petulik330 petulik330 komentáře u knih

Lovení Lovení Blake Pierce

Jak se dalo čekat i v tomto díle série bude geniální Reily řešit sériové vraždy přičemž ji půjde o holý život. Mě že by za něco stál. Kromě toho se stihne pohadat že snoubencem, ne jste se vyhodit s akademie adt. Ale i přesto naše hrdinka opět únikne jako zázrakem.
První dva dily se dali přečíst, ale tento mě již ničím nepřekvapil. Jen vrah byl jiný a jeho motiv. Jinak bylo vše stejné jako u předchozích dvou dílech. Další díl asi číst už nebudu.

21.12.2023 2 z 5

Čekání Čekání Blake Pierce

Opět se hlavní hrdinka bude potýkat že šíleným vrahem, kterému skončí v rukách a půjde ji o život jako v prvním dílu?
Tentokrát byl dej již lehce předvídatelný. Nemyslím vraha, ale chování hlavních postav. Reily má být inteligentní dívka, dle chování bych to neřekla. Svou vlastní vinou se dostává do maléru, ze kterých jen horko těžko vyvázne.
Jako oddechová kniha super.

21.12.2023 2 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Čteno jako e-kniha. Kniha mě mile překvapila. Bylo to čtivé, postavy dobře vykreslené a žádná hluchá nebo nudná místa v knize.
Co se týče hlavní postavy : typická studentka, která se však potýká s traumaty z dětství, ke kterému se přidají další. Riley byla hodná a milá dívka, která měla vzácný talent vzít se do mysli vraha, díky čemuž pomohla dopadnou vraha.
Bylo to napínavé a konečné odhalení vraha bylo překvapivé. Jak pro nás tak i pro hlavní hrdinku.

18.12.2023

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Co má společné Delfské oragulum z doby před 2 tisicy lety před naším letopočtem s vyvražděním romského kmene a únosem jejich dětí v patesatych letech dvacátého století a pak následně o dalších cca padesát let u vraždou bezdomovce?
Tuto otázku jsem si položila hned na začátku a nemohla jsem přijít na odpověď. Autor vám ji po malých dávkách dává w čtenář ke překvapen spojitosti mezi všemi těmi událostmi.
Jinak samotná kniha se odehrává ve třech propojených dějových linkách. První dějová linka se odehrává v Indii. Tito hrdinové jsou nebojácní a uniknou jakémukoliv pronásledování které ohrožuje jejich životy.
V druhé lince se dostaneme do Ruska kde muž bez paměti společně že třemi dětmi a Martou unikají jeho vězniteli aby splnili důležitý úkol. Muž je trochu Rambo, hrdina bez bázně a Hany. Ve třetí lince lince se autor zabývá spíže politikou a ukazuje : chcete li dobro musíte se někdy spojit s ďáblem.

22.11.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Kniha inspirovaná ve řeckou mytologii, která bohužel neodpovídala řeckým mýtům.
Kniha nebyla špatná. Přečíst se dala. Co se týče hlavních postav. Persefona byla tak trochu rozmazlený spratek. Po té co přišla za Hádem se měnila v příjemnou a milou dívku. Naopak Hádes si hrál na člověka kterému na ničem a nikom nezáleží, ale opak je pravdou.

09.11.2023

Tak trochu jiná Tak trochu jiná Nina Berry

Zajímavé tu téma. Lidé, kteří se dokáží přeměnit ve zvíře.
Na tuto knihu jsem se těšila, ale po přečtení mě čekalo zklamání. Čekala jsem od té této knihy mnohem více než jsem dostala.
Kniha nebyla špatná, ale nebyla práva pro mně.

05.11.2023 3 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

O proto prvnímu dílu byl tento trochu horší. Čekala jsem více napětí, čehož se mi moc nedostávalo.
Odhalení pachatele bylo až ke konci knihy. Bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem wow efekt, který tam pro mě nebyl.
I přesto se těším na další díl.

05.11.2023 3 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Sledujeme proměnu strážníka městské policie, který je pro druhou šanci pro všechny až po člověka, který je pro pomstu schopen všeho.
Jarda Horák je strážníkem městské policie v Praze a svou práci miluje. Stejně jako svou těhotnou manželku. Jednoho dne se však jeho život zhroutí jsou domeček z karet a on se vydává na cestu pomsty.
Autor nám v knize ukazuje příběh člověka, který je zkoušený osudem a kolik toho člověk snese než se z optimisty a dobrého člověka stane mstitel a duševně nevyrovnaný člověk, který již nevěří na druhé šance.

05.11.2023 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Zasloužilý plný počet hvězdiček.. Kniha byla dobře propracovaná.
Voják který se vrací z mise s Afghánistánu se musí vyrovnat z traumaty z války. Moc se mi líbilo že kniha se nebála popisovat traumata, ale i zároveň zábavné chvíle vojáků.
Malé mínus je, že kniha není o trochu delší . rada bych si více přečetla o ostatních klucích.
U části kdy byl smuteční obřad mi i nějaká ta slza ukápla.

