petunkav petunkav komentáře u knih

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Dostala jsem "chuť" na klasiku.
Tuto od Čapka jsem četla poprvé. A vcelku jsem mile překvapená. Budu muset vzít do rukou klasiku častěji. Vnímám ji úplně jinak, než v osmnácti ve škole - tak nějak vlídnější, pro mě příjemnější a srozumitelnější.

18.05.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Skvělá kniha.
Nikdy není nic, jak na první pohled vypadá - to je moto této knihy.
Ema je super holka - je svá, nenechá se ovlivnit okolím, a proto je mi sympatická. I přes to všechno si mnohé uvědomí a některé věci přehodnotí.
Na první pohled taková "dívčí" kniha, ale mě se tedy líbila moc......

11.05.2022 5 z 5

Strašně krásná kniha.
Jednoduchá, velice pěkně napsaná. Ty emoce a pocity.....
Moc povedená.

06.05.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhá kniha s Erikou, druhá spokojenost.
Napínavé, svižné..... Za mě dobré čtení.
Dala mi přesně to, co jsem očekávala. Těším se po čase na další.

04.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha mi prostě "časově" neseděla. I když jsem věděla, že je to psané ve stylu "co by - kdyby", prostě mi to nějak neladilo.
V knize bych revoluci zasadila do 68roku a pro mě by byla úplně v pořádku.
Jinak děj, vztahy, osudy....., všechno velmi silné, nutilo mě to číst dál. Když opomenu to zvláštní zasazení do současnosti, tak kniha opět povedená.

22.04.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha je trošku slabší (možná jen prostě jiná) než série s Erikou.
Jinak ale vcelku dobré čtení. Od druhé půlky sice trošku předvídatelný konec, ale to už tak někdy je.

21.04.2022 4 z 5

Moc pěkná kniha.
Obyčejný život, emoce, pocity, vztahy - to všechno v knize je. Všeho tak akorát.
Jednu hvězdu ubírám za trošku moc vleklý závěr - příliš dlouhé bilancování života.
Ale možná jsem až moc přísná......

04.04.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc dobré čtení.
Přeskakování v čase bylo občas lehce matoucí, ale nic hrozného.
Svižné, silné dojmy, těžká doba. Všeho tak akorát.

22.03.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední.
Kniha napínavá od začátku do konce. Opravdu mrazivé prostředí bylo z knihy vážně cítit.....

10.03.2022 5 z 5

Potřebovala jsem právě nějakou oddechovku pro zasmání - a tou tato určitě je.
Trošku už se koncem knihy některé pasáže dost opakovaly, ale jinak pro potřebu zvednutí nálady posloužila dobře.

07.03.2022 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

No.....
Téma těžké, silné a určitě ne jednoduché.
Ale nějak mi nesedělo přeskakování z doby do doby, z osoby na osobu.... Takové náročnější čtení. Někdy jsem měla problém se zorientovat v čase.

06.03.2022 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Moje první setkání s autorkou a vlastně i s knižním "hororem".
No ale bohužel, buď mi nesedí autorka nebo prostě tento druh čtiva. Nevím nevím.... Takové vlažné.....
Nebudu ještě úplně lámat hůl a dám ještě jeden pokus.

21.02.2022 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaná kniha o neskutečně silné ženě.
Těžko psát něco víc.
A je to asi úplně zbytečné.
K tak dobré knize s tak silným dějem se prostě nic víc říkat nemusí.

17.02.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první setkání s autorem a vcelku povedené. Určitě se pustím později do další.

08.02.2022 5 z 5

Opět po delší době klasická literatura.
Musím říct, že vcelku vtipné příjemné čtení.
Místy hodně popisů, ale nic hrozného.

19.01.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Po delší době jsem sáhla po české autorce a musím říct, že je to balzám na duši.
Prostě ta naše česká nátura se nezapře.
Jsem z vesnice, takže touto knihou jsem se vrátila v čase tak o třicet let.
Moc povedené, opravdu moc.

11.01.2022 5 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Mé očekávání nebylo bůhví jaké. A splnilo se.
Děj nic moc, celkem nuda, dočetla jsem proto, že nemám ráda rozečtené knihy.
Možná je to jen můj osobní pocit, ale opravdu vlažné.

10.01.2022 2 z 5

Provokatér / Poldové / Není hluchý jako hluchý Provokatér / Poldové / Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Po delší době jsem sáhla po "obyčejné" staré detektivce.
Slovem "obyčejné" nemyslím nic zlého. Prostě pěkná zápletka, násilí a krve ne až tak moc. Promyšlené, napínavé a skvěle napsané.
Jo holt klasika.....

14.12.2021 5 z 5

Ulice Zlodějů Ulice Zlodějů Mathias Énard

Těžko hodnotit.....
Děj dobrý, určitě velmi silný.
Ale určité pasáže byly opravdu hodně zdlouhavé, najednou velký skok v ději. Někdy jsem se musela i vracet, abych pochopila.....
Za čtivou bych knihu určitě neoznačila.
Ale určitě k zamyšlení. Teď v této skvělé době, kdy řešíme věci "strašně důležité" - i když vlastně až tak důležité nejsou.

22.11.2021 3 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Tak vložit komentář k této knize je celkem těžké.
Téma moc dobré, ale zvláštně zpracované. Místy napínavé, nečekané, místy zdlouhavé, unylé.
Určitě k zamyšlení, jaká ta naše minulost byla. Určitou vleklostí jsem ani neočekávala konec takový, jaký byl.
Pro mě napsané prostě jinak, než by mi sedělo.

18.11.2021 3 z 5