PetraN17

Odložená spravedlnostOdložená spravedlnostPetr Čepek

Četla jsem dříve než Sametové iluze, ale vůbec to nevadilo. Styl psaní se mi líbí a budu se na další knihu moc těšit. Postupné náznaky možného pachatele a prolínání osudů hrdinů.. vážně dobré, nešlo odložit :))

V případě neočekávané událostiV případě neočekávané událostiJudy Blume

Díky letošní výzvě jsem probrala knihy odložené na “až pak” a našla tam plno pokladů. Tato kniha k nim bezesporu patří. Můžu jen doporučit

Poslední dny Rabbit HayesovéPoslední dny Rabbit HayesovéAnna McPartlin

Jak už je z názvu zřejmé, kniha namá happy end a já jen potřebovala náladu, abych byla připravená s kapesníkem, že to ustojím :)
Opravdu to stálo za to, není to depresivní kniha, je o životě a umírání

Sex ve městěSex ve městěCandace Bushnell

Knížka mi nepřišla vůbec špatná na to, že je zařazena mezi nejhůře hodnocené knihy. Seriál se v ní dá rozpoznat dobře a musím se přiznat, že jsem četla mnohem větší blbiny s mnohem lepším hodnocením :)))

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Kniha se jmenuje podle té dětské písničky, kterou si zpíval chlapeček na procházce a hrdinu inspirovala k jeho vysněnému povolání :)))

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Před dvěma lety jsem knihu odložila, četla jsem o hygge už asi třetí :)
Teď jsem zjistila, že se mi z nich tato líbila nejvíc......
Každá knížka chce prostě svůj čas

27.12.2020

Mrtvé vzpomínkyMrtvé vzpomínkyAngela Marsons

Opět spokojenost :)
Případ vystavěný na předchozích a přitom zase zajímavý a napínavý. Už se těším na další

02.12.2020

PřílivPřílivLucie Schánělová

Knížka tak trochu jako 50 odstínů, ale v krásném prostředí - nejsem odborník, ale tak hezký popis surfování musel psát znalec. Až mám chuť si to vyzkoušet :))
( ne krásnou pedikúru na rukou - to jsem se zasmála)
Opravdu hezky se čte a já to vidím na další díly, na které se těším

25.11.2020

Báječné nakupování o VánocíchBáječné nakupování o VánocíchS. Kinsella (pseudonym)

Tady se mi to krásně spojilo, moje srdcovka a Vánoce :)
Letos stejně budeme vánoční atmosféru asi čerpat nejvíce z knížek, tak ještě že mám pár vánočních v zásobě ..

22.11.2020

Vítr z horVítr z horAndy Wildwood

Moc děkuji pane spisovateli, udělal jste mi knihou radost a to hned dvakrát :)
Poprvé zasláním a podruhé při čtení. Líbilo se mi, že je díl ukončen s náznakem, kam se nejspíš bude ubírat, ale možností je víc....
Ale určitě si možné pokračování nenechám ujít a držím palce při psaní

23.10.2020

Achnaton - S krásnou Nefertiti svrhli staré bohyAchnaton - S krásnou Nefertiti svrhli staré bohyValery Esperian

Jsem nadšená, příběh Achnatona a Nefertiti je hodně známý, četla jsem několik různých verzí a i tato je napsána zase z jiného pohledu.
Vyprávění tohoto autora mě moc baví a doufám že zbylé dva díly vyjdou brzy :))

22.10.2020

Med v hlavě, marmeláda v srdciMed v hlavě, marmeláda v srdciHilly Martinek

Dlouho jsem se čtením váhala.... ale zbytečně, knížka je úžasná

18.10.2020

Falešný pohřebFalešný pohřebMagdalena Mintová

Série se mi líbila knihu od knihy víc, určitě bych uvítala další pokračování :))

08.10.2020

Hotýlek na IslanduHotýlek na IslanduJulie Caplin

I když mám ráda teplo a moře, ne zimu a sníh, knížka se mi líbila více než předešlá. Asi je znát, že se už člověk chystá na zimní spánek :))

