínská jména je oříšek.
Ale na kvalitě to určitě neubralo.

14.01.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždy super napínavé čtení. Opravdu jsem se místy i bála. Tentokrát jsem odhadla i vraha, takže opravdu spokojenost.

26.11.2018 5 z 5