PetrKral Online PetrKral komentáře u knih

Probuzení Probuzení Laurent Gounelle

Velice podobné jako Válka se stromy od Jana Tománka. Ale tady ten příběh pro mě tolik nefunguje, ale v knize jsou zase spousty zajímavých faktů.

18.04.2024 4 z 5

Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Michal Viewegh

Zase tak špatné to není, jak tu mnozí píšou. Spíš mi daleko víc vadí slepá tendenčnost a ošizený konec...

31.03.2024 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Šíleně zdlouhavé, desítky postav - vlastně jsem se od začátku nutil do čtení a v polovině jsem to prostě nedal. A to mám rád Kingy a skoro všechny ostatní jsem četl...

16.03.2024 2 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Nuda, nuda - šeď, šeď. Nelogické, dlouhé, bez špetky napětí a ještě chaos v postavách a vše prekombinované.
Připadá mi, že ostatní četli jiné knihy.

30.01.2024 2 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Někdo tu chválí konec - že kniha dostala tempo. Mně se naopak líbil začátek a pak se z knihy stala jen nereálná a přehnaná "severská" detektivka.

20.01.2024 3 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Skvělá fantazie a geniální hra se slovy.

26.12.2023 5 z 5

Anatomie moci – Nevšední příběh ze světa politiky Anatomie moci – Nevšední příběh ze světa politiky Petr Denk

Škoda, že se kniha od zajímavého vyprávění o ambiciózním a bezskrupulózním hejskovi, který stoupá v pozadí politiky, v druhé části změní za nezajímavé proslovy a agitku neexistující strany a jejího předsedy a na hlavní postavu se nějak zapomene...

13.12.2023 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kniha jde od nikud nikam - klidně mohla mít o 200 stránek víc, nebo míň.
Když žiješ plochý a povrchní život, nemůžeš se divit, že se ti dějí ploché a povrchní věci.

11.11.2023 3 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

V polovině čtení odloženo a to se mi často nestává. Neustále jsem se totiž do čtení nutil.
Nezajímavé a neuvěřitelné postavy, které mě vlastně vůbec nezajímaly.

29.10.2023 1 z 5

Kardinál z Kremlu Kardinál z Kremlu Tom Clancy

Dnes lehce rozvleklé a nevyrovnané - jako by to bylo několik knih s různými tématy.

02.10.2023 3 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Výborná a vtipná kniha! Skvěle se podle reakcí pozná, u koho tne do živého.

28.08.2023 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Bohužel opět silně překombinované.

08.08.2023 3 z 5

Zoufale nudné, plné nezajímavých postav bez jakékoli duše. Jen lineární počítačová hra bez nápadů a ještě vkládání LGBT hloupostí. Ke konci jsem už jen přeskakoval. Ohromné zklamání proti prima prvnímu dílu.

02.08.2023 1 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Trápil jsem se moc. A to jsem všechny předchozí knihy ze série četl a měl docela rád. Ach jo.

28.06.2023 2 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Téměř dvacet let stará kniha a přesto stále bohužel aktuální.

17.04.2023 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Velice dobré - škoda, že tehdy pan Neff viděl, ale dnes, když se to v podstatě děje, nevidí.

11.03.2023 4 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Docela jsem se trápil a to mám podobné městské fantasy moc rád...

21.12.2022 3 z 5

Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Michal Viewegh

Určitě to není odpad, jak tu někteří píšou - ale také to není nejlepší forma - rozhodně povídky neurazí.
S jazykem stále Viewegh pracuje velice dobře a povídky jsou skvěle čtivé.

01.11.2022 3 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Velice silná a zvláštně psaná kjiha s nečekaným tajemstvím.

09.10.2022 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Tak tentokrát to už opravdu drhlo...

10.08.2022 3 z 5