PetraBery PetraBery komentáře u knih

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Carrie je bývalá profesionální tenistka, která se vrací z tenisového důchodu obhájit rekord v největším počtu získaných titulů. Ze začátku jsem se nemohla začíst, později mě příběh Válečné sekery pohltil. Zajímavé prostředí tenisového světa, co bych ocenila, je překlad španělských frází.

31.03.2024 4 z 5

Rozvod šestkrát jinak Rozvod šestkrát jinak * antologie

Šest povídek o rozvodech, jak děti situaci v rodinách vnímají, doplněné poznámkami psychologa. Šablona jednotlivých příběhů je podobná, přesto je každá jiná. Je zde dobře vidět, jak je důležité při rozchodu rodičů brát ohledy na děti.

27.03.2024 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Ruby si jako dobrovolnice dopisuje s přiděleným vojákem na misi Aaronem. První polovina knihy je psaná formou e-mailů a chatů, druhá je už reálný život hrdinů. Jak kniha skončí asi nikoho nepřekvapí, od autorky je to spíše průměr.

26.03.2024 3 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Hezký příběh dívky Angie, která se po nalezení fotografie rodičů rozhodne hledat svou rodinu. Dvě linky vyprávění, matky a dcery, se dobře doplňují a výsledkem je ukázka toho, jak silná může být láska mateřská i partnerská.

26.03.2024 3 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

ZáVěJ je trochu jiný žánr než jsem od autorky čekala. Tři dějové linky, u kterých jen čekáte, kdy a jakým způsobem se protnou. Postapokalyptické dílo, kde moc nelze přemýšlet nad reálností, ale jen si tu zimní jízdu užívat.

10.03.2024 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Myslím, že v každé domácnosti se nějací Lichožrouti najdou, minimálně u nás určitě bydlí. Knihu četly v minulosti obě mé děti, dívaly se i na film a obojí se jim líbilo. I já byla s knížkou spokojená.

28.02.2024 4 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Dvě novely, první s Bratrstvem není vůbec propojená, druhá vypráví Trezův osud po smrti Seleny. Obě mě bavily a já se do Caldwellu zase někdy ráda vrátím.

28.02.2024 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

První díl detektivní série, kniha pěkně odsýpá, zajímavý námět vymazání konkrétního úseku vzpomínek i ovlivnění osob. Pokud se mi pod ruku dostane další díl, přečtení se bránit nebudu.

18.02.2024 4 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Příběh mladé modelky Emmy a chudého hudebníka Daniela. Rodinné zázemí dělá v životě hodně, osobně jsem ale Emmu nechápala, věci s matkou mohla řešit dříve.

18.02.2024 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Známá humoristická kniha o věrném sluhovi Saturninovi je zárukou na zvednutí nálady, když je potřeba. Kdo nečetl, neviděl nebo neslyšel by tuto chybu měl napravit.

18.02.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Knihy pana Hartla jsou příjemnou oddechovou četbou a ani Gazely nejsou výjimkou. Osudy tří hlavních hrdinek jsou psány s lehkostí, kdy nechybí ani ty smutnější stránky života.

11.02.2024 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jednoduše a stroze psaný příběh Židovky Zuzany. Od dětství přes dospívání až dospělost, kdy každá etapa života nám ukazuje všechny stránky té dané doby. Skvělá kniha se silným osudem hlavní hrdinky.

04.02.2024 5 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Moje první audiokniha, nevěděla jsem, jestli tato forma "četby" bude pro mě. A nakonec to nebylo vůbec špatné, povídky namluvené samotným autorem jsou opět povedené.

04.02.2024 4 z 5

S láskou, Chloe S láskou, Chloe Alessandra Torre

Čtivé, svižné, zábavné a oddechové čtení. Rozmazlená bohatá hlavní hrdinka Chloe se musí poprat s novou realitou, když se jí obrátí život vzhůru nohama.

04.02.2024 3 z 5

Doktora Dvořáka sleduji již delší dobu, s panem Moravcem to bylo mé první setkání. A určitě ne poslední. Svižný rozhovor, úsměvné i smutné historky a jako bonus základy první pomoci podané velmi příjemnou formou.

28.01.2024 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Čtvrtá kniha ze série, vztah mezi studentkou Everly a jejím profesorem Nolanem. Další oddechovka, o něco málo slabší než předchozí knihy, ale vždy mě těší setkání se známými postavami.

28.01.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Pokračování příběhu Lily, Atlase a Rylea. Konec, který čekáte a víte, že jiný být ani nemůže. Kdyby autorka tento díl nenapsala, asi by mi to ani nevadilo, ale přečtení nelituji.

20.01.2024 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhý případ Josefa Bergmana je stejně čtivý jako předchozí díl série. Kdo je vrah jsem neodhadla, prostředí seriálu bylo zajímavé a celkově hodnotím knihu kladně.

20.01.2024 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Jeden ze slabších kousků této autorky, příběh z filmového prostředí. Ale pořád je to milá oddechovka, která se dobře čte, stejně jako jiné díla Kasie West.

13.01.2024 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tři pohledy do rodiny žijící na vesnici, jak moc nás dětství a dospívání ovlivňuje v dalším životě. Nenaplněné sny, toxické vztahy, nespokojenost a neporozumění. Celý příběh čekáte na kousek štěstí a naděje.

13.01.2024 4 z 5