PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Osobní příběh bývalé manželky známého českého spisovatele, její cesta objevování sebe samé. Ne se vším napsaným se ztotožňuji, ale podněty k přemýšlení a práci na sobě jsem určitě dostala.

25.11.2023 3 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Už čtrnáctý díl s náčelnicí Kate Burkholderovou, tentokrát je z vraždy obviněna její láska z mládí. Na jiném území Kate rozplétá tajemství, která měl zavražděný amišský biskup. Série si drží svůj standard, takže za mě spokojenost.

13.11.2023 4 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Hezký příběh z dřívější tvorby autorky, hlavní hrdinka má super sarkastický humor, jen konec mi přišel hodně zrychlený. Ale celkově pro cílovou skupinu pohodové čtení.

13.11.2023 3 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Suzanne Redfearn

Kniha volně navazuje na příběh z knihy Ve vteřině. Co všechno jsme schopni udělat pro své pravé přátele? Mo, Chloe a Hazel, tři dívky, jeden sexuální násilník a síla přátelství. Jak se může i čin s dobrým úmyslem obrátit nejen proti tomu, kdo jej provedl.

13.11.2023 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Nejsem cílová skupina pro tuto knihu, ale za přečtení jsem ráda. Zajímavá schopnost hlavní hrdinky, důležitost lásky pro život i užívání si života tady a teď.

22.10.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Od autorky slabší kousek, cca do půlky docela ucházející, zbytek a celkové rozuzlení nepříliš uvěřitelné a spoustu věcí mi nesedělo. Ale přečíst se to určitě dá.

22.10.2023 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemná pozvolně plynoucí detektivka z českého prostředí. Čtivá, dobře ubíhající a já se těším na další případ inspektora Bergmana.

15.10.2023 4 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Odlišný žánr než který jsem od autora dosud četla, tudíž jsem ke knize i jinak přistupovala. Knížka menší počtem stran, přesto ukazuje více současných problémů nejen mladých. Četba na pár hodin.

15.10.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Autorka je sázkou na jistotu, vždy skvěle vybrané a zpracované téma. Tentokrát komunismus v Rumunsku, revoluce a naděje na svobodu. Krátké kapitoly, přesvědčivě vykreslená atmosféra i hlavní hrdinové.

07.10.2023 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Za mě slabší kniha, kde nic není takové, jak se zdá. Zrychlený příběh, dvě ženy a jeden muž. Ale dokonalá rodina prostě neexistuje.

07.10.2023 3 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Nenáročná oddechovka z vysokoškolského prostředí. Jessie se hacker nabourá do počítače a začne tak hra, kdo onen hacker vlastně je. Jednoduchý příběh, kdy se dá odhadnout děj a předvídat konec. Ale k odpočinku dobré.

26.09.2023 3 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Deset povídek s hlavním tématem školy. Formát i obsah mi vyhovuje na cestování, povídky jsou ideálně dlouhé.

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

Po dvou letech znovu v Tišinách s Adamem Rajnerem, jeho rodinou a přáteli. Unesená holčička a vražda studenta jsou kulisy volného pokračování příběhu, kdy i tato kniha je rozhodně zdařilým dílem nejen pro mládež.

26.09.2023 4 z 5

Bledý snílek / Píseň úsvitu Bledý snílek / Píseň úsvitu Samantha Shannon

Krátký návrat do série Kostičasu před vydáním pátého dílu. Dvě novely, jedna z doby příchodu hlavní hrdinky k Sedmi pečetím, druhá o ukrývání v Paříži. Jako doplnění série fajn, plnohodnotný díl by byl asi lepší.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Pěkný příběh, dvojice Sawyer a Isaac, jeden školní projekt a postupné sbližování. Četlo se to svižně, za mě asi ze tří již od autorky přečtených knih nejlepší.

26.09.2023 3 z 5

Souhlasím s anotací, kniha je upřímná a surová. Z mého pohledu je i smutná a děsivá, ale bohužel věřím, že i toto se u nás děje.

04.09.2023 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Vtipná, peprná a nepravděpodobná jednohubka, pro zabavení na pár hodin ideální. Po těžší četbě dobrá volba.

28.08.2023 3 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Stejně jako Jizva je i tento román autorky čtivou sondou do životů lidí ve smyšlené obci na Karvinsku. Vlivem těžby musí být vesnice srovnána se zemí, vlivem režimu ukáží lidé svou pravou stránku. Těžké téma, dobře čitelné.

28.08.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

S Harrym již potřinácté a opět jsem s vrahem byla úplně vedle a autor mě převezl. Kniha mě celou dobu držela v napětí, nechyběly zvraty a já zase doufám, že bude další díl.

28.08.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Dle textu na obalu jedenáct mrazivých příběhu, kde číhá zlo. Autorka v knize zdůvodňuje, proč je její další tvorbou právě soubor povídek, kdy každé předchází osobní úvod. Některé povídky mě zaujaly více, některé méně. Znovu bych knihu již číst nepotřebovala.

28.08.2023 3 z 5