PetraBery PetraBery komentáře u knih

Hadley & Grace Hadley & Grace Suzanne Redfearn

Hadley a Grace, dvě ženy na útěku, které spojí náhodné setkání. Příjemné, vtipné čtení s velmi nepravděpodobným koncem, ale to mi vůbec nevadilo.

09.01.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Příjemná sbírka povídek od známé autorky romantických knih. Různé délky, různé osudy, takové poklidné čtení.

09.01.2024 3 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Na zakončení roku jsem si asi nemohla vybrat lépe. Krásná kniha, kdy hlavní nití příběhu je setkání dvou hlavních postav na jeden konkrétní víkend v roce po dobu téměř třiceti let. Láska mezi Mallory a Jakem je uvěřitelná, hořkosladká a osudová.

31.12.2023 5 z 5

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

Čtyři povídky jako doplnění série Stín Krkavce. Za mne dobré, dvě lepší, dvě horší.

31.12.2023 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Příjemná vtipná oddechová knížka, která se stejně jako ostatní od autorky čte prostě sama. Prostředí rockových koncertů, sympatičtí hrdinové a očekávaný konec.

28.12.2023 3 z 5

Muzeum Auschwitz-Birkenau průvodce Muzeum Auschwitz-Birkenau průvodce Jaroslaw Mensfelt

Krátký průvodce známého muzea, měla jsem zapůjčeno od kamarádky. Obsahově zajímavé, doplněné fotografiemi. Chyby v překladu zaznamená asi každý, je škoda, že si s korekcí nedali více záležet.

28.12.2023 4 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Formáty knih této autorky jsou ideální do kabelky, vysloveně se jedná o jednohubky. Vtipně a dobře napsáno, jak moc změní partnerský vztah příchod malého dítěte.

28.12.2023 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Severka je originální výpověď životního osudu mladé ženy, která se na prahu dospělosti ocitá v úplně odlišném režimu než dosud. Rozhodně kniha k zamyšlení.

19.12.2023 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Na můj vkus mi trvalo dost dlouho než mě kniha správně chytla. Za mě spíš průměr, neurazí, nenadchne. Své čtenáře si ale kniha určitě najde.

19.12.2023 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Historické romány moc často nečtu, od autorky jsem četla i jiné knihy, takže jsem čekala, že mě bude bavit i tato. Příběh Jana a Diany, intriky na hradě, láska, přátelství i těžkosti té doby.

12.12.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Srdcovka, kterou čtu téměř každý rok.

12.12.2023

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Oblíbená série pokračuje případem brutálního vraha, kdy celý příběh frčí jako po drátkách. Interakce mezi Kim a novinářkou Frostovou vyšetřování skvěle doplňuje. Bylo to super jako vždycky.

08.12.2023 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Knihu jsem četla kdysi na střední škole, tenkrát mě oslovila určitě víc. Ve své době asi senzace, co vyzdvihnu, je jazyk, kterým je kniha napsaná. Ale nevím, jestli se k ní ještě vrátím...

08.12.2023 3 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásný příběh z coloradské přírody, silná hlavní hrdinka pokračuje v rodinné tradici pěstování broskví i přes nepřízeň osudu.

08.12.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Krátký předvánočně laděný příběh s poselstvím o důležitosti pomoci. O Magdaleniných prádelnách jsem nevěděla, jsem ráda za rozšíření obzorů.

25.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Jak je uvedeno v některých komentářích, kniha je dost podobná jiným knihám se stejným tématem, kterými se možná autorka inspirovala. Příběh ale za přečtení stál, první část slabší, druhá lepší a konec skvělý.

25.11.2023 4 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Osobní příběh bývalé manželky známého českého spisovatele, její cesta objevování sebe samé. Ne se vším napsaným se ztotožňuji, ale podněty k přemýšlení a práci na sobě jsem určitě dostala.

25.11.2023 3 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Už čtrnáctý díl s náčelnicí Kate Burkholderovou, tentokrát je z vraždy obviněna její láska z mládí. Na jiném území Kate rozplétá tajemství, která měl zavražděný amišský biskup. Série si drží svůj standard, takže za mě spokojenost.

13.11.2023 4 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Hezký příběh z dřívější tvorby autorky, hlavní hrdinka má super sarkastický humor, jen konec mi přišel hodně zrychlený. Ale celkově pro cílovou skupinu pohodové čtení.

13.11.2023 3 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Suzanne Redfearn

Kniha volně navazuje na příběh z knihy Ve vteřině. Co všechno jsme schopni udělat pro své pravé přátele? Mo, Chloe a Hazel, tři dívky, jeden sexuální násilník a síla přátelství. Jak se může i čin s dobrým úmyslem obrátit nejen proti tomu, kdo jej provedl.

13.11.2023 4 z 5