20.05.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Tady máme od autorky předloženy detektivní příběh plný psychologických her mezi detektivy oddělení vražd. Mezi tím se snaží vyřešit vraždu mladé ženy.
V tomto dílu autorka nasadila poměrně vysokou laťku. Pachatele jsem tipovala, ale rozhodně jsem nečekala kdo to nakonec udělal.
Detektivové kteří byly pověření vyšetřováním vraždy byly velice sympatický. Antoniette byla velice svérázná postava která se nenechá od ostatních do ničeho tlačit, což ji způsobuje dost problémů.
Stephen byl na první pohled takový milý ňouma. Spolu ale tvořily skvělý tým kteří se nebojí jít proti svým lidem.

20.05.2023

V lesích V lesích Tana French

Hlavní hrdina svědek zmizení dvou kamarádů v dětství a poté policista.
Rob mi byl docela sympatický..tajemný a trochu narušený traumatem s dětství. Na druhou stranu řekne na rovinu řekl jak to má s pravdou a proč se stal policistou.
K samotnému dějí knihy: námět byl super. Jednu hvězdičku ubírám za hodně té omáčky okolo kterou nám autorka naservírovala k hlavnímu obsahu. Bylo to zbytečné moc. Druhá hvězda dolů je za nevysereni starého případů který se osobně týkal hlavního hrdiny. Celou knihu jsem čekala na to, co se tenkrát stalo.

09.05.2023 1 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Příjemné knižní překvapení, při kterém mi místy běhal mráz po zádech a nemohla jsem se dočkat konce.
Kniha byla vyprávěná od konce kdy již případ vyšetřovala FBI.
kniha byla velice čtivé napsána, pro mne plná napětí, kdy jsem čekala na místo kde se dozvím jak se policie dozví o zahradě.
Nemohu jinak než vřele doporučit.

01.05.2023 5 z 5

Klíč k tajemství Klíč k tajemství Jayne Ann Krentz

Kniha dobrá, ale mě v ní prostě něco málo chybělo. Obsahovala to co se mi v knihách líbí, ale nebylo to prostě ono. Čekala jsem asi více akce co se týče paranormálních schopností.
Kniha mě ani nenadchla, ale ani neurazila. Jen vím, že si ji vícekrát nepřečtu.

30.04.2023 2 z 5

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Byl to takový mix, který nejde zařadit do jednoho žánru. Bylo tam Sand vše. Detektivní zápletka s prvkem nadpřirozena a špetkou romantiky. To mám hodně ráda.
Vše bylo pěkné vyvážené a nic tam nechybělo ani ne přebývalo.
Hlavní hrdinka byla velice sympatická i když trochu samotářská malířka u které se objevily schopnosti jako je vidět duchy a poté vidět vraždu a namalovat ji na obraz.
Richardovi se musí nechat.. Vzal to s kódem když mi Sweeny řekla co umí. Prostě klidas a chlap do nepohody.

30.04.2023 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Kniha byla podle mně průměrná. Děj se mi zdál docela plytký. Asi to bude prostředím ve kterém se celá kniha odehrává.
Hlavní hrdinové sice řeší své problémy. Ty se mi zdály banální. Celá kniha se točila jen ohledně milostného vztahu dvou hlavních postav. Nic víc.

30.04.2023 2 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Je to taková sladká třešnička na dortu po celém dni, která ani nenadchne, ale ani neurazí.
Kniha se mi líbila, děj byl pěkný. To samé i hlavní postavy.

27.03.2023 3 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Opět po delší době kniha od české autorky a opět jsem nešlápla vedle.
Autorka opět namíchala zajímavý koktejl plný napětí, detektivní zápletka s milostnou linkou.
Důvod vraždy byl starý jako samo lidstvo. Čl se týče pachatele... Autorka pachatele zasadí do blízkosti hlavních postav. Za tím to vždy tak bylo. To je jediné mínus.

10.03.2023

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Tento díl se hodně podobal tomu prvnímu. Sice jsem se na něj těšila a nakonec i docetla, ale celou dobu jsem si říkala že ne to jen ztráta času. Opět hrál první roli sex, pak hádky hlavních hrdinů a jejich rozchody. Nic nového se tam neobjevilo. Ken jedná věc a to, že hlavní hrdinové změnili prostředí kde se kniha odehrává. To je vše.
Do další dílu se sice pustím, ale jen proto abych tuto sérii dočetla.

03.03.2023 1 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Sice dočteno, ale s donucením a jen proto že nemám ráda když nevím konec série. Čekala jsem na konec kdy vše vyvrcholí a nějak zakončí ale toto mě zklamalo. V celé knize nebylo nic nového co by nebylo c předchozích dvou dílech.
Celá kniha byla jen o tom že se omlouvali, měli spolu sex a hádky.
Znám mnohem lepší série z podsvětí než ke tato.
Žádná ze tří knih ve mě nenachala hlubší dojem a za pár dní zapomenu že jsem ji četla.
Postavy i děj byly takové ploché, bez fantazie a vůbec se nerozvíjeli. Zakrneli na místně a nic víc se nedělo. Pro mě veliké zklamání.

03.03.2023 1 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Nevím co si o této Niue myslet. Děj byl docela dobrý, hlavní postavy na zabití a nespisovná mluva.. Nepasovalo mi to tam. Kdyby to raději autorka napsala spisovně. Bylo by to mnohem lepší.
Celou knihu jsem hádala co je Miller zač a co dělá. Tipovala jsem jej na mafiána, tak bylo pro mě odhalení jeho profese velké překvapení.
Už se těším na další díl a budu doufat že tam bude méně nespisovného jazyka.

24.02.2023