petrels petrels komentáře u knih

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Dobrá detektivka. Do poloviny zbytečně zdlouhavé, (proto ne plný počet hvězdiček) ale od půlky skvělé.

13.02.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ud Nesba jsem přečetl všechny knížky s deteltivem Holem, ale už toho Hola mám až po krk. Snad až si od něj odpočin a Nesbo napíše další pokračování, tak se k němu opět vrátím

19.12.2019 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

První dva díly série dobré, ale to se už nedá říci o třetí knize. Plně souhlasím s "janou 0378". Švýcar Hirtmann (jestli je to opravdu on) někoho vězní, ale postrádám motiv. Mám ještě připraveno ke čtení čtvrté pokračování se Servazem knihu "Noc", ale když jsem si četl recenze na toto dílo, tak váhám zda nesáhnu po jiném autorovi.

15.04.2018 2 z 5

Přečetl jsem všechny knížky od Zibury. I když cestopisy skoro nečtu. Tato zatím třetí knížka však byla trochu slabší než předešlé. Chyběl mi tam trochu nějaký koncept a humor. Také zakončení bylo trochu filozofické.

26.01.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Co říci k této knize: Samozřejmě Larsson to není, ten je úplně jiná liga. Ve 2/3 jsem to chtěl vzdát ale i tak jsem přeskakoval celé nezáživné sloupce, neřku-li stránky. Co se všechno nesemlelo v této knize od islamistů, romů, finančníků, po projekty s dvojčaty až kriminál. I po přečtení tohoto díla jsem vlastně nechápal pointu. Určité bych už nestál o další pokračování od tohoto autora.

15.11.2017 2 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Skvělé oddychové čtení. Dostal jsem ji od dcérečky k narozeninám a udělala mi tím obrovskou radost. Už jsem byl přesycen těch sériových brutálních vražd typu Chris Carter. Sice trošku kýčovitý konec (jako vystřižený z amerických filmů), ale jinak vřele doporučuji.

18.10.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět perfektní čtení. Vždy po přečtení nové knížky od Cartera si musím přečíst nějakou uklidňující knížku abych si odpočal od těch brutalit. I když tato poslední knížka ukazuje, kam mohou vést různé reality show aby se diváci mohli bavit.

25.02.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Tak konečně jsem dočetl tuto knížku. Ale musím přiznat ,že jsem ji chtěl několikrát odložit a tak jsem projížděl stránky kde byly nezáživné pasáže z profilů na facebooku. (A těch pasáží bylo opravdu hodně co neměli do činění s dějem nic společného). Sám jsem sice z generace která se narodila i bez nezbytných sociálních sítí, ale nic neříkající tlachání na těchto sítích nemusím. S odřenýma ušima jsem dal dvě hvězdičky. Četl jsem od autorky knihu "Pět" a ta se nedá s touto vůbec srovnat. Až na posledních asi 50 stránek (abych nekřivdil, autorce). Dle mé recenze bych se do knihy nepouštěl.
(Už vidím čtenáře co mně odsuzuji pro moji nechuť k různým sociálním sítím).

27.01.2017 2 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Od Childa jsem přečetl celou sérii s jackem Reacherem, ale toto byla zatím dost nepovedená kniha. Nechápu to vysoké hodnocení. Takového hrdinu, který za sebou nechává spousty mrtvých bez varování by neztvárnil ani Bond 007. Dle mého soudu už Childovy dochází inspirace.

15.12.2016 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tuto knihu snad Nesbo ani nemohl napsat. Přečetl jsem od něj všechny tituly pro dospělé, ale tato knížka byla neskutečný kýč jako vystřižený z edice "Harlekýn"

27.03.2016 3 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Tři čtvrtiny knížky bylo o ničem. Bez napětí a akcí. Ani poslední čtvrtina knihy to nezachránila.
Přečetl jsem od této autorky dost knížek, ale tato mi připadala jako jedna ze slabých.

19.02.2016 3 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Již jsem četl od autorky lépe napsané knížky. Prostřední pasáže knížky, si autorka klidně mohla odpustit. Byly totiž o ničem. Podle mého názoru, si takové vysoké hodnocení za tuto knížku nezasloužila.

30.01.2016 3 z 5

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Naštěstí nebyla knížka obsáhlá, protože byla o ničem. Nevím jakým zázrakem dostala nálepku "světový bestseller" ?

27.01.2016 3 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Super počtení. Přečteno jedním dechem. Jedna z nejlepších knížek, co jsem poslední dobou četl.

22.01.2016 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Když jsem viděl, jaké skvělé hodnocení dostala od čtenářů tato knížka, neodolal jsem. Přečetl jsem ji však jen do poloviny a odložil jsem ji. Do této poloviny mně připadala jako nekonečný americký televizní sriál "Jak jde život", kde vůbec nešlo o obsah, ale o vyplnění času nenáročných žen v domácnosti. První polovina se hemží nicneříkající ikonverzací soukromí členů vyšetřovacího týmu.
Touto knihou jsem byl dost zklamán, neboť jsem již několik knížek této autorky přečetl.

18.01.2016 2 z 5

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Od Simmela jsem přečetl skoro všechny knížky. Tento titul se trochu lišil tím že se spíš jednalo o hodně romantický příběh (i když místy s trochu detektivním prvkem), který bych spíše zařadil do edice "červené knihovny". Určitě jsem od Simmela, jako svého oblíbeného autora, četl lepší knížky.

09.01.2016 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ano není to Larsson, ale myslím si, že se spisovatel Lagercrantz zhostil pokračování Milénia velice dobře. Je to stejně čtivé jako Milénium od Larssona a rozhodně tato knížka stojí za přečtení.

13.10.2015 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Po mnoha letech jsem se znovu vrátil k tomuto románu a musím plně souhlasit s "Hesionou", protože to co nám nabízejí média a co nemyslící konzumenti televizních pořadů jsou schopni vstřebat, tak mám opravdu obavu o "zářivé zítřky". Tento román už v šedesátých letech nastínil možnost dalšího vývoje. Tím nemyslím samozřejmě pálení knih.

24.08.2015 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Třetí knihou jsem byl trochu zklamán. Asi jsem čekal nějaké vyvrcholení série, ale místo toho jsem se mnohdy ztrácel v osobách a ději.

17.08.2015 4 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Nenáročná humorná knížka, nad kterou se nemusí člověk zamýšlet. Prostě oddechovka.

07.07.2015 4 z 5