PetraBery PetraBery komentáře u knih

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Kniha rozdělená do tří částí - syn, matka a otec. Jaké je tajemství nedělního odpoledne, kdy a kam otec každý týden od rodiny odchází? Bolavý, temný příběh, který ukazuje, jak nás formuje dětství a jak je důležitá komunikace v rodině.

05.02.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Joona Linna se Sagou Bauerovou opět v akci. Musí zastavit brutálního sériového vraha, který kosí jednoho člověka za druhým. Díl je stejně čtivý jako všechny ze série, ale i já se řadím k těm, kdy už si říkám, že Jurka Waltera bylo dost.

05.02.2023 4 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Anna po smrti svého snoubence absolvuje naplánovanou cestu jejich plachetnicí. Plavba je její terapií na bolest a určí i další směr jejího života. Hezká romantická odpočinková knížka.

29.01.2023 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Další díl ze série amišských zločinů, náčelnice Kate opět v akci. Mladá bývalá amiška, kterou Kate znala, byla brutálně zavražděna a najít vraha není vůbec jednoduché. Stejně čtivé jako vždy, tato autorka mě zatím nikdy nezklamala.

29.01.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Zajímavé čtení o vztahu matky a hlavní hrdinky Símky. Na prvotinu opravdu vydařené, složité téma o snaze se zavděčit a zasloužit si lásku rodiče. Nad knihou budu ještě určitě přemýšlet.

22.01.2023 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Od autora moje první povídky a stejně jako jiná jeho díla se mi četly dobře. Na sérii s Harrym nedosahují, ale zajímavé byly všechny.

22.01.2023 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Příjemná jednohubka o běhání proložená pár recepty. Sama běhám asi 3 roky, některé zážitky autorky mi byly blízké. Kdo nechce trhat rekordy, ale jen si o běhání počíst pár řádků, je pro něj kniha to pravé.

16.01.2023 3 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Trochu jsem se bála časového odstupu od prvního dílu, šest let není zrovna krátká doba. Ale obavy byly zbytečné, do příběhu jsem krásně a vlastně hned vplula. Parádní pokračování, kdy není nouze o akci i morální otázky. Moc se těším na další díl a doufám, že bude vydán v kratším termínu než tento.

16.01.2023 4 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Příběh mladého muže, který se po životní změně snaží začít jinde a jinak. Ale minulost mu tuto možnost odpírá. Po návratu do rodné hroudy se znovu roztáčí kola osudu. Konec překvapil, tento autor mě baví.

10.01.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika Fosterová na scéně již posedmé. Stejně jako předchozí díly rychlá jízda, kdy stránky jen ubíhají. Konec mi přišel hodně zbrklý, ale i tak se mi celý případ líbil.

10.01.2023 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Pěkná letní oddechová četba o hledání sebe sama, kdy nechybí láska a přátelství. Podobnost s Hříšným tancem je patrná, ale nevadilo mi to. Hlavní hrdinka je sympatická holka, která řeší obyčejné problémy mladých. Po předchozí čtené knize jsem přesně takovou odpočinkovou změnu potřebovala.

31.12.2022 3 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Autorka má specifický tíživý styl vyprávění, kdy se prostě někdy ztrácím. Příběh mystický, temný a bolavý. Každý asi knihy knihy autorky neocení, přesto za přečteni rozhodně stojí. Jen nevím, zda z mé strany byla dobrá volba číst knihu v době vánočních svátků.

26.12.2022 4 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Poslední díl ze série, kde se dozvíme jak dopadne spor mezi Rhenem a Greyem. Konec byl pro mě neuspokojivý a tento díl mi přišel asi nejslabší. Ale přečíst se to dalo, to zase jo...

20.12.2022 3 z 5

Slídil Slídil Tana French

K autorce jsem se vrátila po více než čtyřech letech a zase dobrý. Kniha má pozvolné tempo, není to žádná zběsilá akční jízda, spíše pohodová detektivka.

18.12.2022 3 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Autorky styl je na čtení příjemný, příběh o tajemství jedné bohaté rodiny. I já jsem měla trochu zmatky v bratrech Storyových, ale nakonec si to sedlo. Konec se mi nelíbil, čekala jsem jiné rozuzlení.

11.12.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžké téma výborně zpracované tak, jak to právě tato autorka umí. Kniha s menším počtem stran, ale s velkým obsahem uvnitř, který nutí k zamyšlení.

11.12.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Další setkání s Kim Stoneovou a musím opět jen chválit. Případ mrtvé dívky, která žila v uzavřené komunitě, kde není nic takové, jak se na první pohled zdá.

04.12.2022 4 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Druhý díl fantasy série, o něco slabší než první. Začíná boj o trůn, vznikají nová spojenectví, přátelství i nepřátelé. Mám v plánu i díl třetí, tak jen doufám, ze série bude ukončená.

04.12.2022 3 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Opět jsem na začátku knihy měla problém s velkým množstvím postav. Ale ony všechny měly smysl pro celý děj knihy. Ačkoliv se jedná o Young adult thriller, myslím, že neurazí ani starší čtenáře. Mě osobně autor baví, s žádnou jeho knihou jsem ještě nesáhla vedle.

23.11.2022 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Pěkné fantasy, hlavní hrdinka Harper je unesena z Washington do jiného světa na druhé straně, kde má pomoci princovi Rhenovi zachránit jeho království. Četlo se to moc dobře a já se těším na další díl.

23.11.2022 4 z 5