Petrstik Petrstik komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Čtivý, ale velmi smutný milostný příběh z Paříže v období první světové války.

01.12.2019 3 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Kouzelně napsaný pohádkový příběh bohatý na lidová rčení a moudrosti.

25.08.2019 5 z 5

List Efezanům - List Kolosanům List Efezanům - List Kolosanům Rudolf Hoppe

Výklady k listům připisovaným apoštolu Pavlu které patří spolu s listy Filipským a Filemonovi mezi tzv. „listy z vězení", a to z důvodu jasných zmínek, že se autor listu nachází ve vězení, byli sepsány dle církevní tradice v Římě, snad kolem r. 62. Existuje domněnka, že List Efezským je ve skutečnosti Listem Laodicejským, zmíněným v Listu Kolosanům.

25.08.2019 5 z 5

Můj růžový život s Bohem a rakovinou Můj růžový život s Bohem a rakovinou Corinna Kohröde-Warnken

Čtivý dojemný příběh autorky, která v jednačtyřiceti onemocněla rakovinou.

24.08.2019 5 z 5

Ještě jednou o delfínech Ještě jednou o delfínech Ljuben Dilov

Soubor celkem čtivých a nenáročních sci-fi povídek.

18.08.2019 4 z 5

Srnčí milování Srnčí milování Jan Vrba

Ačkoliv je kniha z chodské přírody napsána líbeznou a libozvučnou češtinou, bohužel většina příběhů moc nezaujala.

18.08.2019 3 z 5

Dvojí jaro Dvojí jaro Vlasta Javořická

Čtivý a nenáročný příběh o dvou lidech zasažených nepřízní osudu za časů první republiky.

18.08.2019 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Pokud scháníte nějakou jednoduchou zábavnou oddechovku a sáhnete po téhle, chybu asi neuděláte.

16.08.2019 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Autor v tomto románu s vynikajícími znalostmi k použité látce a skvělou literární fabulací prostě nedává jinou možnost než číst tento román jedním dechem.

15.08.2019 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Merleova vize blízké budoucnosti je v tomto utopickém románu stejnou měrou otřesná jako zábavná, autor v něm dobře a celkem i vtipným způsobem zesměňuje přepjatou a ničivou formu feminismus.

Velikonoce Velikonoce Petr Piťha

Sešítek se nás snaží stručnou formou seznámit s velikonočními svátky a zvyky z náboženského pohledu.

Dva tisíce světelných let Dva tisíce světelných let Jiří Švejda

Dobře a čtivě zpracovaný román o vztahu dvou mladých lidí s asi jedinou chybou na kráse, a to že se v jeho ději autor trochu politicky angažoval době jeho napsání.

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pro mně, celkem vydařené zakončení (doufám že prozatimní) kriminální série z oddělení Q.

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška se svým rozsáhlým románem Mezi tiárou a orlicí rozhodně nezklamal (nebojte - čte se jedním dechem). Myslím že se mu v něm podařilo vyváženě snoubit historii s beletrií. V historickém románu se prolínají osudy krále Vratislava, jeho tří manželek, čtyř bratrů i předních českých velmožů a nechybí v něm prvky detektivní ani milostné, takže si v něm snad každý najde to své.

Maria Maria František Press

Kniha nabízí dvanáct nejdůležitějších svědectví, jejíž soubor vytváří, byť na tomto místě prezentovaných neúplně, Mariánskou apokalypsu našich dnů - tak jak sama Maria svá poselství nazvala v Kérizinem. A současně dvanáct zastavení ve slavných křesťanských poutních místech.

Pohlazení pro duši Pohlazení pro duši Bruno Ferrero

Krátké milé příběhy které jsou inspirací pro zamyšlení nad sebou samým a nad vztahy k druhým.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Pověsti, jejichž znalost by měla patřit asi k základnímu všeobecnému přehledu každého Čecha. Přesto že kniha není napsána moderní, současnou češtinou neměla by chybět v žádné knihovničce.

10.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný a dobře zpracovaný příběh (vše ostatní - už tu asi napsáno ;-).

09.03.2019 5 z 5

Dobrá setba 2017 Dobrá setba 2017 neznámý - neuveden

Krátká zamyšlení se kterými jsem se snažil začít každý den, (teď je to ještě snažší neboť jsou zamyšlení dostupná i jako free aplikace pro android).

09.03.2019 4 z 5

Svatí církevního roku Svatí církevního roku Josef Heyduk

Příručka stručných portrétů čtenáře seznámí se základními informacemi o nejznámějších světcích a o jejich symbolech, což si myslím nemůže být naškodu nikomu z nás.

09.03.2019 5 z 5