petrv petrv komentáře u knih

Prsten Nibelungův Prsten Nibelungův P. Craig Russell (p)

Přišlo mně to takový strašně německy těžkopádné, ne komiksová adaptace, zpracování je srozumitelné, spíš ten námět a takzvaná epičnost.

21.09.2023 2 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

problém vidím v tom, že ty komiksové části nefungují samostatně. Pokud neznáte původní báseň, nevíte většinou, co se v komiksu děje. Autoři to vyřešili tak, že za každý komiks dali originální znění balady, asi jediný způsob jak udržet nějakou srozumitelnost. A to nemluvím o zpracování knihy. Takhle těžká brož nevydrží bez újmy už po prvním přečtení.

14.08.2023 1 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Citové vydírání za hranicí snesitelnosti, ale jen z mého pohledu, jak vidím.

08.12.2022

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Dobré, ale popravdě takovýhle příběh se může odehrávat a také odehrává kdekoli. Stejný námět mají desítky knih nebo filmů. Outsider přijde do prostředí kde si musí nějakým způsobem získat respekt. Je vcelku jedno, jestli je to vězení, armáda nebo nová firma.. námět je stále stejný a tady nic nového nepřináší. To že Scarrow vystudoval historii tady není znát, to co se o Římu čtenář dozví zde, na to nemusí nijak studovat, stačí být trochu informovaný laik. Prostě oddychovka z atraktivního prostředí, nic co by mě nalákalo na další díl.

13.08.2020 3 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

příliš amerického patosu alá Michael Bay....obrázky jsou na rozdíl od toho parádní.

24.11.2016 3 z 5