petulik330 petulik330 komentáře u knih

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Poslední a závěrečný díl byl oproti předchozímu dvěma poněkud slabší, což mě docela zklamalo. Těšila jsem se na něj jak vše vyvrcholí ale nebylo to ono.
V obou předchozích dílech museli hlavní hrdinky Nell s Ryply ukázat odvahu a neuvěřitelnou sílu aby porazily zlo.
V tomto díle se především řešila její láska s Samovi s podobně. I samotný konec byl pro mně zklamáním. Čekala jsem, že nám autorka ukáže život tří sester čarodějnic i s jejich dětmi.

31.12.2021 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Mám ráda knihy o upírech a ani tato není výjimkou. Přesto mě příjemně překvapila.
Kniha se odehrává v příjemném italském prostředí, postavy jsou zajímavé s komplikovanou minulostí.
Další plus na této knize vidím v tom, že se připojuje s Gabrielem Emersonem.

27.12.2021

Zmatek v srdci Zmatek v srdci Ann Maxwell

Za mně je pět hvězdiček málo. Smutné a vážně téma jako je únos dítěte.. někdy trochu moc na moje nervy matky.
Na druhé straně nám ukazuje jak je mateřská láska silná a co je vše matka schopná opětovat a udělat pro své dítě.

22.12.2021 5 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Čtení jsem si užila. Na začátku nás autor nevšedně seznámí o oběma hlavnimi hrdiny, aby se po pár stránkách opět setkali a dali se na dobrodružnou cestu.
Styl knihy byl zajímavý, stejně jako téma a konečně odhalení překvapivé. Čtenář od začátku ví, že se Jim vydává zabraňovat životy na příkaz někoho vyššího než je on, ale neví kdo to je.
Pro mě bylo právě proto odhalení celého příběhu zajímavé a nezvyklé. Mohu jen doporučit.

22.12.2021 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Ann Maxwell

Zajímavé téma o sestavování rodokmenu. Snaha o jeho sestavení že změní o strach o život, aniž by hlavní hrdinka tušila proč.
Začátek nebyl nějak extra napínavý. Spíše se čtenář seznamoval s postavami a prostředím. Když úvod čtenář překonal dostavilo se napětí a zauzlovaný příběh ve kterém jak hlavní hrdina i čtenář ( já tedy určitě) nevěděla o co pachatelovi jde. Čekala jsem vraždu ale toho ne. Kromě hlavního příběhu také hlavní hrdinové odhalili šokující pravdu o senátorovi s které mi byly hodně špatně.
Nemůžu jinak než doporučit.

29.11.2021 5 z 5

Smrtící prostředky Smrtící prostředky Leonard S. Goldberg

Kniha napsaná obstojně, děj se rychle odehrával, vlastně už od prvních stránek a tak to pokračovalo po celou knihu.
Jediné co mi vadilo byla doktorka Joanna Blalocková. Ne přímo ona, ale to jak byla vykreslena. Jen s minimálních stop dokázala vydedukovat co se stalo a kdo je nebo byl pachatel. Neboť tohoto dala bych plný počet hvězdiček. Jinak o jednu méně.

18.11.2021 4 z 5

Smrtiaci jed Smrtiaci jed Leonard S. Goldberg

Napínavé od začátku do konce. Tentokrát nás autor zavedl na loď, kde se postavy budou muset potýkat s více nepřátely. Virus, ledovec a chladnokrevný vrah.
Kniha se docela dost rychle rozjela a v jízdě pokračovala až do konce, což se mi líbilo, protože kniha rychle ubíhala a nechtěla se mi ani dávat z ruky. Konečné rozuzlení bylo taky dobré. Autor v něm vše vysvětlil, tak nezůstalo místo pro doměnky a pod.

16.11.2021

Mozek Mozek Robin Cook

Co říct. Klasická Cookovka ve které nechybělo napětí, zamotaný děj a pachatel který je schopen všeho.
Tato kniha mě ale nějak moc neoslovila. Začátek se táhl a rozjížděl se pomalu, moc odborných názvu. Autor by si mohl uvědomit, že knihu budou číst i laici.
Téma jinak bylo super. I samotný konec. To jsem rozhodně nečekala že vše co se dělo bude tahat až do vládních kruhů.

16.11.2021

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Byl to takový průměr. Sice se to četlo dobře a děj byl i zajímavý, ale na plný počet hvězdiček to není.
Jako minus beru rychlý konec. V jednu chvíli spolu nesmí být, pak ano a najednou seznámení s bratrem a nakonec epilog o rok později. Kdyby to autorka trochu více rozvedla a rozvinula osudy hlavních hrdinů bylo by to lepší.

