petra4080 petra4080 komentáře u knih

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Nejsem priznivec tohoto zanru, nicmene par knih s erotickou tematikou uz jsem cetla a tato je spise horsi.

12.05.2023 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Pribeh v tomto dilu je pro me jiz prilis prekombinovany. Prilis mnoho dejovych linek. Konec neni uveritelny a par veci zustava nevysvetlenych.

24.04.2023 3 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Dost brzy cloveku dojde, jak presne se vlastne veci maji a to malinko ubira na naboji, nicmene je kniha psana velmi ctivou formou. Trochu me zklamal konec, takovy nemastny, neslany.

04.01.2023 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Zadny zazrak. Docela nudne, porad se tam opakuje totez...

03.01.2023 3 z 5

Muž, který pronikl do Osvětimi Muž, který pronikl do Osvětimi Denis Avey

V knize je zaznamenan i zivot po valce, jak bylo tezke zit mezi lidmi, kteri neprosli podobnou zkusenosti.

Osobne se mi zda trochu neuctive jit si "vyzkouset" zivot mezi zidovskymi vezni, kdyz tam ostatni skutecne bojuji o zivot. Chapu, ze tam chtel autor ziskat informace, ale nejak to nemuzu zkousnout.

16.12.2022 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Odehrava se vevstejnem tabore jako cast klihy Mengeleho devce. Vse se krasne doplnuje a je vypraveno z jineho pohledu.
Vypraveni je relativne strucne a odosobnene.

11.12.2022 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jedna z mala knih, ke kterym se budu vracet.

Dvojcatka, Judit i usmevavy chlapecek by dnes jiz byli stari lide - presto navzdy zustali detmi. Jsem rada, ze se na ne diky pani Fischerove nezapomene. Stejne tak na mnoho dalsich, silnych, lidi kteri byly odsouzeni kvuli svemu puvodu a vystaveny necemu, co presahuje moje chapani i lidskost jako takovou.

Nejvice me utkvela Anna, co musela po tak kratkem case prozit, snest, zpusob, jakym to rozlouceni zvladla a rozhodniti s tim dal zit aby se na jeji devcatka nezapomnelo.

Verim popisovanym zverstvum, jen nemohu pochopit, ze bylo tak strasne malo jedincu s trochou lidskosti, kteri by se to snazili odsouzenym alespon trochu usnadnit.

11.12.2022 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

(SPOILER) Tato kniha je z cele serie nejhorsi. V podstate jde o trapne nahaneni jedne postavy, vetsina situaci ke predvidatelna, misty az trapna. Konec zustava otevreny.

22.11.2022 3 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Toto je jedna z horsich knih autorky. Oba pribehy jsou nezazivne a prekombinovane. Mela jsem dokonce tendenci preskakovat radky, protoze se misty opravdu nic nedelo.

22.11.2022 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tentokrát jde o díl z jineho prostředí. Zajímavé a k zamyšlení. Baví mě obě dějové linky.

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tentokrát nic moc. Návraty do minulosti. Příběh je zdlouhavý a ten konec...

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tento díl je pro mě zklamáním. Je jiný než jsem u Angely zvyklá, neumim definovat, čím se liší. Prostě se mi nečetl tak lehce.

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další skvělá kniha od této autorky. Za mě zatím určitě nejlepší. Líbí se mi také, že se do příběhů neplete nějaký milostný příběh hlavní hrdinky, jako to bývá u některých autorů zvykem.

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Štve mě, že si knížky od autorky neumím trochu šetřit a číst pomaleji. Každou mám maximálně na 2 dny. To mluví za vše.

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Styl psaní se trochu změnil, neříkám, že k horšímu. Začátek by mohl být svižnější a Stacey méně pitomá. I když mě kniha baví, příběh je tentokrát opravdu hodně nepravděpodobný.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Ráda se dozvídám stále nové skutečnosti z Kimina dětství. Je to osvěžující.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Velmi se mi líbí, ze jde vždy o dva případy a ne pouze o jeden.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Angela se konečně rozjíždí, toto je mnohem lepší díl než předchozí dva. Jistě, je tam par nelogických a nepravděpodobných momentů, to mi však zážitek z příběhu nijak nezkazilo ;)

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Během prvního dílu jsem si zvykla na hlavní postavu a tento příběh uz jsem si opravdu užila. Vypravěčsky se má autorka ještě kam posunout, ale zápletky jsou fajn.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Musím přiznat, že zpočátku mi byla Kim velmi nesympatická. Je to typ člověka, se kterým nemám nic společného. Obzvlášť ty motorky...
Nicméně musím nakonec přiznat, že mě knížka velmi zaujala a hned jsem navázala dalším dílem.