PetrPehe PetrPehe komentáře u knih

Podivuhodný svět Zdeňka Buriana Podivuhodný svět Zdeňka Buriana Ondřej Neff

Tato kniha je oslavou, a to hned několikanásobnou. Především je to oslava dvou velikánů, kteří se nikdy nepotkali a přitom měli hodně společného, tedy Julese Verna a Zdeňka Buriana. Je to také oslava lásky a obdivu Ondřeje Neffa k oběma velikánům, oslava prvorepublikového nakladatelství J. R. Vilímka a v neposlední řadě oslava neskutečného nakladatelského počinu s touto knihou.
Kniha je naprostou samozřejmostí pro všechny milovníky děl Julese Verna.
Za mě rozhodně kniha roku, a že je přitom z čeho vybírat.
Nádherná kniha.

31.12.2022 5 z 5

Petra Kvitová - Neuvěřitelný příběh Petra Kvitová - Neuvěřitelný příběh Petr Čermák

Velmi zajímavé téma, Petra je miláček národa, ale... tato kniha je šitá horkou jehlou, obsahuje velké množství překlepů a pravopisných chyb (rozhodně nemohlo projít jazykovou korekturou), stejně jako chyb faktografických. Opravdu škoda, Petra si zaslouží rozhodně lepší publikaci

16.05.2021 2 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Opět výborné čtení z pera pana Vondrušky. Celkový dojem trochu sráží, že příběh je zbytečně překombinovaný. Rozhodně více, než jiné knihy z této série.

24.04.2021 4 z 5

Dějiny české detektivky Dějiny české detektivky Michal Jareš

Přehledně a čtivě napsané dějiny české detektivky, od prvopočátků až po současnost. Pro milovníky detektivního žánru povinná četba. U některých titulů zavzpomínáte na knihy, které jste již přečetli a naopak vás kniha upozorní na autory, které jste dosud neznali. Velkým kladem jsou přímé citace z dobových recenzí jednotlivých knih. Jen škoda, že obrazová příloha nebyla větší a obsahuje pouze nahodile vybrané tituly. Také závěr mohl být delší a více hodnotící. I tak dávám plný počet hvězdiček.

22.09.2020 5 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Nikdy nečtu knihy, které dopisuje jiný autor v sérii originálního autora. Tady jsem učinil výjimku a dobře jsem udělal. Jaroslav Velinský důstojně doplňuje stínadelskou trilogii Jaroslava Foglara a činí tak s úctou a respektem k "Jestřábovi". Díky stejnému stylu psaní a mnoha narážkám na originální Foglarovy texty máte pocit, že to vlastně Foglar napsal sám. Skvělé završení záhady hlavolamu

22.05.2020 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Silný a působivý příběh, vlastně ten nejděsivější z celé historie lidstva, a přitom tak čtivý, že se od něj neodtrhnete. Má dvě dějové linky, ale vše do sebe zapadá. Skvěle napsáno a ještě lépe nakresleno. Povinná četba pro každého.

11.03.2020 5 z 5

Barevný koníček Barevný koníček Nathan Kravetz

Toto byla první kniha, kterou jsem v životě přečetl. Takže k ní mám velký vztah.

31.10.2016