15.11.2021 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Kniha byla místy vtipná, někdy k pláči, ale za to mohla hlavní hrdinka Penelopa. Za její chování bych ji někdy nejraději dala pár facek.
K pláči byla kniha v momentech kdy si člověk uvědomí, že autorka používala hodně opakujících se frází. To samé by se dalo vyjádřit i jinými slovy, ale jako by autorce chyběly slova.
Knize dávám plus za rychle odvíjíci se příběh a za to že rychle ubíhal.
Po přečtení jsem měla nejasný pocit že jsem hodně podobnou knihu už četla.
Tato nepatří mezi ty knihy které by ve vss zanechali dlouhodobější dojem a za pár dní nám ní zapomenete.

15.11.2021 3 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Za mně asi nejlepší kniha od tohoto autora co jsem zatím četla.
Chvíli jsem měla až mrazení z popisu praktik velké farmaceutické firmy. Hlavní hrdina byl simpaťák a kladný hrdina, který si všiml že není vše v pořádku.
Kniha opět měla poutavý děj, který velmi rychle ubíhal a čtenář se ani chvíli nenudí. První část není až tak napínavá. To se čtenáři teprve seznamují s hlavnimi hrdinkami a prostředí. Druhá polovina je napěchována různou akcí a začíná se rozplétat celý příběh a její problematika, důvody co pachatele vedly k jeho jednání a podobně.
Tuto knihu můžu jen doporučit všem co mají rádi takovéto knihy a tohoto autora. Za mě 5/5 hvězdiček.

Stážista Stážista Robin Cook

Zajímavý nápad: podívat se na jeden rok začínající lékaře, jak se mění jeho hodnoty i samotný přístup k pacientům. I když jsem věděla že studium medicíny je náročné netušila jsem až jak moc.
Mladý stážista D. Peters byl sympatický od samého začátku až do konce. Bylo na něm vidět jak se v průběhu roční stáže mění od idealisty po realistu.
Zajímavý byl i úvod autora i jeho dodatek na konci. To samé málo kdy čtu, ale tentokrát jsem si nemohla nechat ujít. Bylo to stejně zajímavé jako celá kniha.

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

Nestačila jsem se divit jak je doktorka Laurie Montgomeryova chytrá a geniální, že i bez jakýkoliv indicií které by jo napověděla že se jedná o vraždy dokázala uhádnout že někdo vraždí pacienty pár hodin po operaci.
To samé i pro jejího kolegů Jacka Stempltona když přišel na. To proč pacoe ti umírají.
I když jsou některé knihy k neuvěření, dobře se čtou, děj se rychle odvíi a je napínavý.

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Autor si opět zvolil zajímavé téma. U některých pasáží jsem jen kroutila hlavou, ale pak jsem si uvědomila jak svět od jejího vydání pokročil a co mi již bereme jako samozřejmost oni se v té době teprve učili.

Epidemie Epidemie Robin Cook

Jak je zvykem byl děj i samotný příběh docela zamotaný a pro mě velice zajímavý a čtivý.
Pachatele jsem si tipla a trefila jsem se, ale jeho motiv ne. Tipovala jsem pomstu že zdravotních důvodu. Pachatelův motiv mě docela dostal.

13.11.2021 5 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Ostatní knihy od pana Cooka jsou dobré, ale tato ne zklamala. Čekala jsem od ní něco víc, ale bohužel se mi to nedostalo. Abych knihu dočetla jsem se musela nutit a to se mi u tohoto autora nestává. Byla to škoda, protože téma bylo vcelku zajímavé i pro mě jako pro ateistu.

13.11.2021 1 z 5

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Tato kniha se podle mého názoru odlišovala od ostatních knih tohoto autora.
Stejně jako ostatní byla mistrně napsaná, obsahovala napětí, které mohl čtenář cítit z každé stránky. Během celé knihy jsem se těšila na konec a to proto, že jsem čekala na celé rozuzlení případů náhlých úmrtí.
Autor opět nutí čtenáře zapřemýšlet nad tématem. Jak jsme zvyklí byl hlavním motivem peníze a moc ve zdravotnictví.

09.11.2021 5 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Začátek děje se trochu vlekl, ale asi od poloviny se kniha dost rozjela a děj se rozjel na plné obrátky.
Téma bylo docela drsné i popis některých míst, kde se hlavní hrdina objevoval. Zároveň kniha nutí k zamyšlení.
Ubírám jednu hvězdu za konec. Pro mě je škoda to, že nám autor neukázal to, jak dopadl hlavní hrdina Mudr. Kim Reggis.

07.11.2021

Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Patricia Cabot (p)

Povídka " Nedokončený úkol se mi velice líbila".
Pro mě byla škoda, že byla tak krátká. Dej. Se odehrával v pěkném prostředí, obsahovala duchy mladých milenců. Přesně pro mně. Škoda jen toho unáhleného konce. V jednu chvíli jsme ještě ve Skotsku a najednou jsme opět v New Yourku.

28.10.2021

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Velmi dobře napsaný fantasy román o andělech i těch padlích a jejich potomcích, lásce a tajemství.
Kniha od začátku dávala znát napínavost a čtivost, což se také potvrdilo.

12.10.2021