Petruš999 Petruš999 komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Strhující příběh na pozadí skutečných událostí, to mám ráda. Po pomalejším začtení jsem se nemohla odtrhnout.

22.01.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Nic jsem nečekala a byla příjemně překvapená. Čtivé dva propletené příběhy a téměř filmové vyústění. Těším se na další knihy autorky...

12.12.2019 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Kniha mě brzy vtáhla do děje a moc jsem si přála,aby to dopadlo jinak, než bylo dopředu jasné. Příběh o poslední popravené ženě na Islandu se zakládá na historických faktech. Dýchala na mě nehostinnost a zároveň krása Islandu.

12.12.2019 5 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Nádherně napsané, procítěné, intimní. Lituji, že jsem už dočetla.

30.10.2019 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Sice jsem četla Dívku až po Provazochodkyni, takže jsem osud Marian už znala předem, to ale nic neubralo na mém čtenářském zážitku.

07.09.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Můj třetí Simon Mawer a opět skvělý! Obdivuji, jak si nastudoval české reálie. Čtivé, napínavé do poslední stránky.

02.09.2019 5 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Příběh jedné rodiny na Hlučínsku na pozadí historických událostí. Viděný očima hlavní hrdinky, která je osudem těžce zkoušená. Psáno s velikým citem, nechtělo se mi s knížkou loučit.

19.08.2019 5 z 5

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

Moje třetí kniha této autorky, opět skvělá.

Okna do pokoje Okna do pokoje Eva Tvrdá

Příběhy žen, které hodnotí svůj život v průběhu jednoho dne. Mám ráda úsporný styl autorky, plný pochopení, jdoucí na dřeň.

Za humny nejsou lvi Za humny nejsou lvi Milena Holcová

Kniha plná myšlenek, za kterými je spousta zkušeností a cestovatelských zážitků. Nutí k přemýšlení a zároveň je vtipná.

Sto zázraků Sto zázraků Zuzana Růžičková

Pohnutý životní příběh, velice mě zasáhla síla osobnosti paní Růžičkové.

10.06.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Temná sonda do duší čtyř hlavních postav, kterou nemůžete odložit.

19.05.2019 5 z 5

Portugalské velehory Portugalské velehory Yann Martel

Autorův styl mi vyhovuje, ale kniha nedosahuje kvality knihy Pí a jeho život. Přesto jsem měla příjemný čtenářský zážitek.

12.05.2019 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásná kniha plná moudrých myšlenek.

15.04.2019 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Stejně jako první díl, tragické, ale plné naděje a chuti k životu.

04.04.2019 5 z 5

Já nic, já Mohamed Já nic, já Mohamed Milena Holcová

Doplnila jsem si vzdělání velice příjemným způsobem. kniha je napsaná jako podklad pro vyprávění straším dětem.

18.03.2019 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem, protože ji chci dát přečíst dceři. Je psaná dojemně, citlivě, ale všichni si naplno uvědomí, že žít v té době byla hrůza! Už čtu i druhý díl.

18.03.2019 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha plná moudrých myšlenek nutících přemýšlet i nad svým životem.

03.03.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Velmi čtivé, čtenář se nemůže odtrhnout a když se odtrhne, musí na to, co právě četl neustále myslet. A trochu se i bojí.

03.03.2019 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Druhá kniha Celeste Ng mě nězklamala, po jejích Ohníčcích jsem měla velká očekávání. Některé postavy byly vykresleny trochu ploše, hlavně Marylin, ale pro mě tam bylo spoustu námětů k zamyšlení.

10.02.2019 4 z 5