PetraaMatouš PetraaMatouš komentáře u knih

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Zajímavé prostředí, zajímavý příběh. Dobře psané, jen občas trochu rozvláčné. Četla jsem v lázních mezi procedůrama. Na druhý díl se těším, určitě si ho pořídím.

08.02.2022 4 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Osobně dávám čtyři hvězdy. Jest pravdou, že kniha mě zaujala na první pohled přebalem. Ten se jim vážně povedl. Po přečtení anotace sem si řekla, že do toho půjdu. Kniha mě celkem potěšila. Příběh je psán lehce. Děj a situace navazují a jsou vysvětleny uspokojivě. Myšlenka je zajímavá a pěkně rozvitá. Vtip a akce proběhly. Nejvíc mě pobavilo slovíčko skrundělý.
Je mi líto, ale pět dát nemůžu. Něco tomu chybělo. Neumím to popsat, ale to něco bylo prostě důležitý. Jinak dobrý čtení.

15.10.2020 4 z 5

Diamantový dvor Diamantový dvor Richelle Mead

Noooo..... Od autorky jsem četla vše. Něco se líbilo něco ne. Tato kniha byla v celku dobrá oddechovka. Příběh je jednoduchý, žádný velký myšlenky. Nějakej vtip proběhl i napětí bylo. Za mě tedy kniha na dovču jak dělaná.

09.09.2020 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Jako nebylo to špatný, jen takový podobný Potterovi. Další díly si přečtu. Bohužel to už není kniha přímo pro mě. Být mladší tak bych dala více hvězd. Mé mládě Pottera nerad, tak ji ani číst nechce. Jinak příběh v celku rychle utíká. Psán je v celku lehce. Občas i nějaký vtip.
Kniha je pro mě spíše na dovču, nebo když nemáte zrovna co číst. Přečteno za jeden líný víkend.

08.08.2020 3 z 5

Tajemný sligum Tajemný sligum Stephen Bowkett

Jaj! Mé první scifi. Jak já se pak bála..... By mě zajímalo, kde je mu dnes konec.

20.07.2020 3 z 5

Nové pražské pověsti Nové pražské pověsti Václav Cibula

Jak já tuto knihu jako dítě milovala. Četla jsem ji snad stokrát. Škoda, že časem někam zmizela.

20.07.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Trochu jsem u této knihy váhala, díky české autorce. Velice mile však překvapila. Příběh je pěkně vykreslen. Mezi postavama se nestrácím. Jen některé pasáže popisu mi přijdou zbytečně vleklé. Autorka mohla čtenáři dát víc prostoru pro vlastní fantazii. Také pořád čekám, kdy se Ilan konečně projeví schopnosti. To zatím bylo jen dvakrát a popsané to bylo jen v krátkosti a pak to nějak vyšumělo.
Nicméně, dva díly jsem přečetla s chutí a těším se na třetí.

07.06.2020 4 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

U této knihy, přiznám se, váhala jsem. Koupit, nekoupit. Bála jsem se, že bude moc dětská. To nemyslím zle. Jen sem potřebovala knihu u které přijdu na jiné myšlenky. Knize se to podařilo a já s klidem mohu přejít na druhý díl.

Děj je psaný jednoduchou formou a srozumitelně. Občas proběhl okolo vtip. Hodně mi to připomíná Holmese.

05.02.2020 4 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Jak jsem již několikrát psala ,,Toto maj mazlíčci rádi." Škoda, že není takových knih víc. Nebo o nich nic nevím? I toto je možné. Líbí se mi syrovost dialogů. Příběh je psán jednoduše a přímě. Bez velkých odboček vedlejších postav. Kniha má i vtip, jupíííí. Vztahy v knize jsou přehledné. Hned na začátku se dozvíte něco málo o fyziologii postav. Tak se nedočkáme nechtěných potomků. Svět je taky dobře popsán a to postupně a jednoduše. Těším se na pokračování.

05.02.2020 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Mám 3 díly. Velice mě to bavilo. Knihy se četli dobře. Děj byl svižný. Hodně se příběh zabývá rasovou otázkou. Nejvíce je to znát u trpaslíků, až mi to občas bylo nepříjemné.
Nejvíc mě bavila cesta Aeteherem (nevim jestli je to správně) a poznávání různých démonů. Taková cesta do pravěku.
Jako odpočinková kniha super. Na jeden nádech. Doufám že autor bude v příběhu pokračovat. Potenciál tam je.

05.05.2019 5 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Žádný zázrak, ale bavila jsem se dobře.

05.03.2019 3 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

roooomantika

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Toto bylo moooc pěkný.

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Romantika, no jo, no....

05.03.2019 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Je to dobrý námět. Nemám celou sérii a mám oblíbené díly. Dobře se to čte. Děj rychle ubíhá. Není to špatný.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha má pěkný námět. Dobře se četla. Občas i humor prošel kolem. Jen mě dost iritovala hlavní hrdinka. To bohužel tak, že do dalších dílů nejdu. Škoda.

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Mám ji v audiu. Nemohla bych ji číst, ale na poslech byla dobrá. Hlas nerušil. Jediné co bych vytkla je: chvílema mluvili tak potichu, že to nebylo slyšet, a pak zas tak nahlas, že mě to vzbudilo. Jinak mi Pinkrtýna lezla strašně na nervy. Nesnáším tyhle nerozhodný, ukňouraný typy. To ještě dovšeho strká nos a myslí jak je chytrá.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tyto knihy máme v audiu. Po Fimfáru jsme přesedlali s malim na hraničáře. Úžasný příběh před spaním. Dokonce syn zavrhl několikrát i večerníček, že se musí dozvědět jak to dopadne. Jinak je to v audiu moc pěkně namluveno. Hlas mě neruší.

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Moc povedený příběh. Takové jiné zpracování Eragona. Kniha se dobře čte a příběh rychle ubíhá.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jelikož jsem se ke knize několikrát vracela, musím dát plnej počet. Nejvíc se mi líbí první díl. To jak se seznamujou, rostou spolu a učí se.