04.10.2020

Egypťanky - Tajemství princezenEgypťanky - Tajemství princezenJocelyne Godard

Je mi líto, že série končí v době, kdy se na scéně objevila Nefertiti.... škoda. Ale celá série je rozhodně čtivá a určitě stojí za přečtení :))

27.09.2020

Horoskop vašeho dítěte - VáhyHoroskop vašeho dítěte - VáhyDagmar Kludská

Byl to dárek pro děti, ale zajímavý bude spíš pro rodiče :)
Myslím, že horoskopy jsou opravdu pěkně zpracované, pro inspiraci proč ne

18.09.2020

Chlapec z lesůChlapec z lesůHarlan Coben

Ještě po půlce knihy jsem se divila, jak je možné, že má můj oblíbenec tak nízké hodnocení. Zajímavé zápletky, už jsem se těšila na závěrečné odhalení a propojení ... a nic...
Škoda :(

06.09.2020

Rande na balkoněRande na balkoněFelicia Kingsley

Milá, jednoduchá jednohubka s hezkou obálkou :)

18.08.2020

Návrat na ostrov kaméliíNávrat na ostrov kaméliíTabea Bach

Mám moc ráda kamélie, moře a romantiku a jsem ráda, že jsem si sérii uschovala a přečetla najednou. Odpočinková četba, krásné prostředí - bylo to fajn :)

06.08.2020

Holka, kterou kdysi znalHolka, kterou kdysi znalTracey Garvis Graves

Moc hezký příběh, hezky se četl, ale pro mne je Na ostrově prostě o fous lepší

31.07.2020

Nesmrtelný CheopsNesmrtelný CheopsValery Esperian

Na to, že o Cheopsovi toho není tolik známo, je kniha zajímavá a moc dobře se čte. Už se těším na další pokračování, budu netrpělivě vyhlížet :))

19.07.2020

Polibek jako dezertPolibek jako dezertPoppy J. Anderson

Hezké pokračování romanťárny, jen nedoporučuji číst na dietě :))

14.07.2020

Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Jestli bude série pokračovat, rozhodně budu číst. Neuvěřitelně se mi líbily všechny díly a jsem zvědavá, kam to povede.
Série je hodně čtivá, drsná a nedá se jen tak odložit

05.07.2020

Zlodějská přísahaZlodějská přísahaMary E. Pearson

Jsem moc ráda, že jsem si nechala všechny knihy stranou a přečetla najednou :))
Po první sérii mi bylo smutno, že už jsem ji dočetla, ale tato mi to skvěle doplnila a po přečtení jsem spokojená.

05.07.2020

Schovej mě v deštiSchovej mě v deštiJojo Moyes

Knížka mi nudná nepřipadala ani v nejmenším :)
Ráda se dozvídám, proč ta která postava jedná tak jak jedná a provázání tří generací žen se mi moc líbilo. Je také pravda, že Moyes je má oblíbená autorka a její styl psaní mi sedí :))

26.06.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Moc jsem se těšila na novou knihu a byla jsem hodně překvapená.... Žánrově naprosto jiná, ale líbila se mi. Jen po dočtení zůstává otázka - pravda, nebo lež??
Ale příště bych prosila zase o návrat :))

02.06.2020

Harémy kouzla zbavenéHarémy kouzla zbavenéPierre Loti

Pokud chcete zažít lesk a třpyt Orientu, poznat život žen a dívek v Turecku, lásku až za hrob, potom je tato kniha to pravé. Je psána začátkem minulého století a je to znát i na překladu, který jsem si užila :)

01.06.2020

Dotek vetřelceDotek vetřelceGini Koch

Na náhodně zvolenou knihu jsem se vážně bavila :)

27.05.2020

Všechno, co dámeVšechno, co dámeKerry Lonsdale

Vůbec jsem netušila, že bude třetí díl ( už se v těch sériích začínám pomalu ztrácet ), ale po přečtení to dává smysl. Je to takové uzavření návratem na začátek a samozřejmě hezký konec.
To u těchto knih přímo očekávám, takže jsem spokojená :))

27.05.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Krásná knížka psaná humorně o vážných věcech. A ten nápad příběhu mě dostal :)

25.05.2020